Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Hoover H-Purifier 500 incelemesi: bir uygulama ile şık ve neşeli hava temizleyici

Hoover H-Purifier 500 incelemesi: bir uygulama ile şık ve neşeli hava temizleyici

Hoover H-Purifier 500 bir cümleyle inceleme: hava temizleyicilerin uygun fiyatlı, çekici olabileceğinin kanıtıveetkili.

Nerede yaşıyor olursanız olun veyatipevler, odalarınızdaki havanın kalitesini bozabilecek toza ve bir dizi mikroorganizmaya karşı hassastır. Bu, bir hava temizleyiciye ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

NSen iyi hava temizleyicileriatmosferdeki pisliklerin çoğunu etkili bir şekilde filtreleyebilir, bu kirleticileri - en küçük partikülleri bile - belirleyerek daha kolay nefes almanızı sağlar. Bir temizleyici, evinizdeki odalardan alerjenleri, partikülleri ve kirliliği hızlı ve sessiz bir şekilde çıkarabilir ve karşınızda gördüğünüz yeni model de dahil olmak üzere bazılarını temiz havayı hoş kokularla doldurur. Dün geceki köri balıklarının pongunu saklamak için mükemmel.

Hoover ile eş anlamlı olan ikonik bir markadır.elektrikli süpürgelerve toz ve kirden kurtulmak. Ancak, elektrikli süpürgelerinin yanı sıra veakülü elektrikli süpürgelerHoover ayrıca, bu modeli, Hoover H-Purifier 500 ile birlikte daha ucuz bir modeli, Hoover H-Purifier 300'ü ve Hoover H-Purifier 700 adlı birinci sınıf bir baskıyı içeren bir dizi hava temizleyiciye sahiptir.


Model adları benzer ve dürüst olmak gerekirse, her birinde aldığınız özellikler de bir milyon mil farklı değil. Yine de aralıkta ilerleyin ve her bir fiyat artışıyla, her modeli iyi bir değer haline getiren bazı düzgün eklemeler elde edersiniz. Hoover H-Purifier 700 bu nedenle grubun en iyisi gibi görünse de, nemlendirme işlevine de sahiptir, bu yüzden onu yağmurlu bir gün için saklayacağız.

Hoover H-Arındırıcı 500


(İmaj kredisi: Hoover)

Hoover H-Purifier 500 incelemesi: tasarım

Hoover, şu anda ürün tasarımı ile bir rulo üzerinde gibi görünüyor.H-Free 300 çubuk vakumSon zamanlarda test ettiğimiz, pratik ama korkak görünümüyle kalıcı bir izlenim bırakarak. Hoover H-Purifier 500 de benzer şekilde göze hoş geliyor ve bu, merdivenlerin altındaki bir dolapta saklanmak yerine muhtemelen evinizde sergilenecek bir cihaz olduğu için burada daha önemli.

Ekteki resimlerden de görebileceğiniz gibi, her şeyi temiz ve basit tutmaya vurgu yapan silindirik bir tasarımdır. Beyaz ve gümüş/gri plastik kasa yeterince kaliteli görünüyor ve kutudan çıkardıktan sonra, hissi de kaliteli. Boyutlar açısından bu birim, 31,7 x 28 x 57,5 ​​cm boyutlarında makul boyuttadır, ancak ortalama büyüklükteki odada müdahaleci olacak kadar fazla değildir. 6,9 kg ağırlığındadır, bu nedenle özellikle yerleşik tutamaklar sayesinde kolayca yeniden konumlandırılabilir.


Eylemin çoğu, hava kalitesine görsel bir genel bakış sağlayan bir LED dairenin içinde bulunan manuel kontrollerin tümü ile ünitenin üstünde gerçekleşir. Güç düğmesi, Wi-Fi göstergesi ve görüntülenen tanılama değerlerinin yanı sıra temel Uyku, Otomatik ve Maks çalışma ayarları ile gerçekten çok az kontrol vardır. Cihazın hava kaliteniz için ne yaptığına dair çok daha büyük bir resim veren destekleyici uygulama hOn uygulamasından daha fazlasını alabilirsiniz.

Hoover H-Arındırıcı 500

(İmaj kredisi: Hoover)

Hoover H-Purifier 500 incelemesi: kurulum

Aynı şeyi evinizdeki diğer kablosuz özellikli cihazlarla yaptıysanız, Wi-Fi kurulumu yeterince basittir. Ünite, herhangi bir gerçek kurulum ihtiyacını ortadan kaldıran bir Otomatik seçeneği ile seçilebilecek üç farklı ayara sahiptir. Bu, cihazın algıladığı hava kalitesine göre fan hızını sizin için ayarlar.

30 dakikadan fazla bir süre boyunca optimum seviyelere ulaşırsa, Hoover H-Purifier 500 bekleme moduna geçer, bu da enerji tasarrufuna yardımcı olur ve gerekmediğinde makinenin çalışmasını engeller. Ünite hala hava kalitesini izler ve atmosferdeki herhangi bir kirletici maddeyi koklarsa tekrar açılır.


Arındırma seanslarınızda fazladan bir miktar cazibeye sahip olmak istiyorsanız bir Max ayarı var. Daha faydalı olarak, bir Uyku modu da var, her ne kadar merakla Hoover bir orta zemin ayarı dahil etmese de her şey yolunda ve iyi, ancak bunun nedeni muhtemelen Otomatik seçeneğinin performansı hemen hemen paranın üzerinde tutma konusunda iyi bir iş çıkarmasıdır.

Ayarları kontrol etmek için beraberindeki hOn uygulamasını kullandık ve bu, ince ayarlar yapmanıza, ancak daha da önemlisi, havadaki partiküller açısından arıtıcının neyle uğraştığını takip etmenize izin veriyor. Daha da iyisi, ünitenin tepesinde, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, iyiyse yeşil, çok iyi değilse sarı, zayıf için turuncu ve kırmızı renkte yanan bir LED trafik ışığı efekti olduğundan, bir odadaki hava kalitesinin harika bir görsel göstergesini elde edersiniz. eğer hava kalitesi gerçekten kirliyse.

Hoover H-Arındırıcı 500

(İmaj kredisi: Hoover)

Hoover H-Purifier 500 incelemesi: performans

Hoover logosunu taşıyan bir şeyden bekleyeceğiniz gibi, bu cihaz, birkaç hafta boyunca edindiğimiz deneyime dayanarak havayı temizlemede oldukça iyi görünüyor. Ayrıca, 100 m2'ye kadar olan odalar için uygunluk ile büyük alanları da kaplamakta çok yeteneklidir, bu da düşündüğümüz çoğu ev ihtiyacını karşılayacaktır.

Sistemin VOC (uçucu organik bileşikler) veya GAS'ı tespit ettiğini size bildirmeye başlaması biraz şaşırtıcıdır, ancak gerçek zamanlı izleme etkili ve çok duyarlıdır. Makine yalnızca bu gazları veya VOC'leri değil - örneğin yoğun bir yolun yanında yaşıyorsanız kullanışlıdır - aynı zamanda sıcaklık ve nemi de tutabilir.

Uygulamanın oldukça fazla ayrıntılı bilgi sağlama konusunda harika olduğunu ve ileriye dönük koşulları iyileştirmeye yardımcı olan tahminler sunabildiğini gördük. Yine de bazı yerlerde biraz sorunlu ve saman nezlesi mevsiminde polen ayarlarının üstünde kalmanın nasıl başa çıktığını görmek istiyoruz.

Hoover H-Purifier 500, üç filtreleme seviyesine sahiptir ve H-Trifilter kurulumu, Hoover'ın 0,3 mikrona kadar parçacıkların %99,97'sini ele alabileceğini iddia ettiği bir HEPA (H13) filtresi içerir. Ünite ayrıca Temiz Hava Dağıtım Hızı (veya CADR) toz oranı 330 m3/saat iken onay mührü veren İngiliz Alerji Vakfı tarafından da test edilmiştir. Çok istekliyseniz, %100 doğal esansiyel yağları veya probiyotikleri sirküle edebilen bir difüzör de vardır.

Polen, toz akarları ve bakteriler belirli bir şekilde ele alınabilirken, aktif karbon filtre sigara dumanı, duman ve kokular gibi daha fazla kirleticiyi filtrelemeyi vaat ediyor. Kiminle yaşadığınıza bağlı olarak, ikinci çift düşündüğünüzden daha faydalı olabilir. Hoover H-Purifier 500'ün Pazar günü rosto büyüklüğünde Brüksel Lahanası tarafından üretilen kötü havayı alma kapasitesinden daha fazlasını bulduk, bu yüzden aslında her şey için bir oyun.

Gürültü cephesinde ne bekleyeceğiniz konusunda, standart modda çalıştırıyorsanız, Hoover'ın resmi rakamları 50dBA'dır. Yine de Uyku moduna getirin ve bu, üniteyi gece çalışır durumda tutmanız gerekecekse, hiç de fena olmayan 21dBA'ya düşer.

Hoover, iç filtrenin yaklaşık bir yıl dayanması gerektiğini düşünüyor, ancak bu, cihazı ne kadar kullandığınıza ve ne kadar çalışması gerektiğine çok bağlı.

Hoover H-Arındırıcı 500

(İmaj kredisi: Hoover)

Hoover H-Purifier 500 incelemesi: karar

Evinizdeki hava kalitesini iyileştirmek istiyorsanız, Hoover H-Purifier 500, dikkate almaya değer, sağlam bir orta yol modelidir. Güzel tasarlanmış ve kaliteli bir satın alma hissi veriyor. Kurulum sürecinin basitliğini seviyoruz ve üniteyi çoğu zaman Otomatik modda çalıştırıyorsanız yapmanız gereken çok az şey var.

Cihazla geçirdiğimiz nispeten kısa süre içinde Hoover H-Purifier 500'ün hava kalitesindeki değişikliklere uyum sağlamada harika olduğunu gördük. Yukarıda özetlenen parlayan LED halkası da sadece bir parti hilesi değildir, çünkü her şeyin yolunda olduğuna dair güven verici bir görsel gösterge elde etmek harikadır ve eğer iyi değilse, cihaz bu konuda bir şeyler yapıyordur.

hOn uygulamanıza dalın ve değerli alanınızdaki hava kalitesini bozmaya çalışan şeyin ne olduğu hakkında daha fazla ayrıntı elde edebilirsiniz. Bir tabak dolusu Brüksel Lahanası yemenin ürettiği zararlı kokular bile bu küçük hile kutusunun içindeki hassas sensörlerden kaçamaz.