Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Hoka One One TenNine Hike GTX vs Columbia Facet OutDry 45: Hangi yürüyüş botları sizin için en iyisi?

Hoka One One TenNine Hike GTX vs Columbia Facet OutDry 45: Hangi yürüyüş botları sizin için en iyisi?

Oldukça benzer iki yürüyüş senaryosu için çok farklı görünümlü iki yürüyüş botu, Hoka One One TenNine Hike GTX ve Columbia Facet 45, hızlı ve rahat yürüyüşler için tasarlanmış, ölçeğin antrenör tarafında hafif botlardır.


NSHoka One One TenNine Yürüyüş GTXdaha çok iz bırakan bir soyağacına sahipken,Columbia Facet OutDry 45daha çok bir yürüyüş ayakkabısı geçmişinden geliyor. Şovdaki çarpıcı görünümlerin yanı sıra, hangi seçimi yaparsanız yapın, çoğu yürüyüşçü ve yürüyüşçünün dişlerini takması için burada bol miktarda bot var.

Hem Hoka One One TenNine Hike GTX hem de Columbia Facet 45 şimdi mevcuttur - daha geniş bir seçim için tam kılavuzumuza göz atın.en iyi yürüyüş botları(veya bayan seçenekleri için, bizimen iyi kadın yürüyüş botları).

Hoka One One vs Columbia Facet 45: Tasarım ve özellikler

Hoka One One TenNine Hike GTX vs Columbia Facet 45

(İmaj kredisi: Hoka)

Hoka One One TenNine Hike GTX, bu çatışmaya kesinlikle bir çamaşırhane özellikleri listesi getiriyor, en belirgin şekilde Hubble Heel ünitesi, botun arkasından çarpıcı bir şekilde sarkıyor. Başka bir yerde, yeterince destekleyici bir ayak bileği, Gore-Tex membran ve son derece peluş bir enerji geri dönüşlü taban var. Bu topuk tasarımı kesinlikle göz alıcı ve benzersiz, ancak bunun ötesinde botun geri kalanı nispeten pratik, hafif ama eldeki iş için yeterince sağlam.


Columbia Facet 45, küçülen menekşe rengi değil, hafif ağırlık, 'kinetik bağcık' ve dokuma, çoraba oturan sayanın güçlü bir karışımını sunuyor. Ayırt edici ve fütürist görünüm, iyi bir taban birimiyle bir araya gelerek, bol miktarda tutuş ve şaşırtıcı miktarda sertlik sağlar. In-house Outdry membran, nefes alabilen file üst kısım ve hava akışından çok fazla ödün vermeden geçen kayalara ve genel aşınma ve yıpranmaya karşı koruma sağlayan akıllıca yerleştirilmiş zırhlı panellerin yardımıyla nemi içeride değil dışarıda tutmayı amaçlar.

Tasarım ve özellikler kazananı:Hoka One One TenNine Yürüyüş GTX. Eşsiz bir tasarım - beğenseniz de beğenmeseniz de - ve sağlam iz mirası, TenNine'ı burada sürücü koltuğuna oturtuyor.


Hoka One One vs Columbia Facet 45: Konfor ve performans

Hoka One One TenNine Hike GTX vs Columbia Facet 45

(İmaj kredisi: Kolombiya)

Bu botların her ikisinin de anahtarı rahatlıktır, bu nedenle pano genelinde sunulan pek çok şey var, ancak Columbia Facet 45 burada gerçekten sağlam bir işaret bırakıyor. Bu taban ünitesi FluidFrame teknolojisi ve Techlite hafif orta tabanın yardımıyla yalnızca yumuşaklık ve derinlik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda günlük yürüyüş aktiviteleri için iyi bir destek sağlar.


Önemli iç dolgu ile birleştirilmiş bir HGS topuk dengeleme sistemi, yürürken topuğu gerçekten hapseder, topuk kaldırmasını ve buna bağlı sürtünmeyi minimuma indirir. Antrenör tarzı tabanda buna katkıda bulunmak için yeterli esneklik vardır - örneğin daha sert bir kış botunun aksine - genel olarak önemli düzeyde konfor sağlar. Buna ek olarak, örme çorap saya ve bu 'kinetik bağcık' bantları birleşerek ayağın orta kısmını da gerçekten hapseder ve hepsi şaşırtıcı bir şekilde verimli bir şekilde birlikte çalışır.

Madalyonun diğer tarafında, Hoka One One TenNine Hike GTX neredeyse tamamen enerji dönüşü ve tüm gün konfor etrafında tasarlanmıştır. Bu gülünç topuk, en büyük topuk vuruşlarının adımda kolayca emilmesini sağlar ve topuk alanının ön ayaktan daha büyük olması, yükü dağıtmak ve zemini kavramak için daha da fazla yüzey alanı sağlar.

Genel sonuç, iyi inşa edilmiş patikalarda harikadır ve kullanıcının gerçekten hareketli, baş döndürücü bir rahatlık içinde hareket etmesine izin verir. Hoka One One TenNine Hike GTX'in yüksek, derin dolgulu bilek desteği ve kanca/göz bağcıkları, botun kullanımda kalmasına yardımcı olarak, siz hızla ilerlerken kurşun geçirmez bir his katar.

Konfor ve performans kazananı:Hoka One One TenNine Hike GTX performansta kazanır, ancak Columbia Facet 45, konfor derecesini sadece sınırlar, bu yüzden bu konuda bir beraberlik için gidiyoruz.


Hoka One One vs Columbia Facet 45: Fiyat ve karar

Fiyat, aksi takdirde güçlü olan Hoka One One TenNine Hike GTX için işlerin biraz ters gittiği yerdir. 220 sterlinlik bir RRP, yürüyüş botu pazarının daha tuzlu ucunda çok fazla. Aslında, bu daha çok uzman dağ botu fiyatlandırmasıyla ilgili, bu da soruları gündeme getiriyor – esas olarak, o topuk vuruşu enerji dönüşüne gerçekten ihtiyacınız var mı? Bu arada, Columbia Facet 45, çok yönlü bir açık hava yürüyüş antrenörü/ayakkabı/botu olarak makul olan, nispeten makul bir £ 145 RRP'de ağırlığındadır. Bununla birlikte, Hoka TenNine, Columbia'nın midillisi için bir tür yarış atı gibidir - yüksek performans, uzman ve koşullar uygun olmadığında (çok kayalık zemin gibi) kötü davranışlıdır.

Peki hangisini satın almalısınız? Düz/iyi yollarda ve patikalarda tam hız ve konfor için daha iyi önyükleme, şüphesiz Hoka One One TenNine Hike GTX'dir. Bununla birlikte, çoğu insan için, çoğu zaman, Columbia Facet 45, patikaları gayri resmi ve eğlenceli bir şekilde yürüyüş yapmak için mükemmel bir iş çıkaracaktır.

Aslında, Hoka One One TenNine Hike GTX o kadar dikkat çekici bir tasarım ki, otoparkta bir kalabalık çekeceksiniz - her zaman ideal değil. Tamamen teknik bir bakış açısından, yine de, Hoka One One TenNine Hike GTX oldukça büyük bir başarıdır ve çoğu zaman yalnızca özdeş ürünlerin dikkate alındığı bir sektöre yeni bir soluk getirir.