Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Homedics Stretch XS incelemesi: yenilikçi, taşınabilir bir masaj matı

Homedics Stretch XS incelemesi: yenilikçi, taşınabilir bir masaj matı

Homedics Stretch XS fırsatları

Homedics Stretch XS, gerginliği serbest bırakmak ve esnekliği artırmak için vücudunuzu yogadan ilham alan bir dizi esneme dizisinde hareket ettirmek üzere tasarlanmış bir masaj matıdır. çoğunun aksinemasaj koltuğuTasarımlarda, streç şişirme ve sönme hava bölmeleri aracılığıyla sağlanır, kullanılmadığında kompakt, taşınabilir bir pakete katlanır.


Stretch XS 'tüm şekiller, yükseklikler ve boyutlar' için uygundur ve Homedics, bilgisayarınızın başında geçen bir günün ardından vücudunuzun esnemesine ve gevşemesine yardımcı olmak için yeni evden çalışma dönemi için ideal olduğunu söylüyor. Ama gerçekten çalışıyor mu? Ve diğerlerinden daha iyi mi?en iyi masajcılarbugün civarında? İşte Homedics Stretch XS incelememiz.

Homedics Stretch XS incelemesi: tasarım ve özellikler

Stretch XS matın ana gövdesi, sırtınızı, omuzlarınızı ve kalçalarınızı farklı esnemelere kaydırmak için değişen derecelerde şişip sönen dört adet hassas kontrollü hava odası içerir. 'Herhangi bir sağlam yüzeyde' kullanım için uygundur, ancak gerçekte tek pratik yerin zemin olacağını düşünüyoruz.

Bir ucunda, masajı kalçalarınıza mı yoksa omuzlarınıza mı odaklamak istediğinize bağlı olarak, boynunuzun altına veya uyluklarınızın üstüne yerleştirilebilen küçük bir destek vardır. Ayrıca başınızın altında dinlenmek için rahat köpükten yapılmış ayrı bir yastık da bulunmaktadır. Bunun birkaç damla ekleyebileceğiniz bir 'aromaterapi sekmesi' vardır.esanseğer istersen.

Homedics Stretch XS incelemesi


(İmaj kredisi: Homedics)

Her şey, limon yeşili vurgulara sahip gri tonlarında yumuşak dokunuşlu esnek kumaştan yapılmıştır. Genel görünüm akıllı ve moderndir ve mekanik çalışmaların olmaması, diğer masaj aletlerinden genellikle daha az yoğun ve bir şekilde daha 'doğal' göründüğü anlamına gelir - elbette elektrikle çalışır ve kullanım için fişe takılması gerekir.

Paspas, bir kabloyla mata bağlı bir uzaktan kumanda ile kontrol edilir (kablosuz olmamasının iyi bir şey olduğunu söyleyebiliriz, çünkü kolayca kaybolabilecek bir şey gibi hissettirir ve sadece ihtiyacınız olacak. yine de mindere yattığınızda). Seçilebilecek dört farklı döngü vardır – döndürme, akış, enerji verme ve esnetme – bunların her biri üç farklı seviyede yoğunlukta yukarı veya aşağı çevrilebilir.


Her dizi, seçtiğiniz yoğunluk düzeyine bağlı olarak altı buçuk ila 11 buçuk dakika arasında sürer. Tatmin edici olacak kadar uzun, ama sıkılmayacağınız ve yarısında dolaşıp gitmeyeceğiniz kadar kısa. Ayrıca, devrenin ortasında paspası duraklatma özelliği de vardır (örneğin, kapı zili çalarsa) ve ilki bittiğinde zen bölgesindeyseniz, her zaman başka bir döngüyü arka arkaya açabilirsiniz.

Homedics Stretch XS incelemesi


(İmaj kredisi: Homedics)

Kullanılmadığı zaman mat, ortasındaki yastıkla katlanır / yuvarlanır ve yerinde tutmak için cırt cırtlı kayışlar vardır. Bir taşıma kolu, etrafta dolaşmayı oldukça kolaylaştırır. Ufacık olmasa da, paketlenmiş mat güzel ve düzenlidir ve kolayca bir dolaba veya - Homedics'in önerdiği gibi - bir masanın altına sıkıştırılabilir. Kurulum işlemi basit ve sezgiseldir: kayışları açın, matı açın, güç kablosunu bağlayın, yastığı istediğiniz yere yerleştirin ve yola çıkın. Kontroller de güzel ve kullanımı kolay.

Homedics Stretch XS incelemesi: kimin için?

Homedics bunu belli belirsiz bir şekilde günlerini masa başında geçiren herkese hedefliyor. Neler sunabileceğine dair kapsamlı bir fikir edinmek için, onu test ettim (32, hareket sorunu yok, düzenli olarak yoga yapıyor) ve annem de (60, hipermobil, tehlikeli kalçalar, inmek için ivme oluşturmak zorunda) yaptı. Divan).

Söyleyeceğim ilk şey, Stretch XS'in sizi gerçekten esnettiğidir. Benim için çok yumuşak olabileceğini düşündüm, ancak en düşük yoğunluk ayarında bile iyi bir hareket aralığı gibi geldi. Bununla birlikte, 'yoga' bağlantısı zayıftır - hafif bir Pilates'e daha yakındır, ama aslında bu onun kendi deneyimidir. Mindere uzandığınız için, muhtemelen kendinize herhangi bir zarar vermeyeceğinizden emin olarak, kontrollü ve destekli bir şekilde hareketlere doğru rahatlayabilirsiniz (tabii ki dikkatli olmanız önerilir, özellikle de geri döndüyseniz). sorunlar).

Homedics Stretch XS incelemesi


(İmaj kredisi: Homedics)

Nispeten zinde ve güçlü bir insan olarak benim için, ekranın önünde uzun saatler oturduktan sonra gevşemek için rahatlatıcı bir yoldu. Elimde olduğundan beri, günün sonunda birkaç kez dışarı çıkarmak için motive oldum, ama merak ediyorum, sonunda bir dolapta toz toplamaya neden olabilecek türden bir şey mi, bir kez, yenilik eskir.

Annem büyük bir hayrandı ve matın kalçalarındaki ağrıları ve sızıları hafiflettiğini ve günün sonunda sert hissetme eğiliminde olan eklemlerini gevşetmesine yardımcı olduğunu buldu. Bu ürün için çevrimiçi incelemelere bir bakış, duygularını yansıtıyor. Görünüşe göre Stretch XS, sırt veya omuz ağrısı çekenler arasında en büyük darbeyi vuruyor: ağrı kesici sağlamada etkili olduğunu söyleyen kullanıcılardan gelen eleştiriler var. Tıbbi cihaz olarak satılmadığını unutmayın. Ve açıkçası, en azından, onu kullanmak için yerden kolayca kalkıp inmek için yeterince hareketli olmanız gerekir.

Homedics Stretch XS incelemesi

(İmaj kredisi: Homedics)

Homedics Stretch XS incelemesi: performans ve kullanılabilirlik

Burada genişletmeye değer birkaç artı ve eksi var. Dikkat edilmesi gereken ana aşağı taraf gürültüdür. Agresif şişirme ve söndürme sesi, özellikle kulaklarınıza bu kadar yakınken, pek rahatlatıcı olmasa da, pek çok mekanik masaj aletinden daha hoş olduğunu söyleyebiliriz. Biraz solunum cihazı / Darth Vader havası var ve beyaz gürültü gibi arka planda kaybolacak kadar sabit değil. Aynı zamanda, kulaklık kullanmadığınız sürece, soğuk zamanınızın film müziği olabileceğini umduğunuz herhangi bir arka plan çanı, balina sesi vb.

Artı tarafta, programların çeşitliliği matın kullanışlılığını arttırır ve işleri ilginç tutar. Döngülerde farklı bir deneyim için minderin yönünü değiştirme olasılığı, olasılıklarınızı daha da genişletir (en iyi şekilde yastık üstteyken işe yaradığını söylesek de - uyluklarınızın altında olduğunda, mat masaj yapmak için çok zaman harcıyor gibi görünüyor serseri yanaklarınız; garip bir his).

Bir diğer büyük artı nokta taşınabilirliktir. Kullanımda muhtemelen sandalyenizin arkasına asabileceğiniz masaj paspaslarıyla aynı kategoridedir, ancak bunları kullanmadığınızda hantal ve hacimlidir, oysa bu çok düzgün bir şekilde toplanır.

Homedics Stretch XS incelemesi: karar

Akıllı pnömatik mekanizmasıyla Homedics Stretch XS gerçekten yenilikçi görünüyor. Gerçekten rahatlayabileceğiniz kontrollü esnemeler sağlar ve fit ve esnek için bile tatmin edici olacak kadar yoğundur. İşleri ilginç kılmak için yeterli döngü seçeneği ve yoğunluk varyasyonları vardır. Tasarım akıllı ve moderndir ve onu kolayca kompakt ve taşınabilir bir pakete sığdırabilme özelliği büyük bir artıdır. Günlerini masa başında geçiren herkese pazarlansa da (ve bu gerçekten de güzel bir gün sonu avantajı), hafif eklem sorunları veya diğer günlük ağrı ve sızılarla mücadele eden herkes için bunun daha çok etkileneceğinden şüpheleniyoruz. .

Fiyatlar - Homedics Stretch XS:▼