Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Honor MagicBook 14 incelemesi: ekstra stile sahip uygun fiyatlı bir Windows dizüstü bilgisayar

Honor MagicBook 14 incelemesi: ekstra stile sahip uygun fiyatlı bir Windows dizüstü bilgisayar

Honor MagicBook 14 (2020) fırsatları

Honor MagicBook 14, aşağıdakilerden birini isteyen herkese hitap edecek gibi görünüyor. best-laptop-2020-best-laptops-available-nows-under-500ve pazarın bu ucundaki rekabet çok şiddetli olsa bile, MagicBook 14 tasarımında ve kullanıcılara sunduğu paranın karşılığını teklifinde kendine özgüdür.


Daha büyük bir MagicBook 15 modeli de mevcuttur, ancak bu 14 inçlik model, ek ekran alanı pahasına biraz daha fazla taşınabilirlik istiyorsanız mükemmeldir. Kompakt ve hafif hissettiriyor ve Honor'un tasarım seçeneklerinin çoğunda yaptıklarını seviyoruz.

Honor MagicBook 14'ün sizin için doğru Windows dizüstü bilgisayarı olup olmadığını merak ediyorsanız, bu tam inceleme, pil ömründen günlük performansa kadar tüm sorularınızı yanıtlayacaktır, dizüstü bilgisayarı tüm özellikleriyle değerlendirdik. önemli olan kategoriler.

Honor MagicBook 14 incelemesi: ekran ve tasarım

Resim 1 / 2

Onur MagicBook 14

(İmaj kredisi: Onur)
Resim 1 / 2

Onur MagicBook 14


(İmaj kredisi: Onur)
Resim 2 / 2

Onur MagicBook 14

(İmaj kredisi: Onur)

Honor MagicBook 14, göze ve dokunuşa kalite hissi katan fırçalanmış alüminyum kaplama ile yapısı ve tasarımı açısından gerçekten etkileyicidir, bu gerçekten olduğundan çok daha pahalı bir dizüstü bilgisayar gibi görünüyor. İki USB-A bağlantı noktası, HDMI çıkışı, bir ses jakı ve bir USB-C bağlantı noktası ile bağlantı konusunda da iyi durumdasınız ve Windows'ta hızlı bir şekilde oturum açmak için her zaman entegre bir parmak izi sensörüne sahip olmayı seviyoruz. Klavyenin en üstünde bulunan ve bu görüntülü aramalar için biraz garip bir açıyla sonuçlanan web kamerası konumu konusunda daha az istekliyiz.


Genel olarak, bu, tasarım ve estetik departmanında çok fazla kredi alan bir dizüstü bilgisayar. Çizgiler ve kıvrımlar çok iyi değerlendirilmiş ve hem Uzay Grisi hem de Mistik Gümüş renk seçenekleri, klas ve incelikli bir dokunuşa sahiptir. Aynı zamanda hafiftir, yalnızca 1,38 kg'lık ağırlığıyla ve boyutları 322,5 mm'ye 214,8 mm'ye 15,9 mm'dir – şimdiye kadar gördüğümüz en ince veya en hafif dizüstü bilgisayar değil ama yine de taşıması çok kolay ve yerel kafede çantanızdan çıkarmaktan utanmayacağınız bir bilgisayar (kıskanç bakışları bile çekebilirsiniz).

İzleme dörtgenini yazmak ve kullanmak hem sorunsuz hem de hızlı yanıt veren deneyimlerdir. Bazı insanlar klavye hissini biraz süngerimsi bulabilir, ancak tuşlara basmanın yumuşak ve dokunsal hissini oldukça seviyoruz ve burada maksimum yazma hızınıza ulaşmakta kesinlikle sorun yaşamayacaksınız. İzleme dörtgeni nispeten büyüktür ve en hafif dokunuşlara yanıt vererek üstün bir his verir - bu nedenle, dizüstü bilgisayarınızda işlerin yapılması söz konusu olduğunda, MagicBook 14 sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.


Ekrandan daha az etkilendik: 16:9, 1920 x 1080 piksel IPS LCD panel kesinlikle bir felaket değil, ancak Honor'un maliyet düşürmesinin biraz daha belirgin olduğu alanlardan biri. Bu fiyata daha parlak, daha keskin ekranlar var, ancak bu, web'de gezinme, e-posta kontrolü ve film izleme ihtiyaçlarınız için yeterince iyi (ekrana dikey olarak daha fazlasını sığdırmak için 16:10 en boy oranını tercih etsek bile) . Dizüstü bilgisayarın adından da anlaşılacağı gibi, ekran köşeden köşeye 14 inç.

Honor MagicBook 14 incelemesi: performans ve özellikler

Onur MagicBook 14

(İmaj kredisi: Gelecek)

İnceleme birimimiz bir AMD Ryzen 5 4500U işlemci, 8 GB RAM ve 512 GB yerel sabit sürücü depolama ile geldi - günlük bilgi işlem görevleri (e-postayı kontrol etme, kelime işleme, web'de gezinme ve bazı hafif görüntü düzenleme) için hiç de kötü bir özellik değil. Zorlu oyun performansına ihtiyacınız yoksa veya çok sayıda 4K iş akışını düzenlemeniz gerekmedikçe, Honor'dan MagicBook 14, ne yaparsanız yapın yönetmek için yeterli güce sahip olacak. Biraz tasarruf etmek istiyorsanız 256 GB depolama alanına sahip bir modeli de mevcut.

Dizüstü bilgisayarın içindeki AMD işlemci, hız açısından belirgin bir şekilde ortalama olsa da, aldığınız bellek ve depolama miktarı çoğu insan için yeterli olmalıdır. Sadece birkaç kısa takılmayla birkaç düzine tarayıcı sekmesi yükleyebildik ve genel olarak dizüstü bilgisayar istediğimiz her şeyi yaptı. Örneğin, video akışıyla veya oldukça büyük e-tabloları açmayla ilgili herhangi bir sorun yaşamadık.


Video akışından bahsetmişken, dizüstü bilgisayar, geniş ekran 16:9 ekranın yardımıyla mükemmel bir medya oynatma cihazıdır. Filmler ve televizyon programları ayrıntılı ve keskin görünürken, entegre hoparlörler tarafından verilen ses oldukça net ve nettir. Dizüstü bilgisayarın alt tarafında da ısıyla ilgili büyük bir sorun fark etmedik ve Honor, MagicBook 14'ün dahili soğutmasıyla iyi bir iş çıkarmış gibi görünüyor.

Ekranın maksimum parlaklıkta olduğu iki saatlik video akışı testimiz, pil seviyesini yüzde 100'den yüzde 78'e düşürdü: toplamda 9-10 saat video oynatma öneren iyi bir sonuç. Daha zorlu görevler pili daha çabuk bitirir, ancak ekranı biraz karartmak size biraz enerji tasarrufu sağlar. Pili sadece yarım saatte sıfırdan neredeyse yarısına kadar doldurabilen USB-C üzerinden 65W hızlı şarjı not etmeliyiz.

Honor MagicBook 14: fiyat ve karar

Resim 1 / 2

Onur MagicBook 14

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1 / 2

Onur MagicBook 14

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2 / 2

Onur MagicBook 14

(İmaj kredisi: Gelecek)

Biri olmaken iyi dizüstü bilgisayarlarŞu anda, bir bilgisayarın fiyat, performans ve özellikler arasında doğru dengeyi bulması gerekiyor - ve Honor MagicBook 14 bu açıdan kusursuz olmasa da, değerlendirmenize layık olmak için yeterince iyi bir iş çıkardığını düşünüyoruz. Ekran ve performans, bunun birinci sınıf dizüstü bilgisayarlar açısından en üst sırada olmadığını gösterse de, MagicBook 14 genel olarak fiyatını haklı çıkarmak için, özellikle de görünüm ve his söz konusu olduğunda, bu konuda yeterli bilgiye sahip.

Web'deki en son Honor MagicBook 14 fiyatlarını görmek için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin, ancak bu dizüstü bilgisayarın en ucuz yapılandırmasını yazarken 500 £ işaretinin biraz üzerinde. Bu, bilgisayarın sundukları için fena bir fiyat değil, ancak alışveriş yaparsanız daha ucuza bazı alternatifler alabileceğinizi söylemek doğru olur. Hemen hemen her fiyat noktasında mevcut olan Windows makineleriyle, her zaman sahip olunacak seçenekler vardır.

listesi de varen iyi Chromebook'larDikkate alınması gereken: Tüm bilgisayar işlemlerinizi bir web tarayıcısında yapıyorsanız, Google'ın Chrome OS tarafından desteklenen bir dizüstü bilgisayarına giderek kendinize biraz para kazandırabilirsiniz. Windows elbette size daha fazla esneklik ve tam masaüstü uygulamalarına erişim sağlar, ancak MagicBook 14'ün sunduğu düşük seviyeli performanstan bahsediyorsanız, masaüstüne ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz ekstra maliyeti haklı çıkarmak daha zordur. görüntü düzenleyiciler, medya oynatıcılar vb.

Tüm bunlarla birlikte, sunduğu şeylerden çok etkilenen Honor MagicBook 14'ü test etmekten uzaklaştık ve Windows 10 çalıştıran uygun fiyatlı bir dizüstü bilgisayar satın alan herkese tavsiye ediyoruz. kullanımı harika ve bilgi işlem ihtiyaçlarınız çok talepkar olmadığı sürece, istediğiniz her şeyle mükemmel bir şekilde başa çıkacaktır. Burada dokunmatik ekran veya çevirmeli ekran olmadığını unutmayın, bu nedenle bu esnekliğe ihtiyacınız varsa, bir2'si 1 arada dizüstü bilgisayar.