Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Onur hayranları: Huawei satışının sizin için neden harika bir haber olabilir?

Onur hayranları: Huawei satışının sizin için neden harika bir haber olabilir?

Huawei, ABD'nin ticari kısıtlamaları karşısında ayakta kalmasına yardımcı olmak için bütçesini, gençlik markası Honor'u sattığını duyurdu.


Huawei mülkiyeti altındayken, Honor, ABD hükümetinin ulusal güvenlik endişeleri nedeniyle ABD teknolojisine erişimini sınırlı bulan ana şirketiyle aynı yaptırımlara maruz kaldı.

Anlaşma, markaya yapışkan Huawei-ABD durumundan çıkma şansı verecek ve siyasi kargaşadan sağlam bir şekilde uzaklaşacak; Bu, Trump yönetiminin şirket ile anlaşmalara kibosh koymasından bu yana Huawei'den kilitlenmiş olan Google Play hizmetlerine erişim anlamına geliyor.

  • PS5 nereden alınır: PlayStation 5 hisse senedi kılavuzu güncellendi
  • Samsung Galaxy Z Flip, bu genişleyen Oppo telefona kıyasla ESKİ görünüyor
  • Sadece PS5 değil! Xbox Series X konsolları da rastgele bozuluyor

Onur, markanın 30'dan fazla temsilcisi ve bayisinden oluşan yeni bir şirket olan Shenzhen Zhixin New Information Technology'ye satılacak. Huawei, satış sonrası Honor'da herhangi bir hisseye sahip olmayacağını açıkça belirtti ve umut, satış kararının Honor'un uzun vadede hayatta kalmasına yardımcı olacağı yönünde.

Bir açıklamada (aracılığıylaReuters), Huawei 'muazzam baskı' altında olduğunu açıkladı. & ldquo; teknik öğelerin kalıcı olarak kullanılamaması & rdquo; nedeniyle akıllı telefonlarını üretmesi gerekiyor, bu yüzden Honor'un satılması Çinli şirkete küçük bir 'nefes alma odası' alacak.


Önümüzdeki yıllarda ABD ile ticari ilişkilerin iyileşmesi Huawei'nin markayı yeniden satın almasını da kolaylaştırır. IDC'den analist Will Wong şöyle diyor:

& ldquo; Huawei'nin bu konsorsiyumdan gelecekte potansiyel bir geri alım yapması daha kolay olacak, bu konsorsiyumu diğer akıllı telefon veya elektronik üreticilerine satarlarsa bu o kadar kolay olmayabilir. '

Satış için rakamlar henüz açıklanmadı, ancak bu yılın başlarında Reuters, Huawei'nin Honor'u 100 milyar yuan (15.2 milyar $ / 11.5 milyar £) satışla satmak için görüşmelerde bulunduğunu bildirdi, bu nedenle bu yeni anlaşmanın bir yerlerde olması muhtemel. bu civarda, Huawei'ye kendi teknolojisine yatırım yapması için nakit enjeksiyonu sağladı, böylece parçalar için ABD'ye o kadar bağımlı değil.


Tayvan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) tarafından ABD ekipmanı kullanılarak yapılan, Huawei'nin el cihazlarında kullanılan Kirin çiplerinin TSMC'nin Mayıs ayında şirketten siparişleri kabul etmeyi bırakması nedeniyle zor olduğu bir sır değil.The Japan Times).

Huawei kendi alternatifini üretebilirse, tüm bunların başlamasından bu yana işletmenin altında olduğu baskının bir kısmını hafifletecektir.

Bu arada, Honor, Huawei'ye uygulanan kısıtlamalardan kurtulabilir, yaniOnur Görünümü 20- genç profesyoneller için mükemmel bir orta sınıf amiral gemisi - bir kez daha çekici bir teklif olacak.

Bugünün en iyi Honor View 20 fırsat HONOR View 20 Dual SIM, 6GB ... Amazon Prime 1.029 $ Honor View 20 Dual-SIM 128GB ... Amazon 1.029 $ Honor View Görüntüle 20 PCT-L29 ... Amazon 1.219 $ Görüntüle 130 milyondan fazla kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için her gün ürünler

Kaynak:Reuters,BBC