Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • Kolonya nasıl uygulanır: 5 temel ipucu

Kolonya nasıl uygulanır: 5 temel ipucu

Etkili bir bakım rejimi oluşturmak, spor salonunda egzersiz yapmaya çok benzer. En iyi donanıma sahip olabilirsiniz, ancak gerçekten önemli olan onu nasıl kullanacağınızı bilmek.


Parfümünüzü alın: İlk başta doğru şekilde uygulayıp uygulamadığınızın nasıl koktuğu ve ne kadar süre kalıcı olacağı ile çok ilgisi vardır.

Neyse ki, bir tabanca ağız kavgasının aksine, hızlı bir şekilde ustalaşabileceğiniz bir beceridir. Bunu akılda tutarak, işte nasıl uygulanacağıen iyi erkek kokuları… doğru yol.

1. Cildinizi Hazırlayın

Koku alma çabalarınızın büyük bir kısmının otobüs dalgıcı tarafından beğenilmesini istemiyorsanız, parfümünüze değerli saatler eklemek için elinizden geleni yapmanız mantıklıdır. Cilt ne kadar nemli olursa, koku o kadar uzun süre dayanır. Bu yüzden duştan sonra, vücudunuz hala hafif nemliyken uygulamayı alışkanlık haline getirin. Kışın, cilt doğal olarak kuru olduğunda, püskürtmeden önce yağ bazlı bir vücut losyonu kullanarak buna yardımcı olabilirsiniz.

2. Yükseltin

Farklı kokuları katmanlara ayırmak, bir parfümcüyle çalışmak için bir aylık kirayı düşürmeden kendi ısmarlama kokunuzu yaratmanın mükemmel bir yoludur. Bununla birlikte, eau de toilette'inizin çekimleri çağıran tek kişi olduğundan emin olmak istiyorsanız, kokusuz bir deodorant kullanın. Daha da iyisi, aynı notalara sahip ürünleri kullanarak bir duş rutini oluşturmak için zaman ayırın - örneğin bir vetiver duş jeli - tıraş sonrası tıraşınızı güçlendirecek bir temel oluşturmak için.


3. Noktayı Vur

Konum, konum, konum. Sadece emlak piyasasına değil, aynı zamanda kokunuzdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan bir teknik de ifade eden bir slogan. Kolonya uygularken, vücudun doğal olarak sıcak olan ve harekete yatkın olan bölgelerini hedef almak istersiniz - bilekler, dirseklerin iç kısımları ve boynun yanları gibi. Sadece ovalama dürtüsüne direnin, her katmanın rolünü düzgün bir şekilde oynamasına izin vermek için kokunun kendi kendine kurumasına izin verin.

4. Eau'yu Kolaylaştırın

Kendine özgü bir koku bulmak her bakımlı erkeğin hayalidir ama onun odaya senden önce girmesini asla istemezsin. Bir mil yarıçapındaki herkesin burnunu savurmaktan kaçınmak için, kendinizi her zaman yaklaşık beş inç uzaklıktan iki veya üç spreyle sınırlayın. Kokunuzun etrafta dolaşmadığını fark ederseniz, konsantrasyonu kontrol edin. Parfümler daha yüksek yağ içeriğine sahiptir ve bu nedenle daha yoğundur (sekiz saate kadar sürer), oysa eau de toilette daha az ve daha hafiftir (dörde kadar kalıcı).


5. Püskürtün, Geciktirmeyin

Bazı insanların bir sürü pahalı kokuyu havaya nasıl püskürtüp sonra içinden geçtiğini biliyor musun? Evet, bunu yapma. Bu sadece bir ürün israfı değil, aynı zamanda alkol de saçınızı kurutabilir. Spritz yapmak için cildinizden başka bir yer arıyorsanız, kıyafetlerinize veya atkılarınıza hafif bir sis sürmeyi deneyin. Sadece kumaşı yıkayabildiğinizden ve ipek gibi parfüm yağlarıyla kolayca lekelenebilecek malzemelerden kaçındığınızdan emin olun.

Bugünün en iyi erkek parfümü fırsatları: Tom Ford Private Blend Neroli... Tom Ford Private Blend Neroli Portofino Amazon £ 215 GörüntüleTüm fiyatları görChristian Dior Sauvage Deo ... Christian Dior Sauvage Amazon £ 28.50 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Paco Rabanne Bir Milyon... Paco Rabanne Bir Milyon 100ml Amazon £47,35 £38,99 GörüntüleTüm fiyatları görChanel Bleu De Chanel Eau de ... Chanel Bleu De Chanel Eau De Toilette Amazon £ 83,90 GörüntüleTüm fiyatları görCreed Aventus Köln Eau De ... Creed Aventus Eau de Parfum Amazon £ 240 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Hugo Boss Boss Şişelenmiş Eau De... Hugo Boss Boss Şişelenmiş Hugo Boss Eau Amazon £41,95 £35,70 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?