Close

Honor 9, OnePlus 5 ve Samsung A5

2017'de bir akıllı telefon piyasasındaysanız, aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok seçenek yoktur ve bu ince cam ve metal levhalar arasındaki farkı söylemek her zaman kolay değildir - bu yüzden almak isteriz seçimlerinizi daha ayrıntılı açıklama zamanı.


Burada, yüksek orta sınıfta bir yerde, akıllı telefon lisansının en üst katmanının hemen altında yer alan üç telefona bakıyoruz: HuaweiOnur 9,OnePlus 5, veSamsung A5. Bütçede amiral gemisi diyebileceğiniz şeyler bunlar ve işte bilmeniz gereken her şey.

Tasarım ve his: Honor 9, OnePlus 5, Samsung A5

Yukarıdaki resim: Onur 9

Güzellik her zaman bakanın gözündedir ve bu nedenle bu telefonların görünümü hakkında kendi fikirleriniz olabilir, ancak bizim bakış açımıza göre bunlar gerçekten çok iyi görünen üç telefon.


Honor 9 size bazı korkak renklerde (gri, mavi, siyah ve altın) bir cam ve metal kasa verir ve bakması çok, çok parlaktır. Kavisli kenarlar ve sağlam oturması göze hitap etmiyor ve şimdiye kadar gördüğümüz en orijinal görünümlü akıllı telefon olmasa da, en iyi görünümlü telefonlarla hala orada. 147,3 mm x 70,9 mm x 7,45 mm ölçülerinde ve 155 g'da teraziyi eğiyor.

Bu arada OnePlus 5, belki de daha geleneksel bir dokunuş olsa da, görünüş bölümünde kesinlikle kendi başına kalabilir. 154,2 mm x 74,1 mm x 7,25 mm ölçülerinde ve 153 g ağırlığında ve OnePlus 5'i siyah veya gri renkte alabilirsiniz. Honor 9'dan daha az muhteşem ama yine de estetik açıdan minimal bir şekilde hoş.


Son olarak, Samsung A5, belki de üçlünün en az göze çarpanı ve belki de biraz daha ucuz ve orta menzilli görünen tek model. Bununla birlikte, hiçbir şekilde çirkin değil - yan çerçeveler neredeyse yok ve elde iyi bir şekilde bir araya getirilmiş gibi görünüyor. Telefon 146,1 mm x 71,4 mm x 7,9 mm ölçülerinde, 157 gr ağırlığında ve siyah, altın, açık mavi ve pembe renklerde satın alınabiliyor.

Anahtar özellikler: Honor 9, OnePlus 5 ve Samsung A5


Yukarıdaki resim: OnePlus 5

Bu telefonları karşılaştırmaya gelince gözden geçirmeniz gereken bir dizi spesifikasyonunuz var ve burada ana olanlara odaklandık: CPU, RAM, depolama, kamera ve ekran. Bazı ekstra özellikler için sayfada aşağı doğru ilerleyin.

İlk olarak 5.15 inç, 1.920 x 1.080 piksel ekranı sallayan Honor 9. İçinde özel bir Huawei yapımı Kirin 960 işlemci, 4 GB veya 6 GB RAM ve 64 GB veya 128 GB dahili depolama alanı var. 20 MP ve 12 MP sensörlü çift kamera takılmıştır, bu da 2x optik yakınlaştırmanın ek avantajlarından yararlanabileceğiniz anlamına gelir.

OnePlus 5, 5.5 inçlik daha büyük bir ekrana ancak Snapdragon 835 işlemci, 6GB veya 8GB RAM ve 64GB veya 128GB dahili depolama ile birlikte aynı 1.920 x 1.080 piksel çözünürlüğe sahip. Yine, çift lensli bir kamera kurulumu var, bu sefer 20MP ve 16MP, ancak optik yakınlaştırma yalnızca 1,6 kata kadar çıkıyor.


Son olarak Samsung A5, yine standart Full HD 1.920 x 1.080 piksel çözünürlüğü kullanan 5,2 inç ekrana sahip. İçinde Samsung yapımı bir Exynos 7880 CPU, 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı var. Kamera, optik zum içermeyen 16 MP'lik bir meseledir, bu da Samsung'un telefonunu özellik ve güç açısından diğerlerinin biraz gerisinde bırakıyor.

Diğer özellikler: Honor 9, OnePlus 5 ve Samsung A5

Yukarıdaki resim: Samsung A5

Pil ömrünün gerçekten zaman içinde kapsamlı bir şekilde test edilmesi gerekiyor, ancak en azından size pil boyutlarını verebiliriz: Honor 9 için 3.200mAh, OnePlus 5 için 3.300mAh ve Samsung A5 için 3.000mAh. Tüm bu telefonlar bir çeşit 'hızlı şarj' teknolojisi sunarken, OnePlus cep telefonu, yarım saatlik şarjla yüzde 60 şarj vaat eden Dash Charge özelliği ile burada galip geliyor gibi görünüyor.

Su geçirmezlik yalnızca IP68 derecesine sahip Samsung A5'te mevcuttur, bu nedenle telefonunuzu sıvıya düşürmek ve daha sonra yine de kullanmak sizin için önemliyse, Honor 9 ve OnePlus 5'ten kaçınmak isteyeceksiniz. Samsung'un telefonunda da Honor 9'da olduğu gibi dahili depolamayı genişletmek için bir microSD yuvası var, ancak OnePlus 5'te yuva yok.

Dikkate alınması gereken bir diğer nokta da Android: Samsung A5, Marshmallow'da takılı kaldı (Android 6) Honor 9 ve OnePlus 5 ise Nougat ile birlikte gelir (Android 7). Her üretici tarafından geliştirilen görünümler bunun üzerine yüklenir, bu yüzden ayrıntılar için çevrimiçi okuyun, ancak Google'ın mobil işletim sisteminin sunduğu en son özellikleri istiyorsanız, o zaman Honor veya OnePlus telefonları biraz daha iyi bahisler gibi görünür.

Fiyat ve karar: Honor 9, OnePlus 5 ve Samsung A5

Ham özellikler açısından, Honor 9 ve OnePlus 5'i bölmek zor (farklılıklar var, sadece büyük olanlar değil) - gerçekten hangi telefon tasarımını tercih ettiğinize ve belki de hangi Android kaplamasını tercih ettiğinize bağlı. Samsung A5 beceriksiz değil, ancak diğer ikisi ile aynı seviyede değil.

Aksi takdirde, OnePlus tarafından geliştirilen hızlı Dash Charge teknolojisi ve mükemmel müşteri desteği kayda değerdir. Samsung A5'in sunduğu su geçirmezlik kesinlikle diğer ikisinden ziyade Samsung'un cep telefonunu tercih etmenin bir nedenidir ve dünyanın neresinde yaşadığınıza bağlı olarak kullanılabilirliğin daha iyi olduğunu görebilirsiniz.

Telefonları fiyatları olmadan gerçekten karşılaştıramazsınız. En ucuz yapılandırma için, Honor 9 yaklaşık 380 £ / 495 $ / 645 AU $, OnePlus 5 449 £ / 479 $ / 760 AU $ ve Samsung A5 369 £ / 399 $ / 649 AU $ fiyatla satılıyor. İçinde çok büyük bir miktar yok, ancak fiyatlandırma hiyerarşisi Samsung-Honor-OnePlus'a gidiyor.

Çok iyi fiyatı, mükemmel özellikler listesi ve zarif görünümüyle Honor 9, Pingtwitter Smackdown'umuzu hemen hemen öne çıkarıyor, ancak hem OnePlus 5 hem de Samsung A5, bunun yerine bu telefonları tercih etmenizi sağlayacak özelliklere sahip. Seçiminiz ne olursa olsun, bu mükemmel 2017 el cihazlarından herhangi biri sizi hayal kırıklığına uğratmayacak.

  • Harcayacak daha fazla para mı? Pingtwitter-smackdown-samsung-galaxy-s8-vs-iphone-7-plus