Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • Müzik akışı kitaplığınıza kendi MP3'lerinizi nasıl ekleyebilirsiniz?

Müzik akışı kitaplığınıza kendi MP3'lerinizi nasıl ekleyebilirsiniz?

Belirli bir yaşın üzerindeyseniz, bunu yaşından önce hatırlayacaksınız.müzik akışı hizmetleribaşka bir dijital müzik devrimi daha yaşandı - CD'leri MP3'lerle, hacimli CD oynatıcıları ise aynı anda binlerce parçayı tutan daha ince iPod'larla değiştirdiğimiz bir devrim.

İçin kaydolmaSpotifyveya benzer başka bir hizmet, bu eski koleksiyonları geride bırakmanız gerektiği anlamına gelmez, çünkü modern hizmetlerin çoğu yerel parçalarınızı yanınızda getirmenize izin verir. Bunları en popüler üç akış hizmetine nasıl ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Apple Müzik

Apple MüzikTabii ki iTunes üzerine inşa edilmiştir, bu yüzden teoride sınırsız müzik akışı kitaplığınızı mevcut iTunes müzik kitaplığınızla birleştirmek oldukça kolay olacaktır. Gerçekte, Apple bu iki bileşeni düzgün bir şekilde bir araya getirmek için mücadele etti, ancak ilk diş çıkarma sorunlarının çoğu artık çözülmüş gibi görünüyor.

Apple Music'i ve iTunes müzik kitaplığınızı ayrı ayrı kullanabilirsiniz, ancak bunlardan birlikte en iyi şekilde yararlanmak için - iTunes çalma listelerine Apple Music parçaları eklemek, yerel parçalarınızı Android'e yüklemek vb. İçin - iCloud Müzik Kitaplığı'nı etkinleştirmeniz gerekir. .


Bu, iCloud saklama alanınızdan düşülmez, ancak tüm yerel MP3'lerinizin (veya herhangi bir formattaki ses dosyalarınızın) aygıtlarınıza ışınlanabilecekleri Apple sunucularına aktarılması anlamına gelir. Genellikle Apple, sahip olduklarınızla bir eşleşme bulmaya çalışır ve bulut kütüphanesinde bir parça bulur; aksi takdirde dosyayı gerçekten yükleyecektir.


Masaüstü için iTunes'da iCloud Müzik Kitaplığı'nı Düzen menüsü altındaki Tercihler Genel bölmesinden etkinleştirin; iOS'ta, bunu Ayarlar'daki Müzik girişinden etkinleştirebilirsiniz. Bundan sonra, tüm iTunes parçalarınız ve Apple Music parçalarınız uyum içinde yaşamalıdır.

Spotify

Spotifymüzik akışı ile sıfırdan başlayabilir, bu nedenle yerel dosya ekleme çözümü Apple'ınkinden biraz daha basittir. Elbette tüm mevcut MP3'lerinizi Spotify'ın kataloğunda bulabilirsiniz, ancak nadirlikleriniz ve b-taraflarınız varsa, bunları eklemek zor değildir.


Windows veya macOS masaüstü uygulamasında, avatarınızın yanındaki menüyü (sağ üstte) tıklayın ve ardından Ayarlar'ı seçin. Yerel Dosyalar bölümüne gidin ve dahil etmek istediğiniz tüm yerel kaynakların yanındaki anahtarları açın - Spotify, tüm yerel müziğinizin nerede saklandığını otomatik olarak algılamaya çalışır, böylece iTunes ve Windows Media Player gibi girişleri görürsünüz.

Spotify'ın tanımlamadığı bir klasörde saklanan MP3'leriniz varsa, Kaynak Ekle düğmesini tıklayın ve uygulamayı ilgili klasöre yönlendirin. Yeni içe aktarılan parkurlarınız soldaki ana menüde Yerel Dosyalar başlığı altında görünür.

Yerel dosyalarınızla, Spotify'ın akış kataloğundaki parçalarla yapabileceğiniz her şeyi yapabilirsiniz, örneğin bunları çalma listelerine eklemek ve çevrimdışı oynatma için mobil cihazlarınızla senkronize etmek gibi - telefonunuzla aynı Wi-Fi ağında olduğundan emin olun. eşitlemeyi denemeden önce dosyaları eklemek için kullandığınız masaüstü bilgisayar.


Google Play Müzik

Google Play Müzikbir web tarayıcısında (ve telefonunuzda) yaşıyor, ancak yerel MP3'lerinizi yönetme konusunda hala çok yetenekli - aslında, tüm bu sınırsız akış iyiliği için bir abonelik ücreti ödemeseniz bile, Google yine de yüklemenize izin veriyor ve kendi parçanızın 50.000'ini ücretsiz olarak izleyin.

Kendi MP3 dosyalarınızı iki şekilde yükleyebilirsiniz: ilk olarak, web arayüzünde ana menüyü açabilir, Müzik yükle'yi seçebilir ve ardından ya bilgisayarınızdan dosya seçebilir ya da başka bir pencereden tarayıcınıza dosya sürükleyebilirsiniz.

Çok sayıda parça ile uğraşıyorsanız daha mantıklı olan ikinci seçenek,masaüstü müzik yöneticisi- bu küçük uygulamayı sisteminize yükleyin, MP3 dosyalarınızın saklandığı klasörlere doğru yönlendirin ve program gerisini halleder. Parçalar yüklendikten sonra web arayüzündeki kitaplığınızda görünür.

Artık parçalar Google'ın bulutunda, onları tarayıcınıza ve telefonunuza aktarabilir, çalma listelerine ekleyebilir, çevrimdışı dinleme için mobil cihazlarınızla senkronize edebilir ve benzeri işlemler yapabilirsiniz. İçe aktardığınız herhangi bir dosyadaki meta verileri (sanatçı adı veya kapak resmi gibi) düzenlemeniz gerekirse, tarayıcınızda dosyaya sağ tıklayın ve Bilgileri düzenle'yi seçin.

Bunlar kapsanan en büyük üç akış hizmetidir, ancak diğer müzik uygulamalarının çoğunda yerel bir dosya içe aktarma seçeneği bulacaksınız - örneğin şu anda Amazon Müzik ve Deezer'da kendi MP3'lerinizi yükleyebilirsiniz. Tidal benzer bir özelliği destekliyor gibi görünmüyor.

  • 11'e mi çıkarıyorsun? İşte en iyi ses çubukları ve ses tabanları 2017