Close
 • Ana
 • /
 • Stil
 • /
 • Parfüm nasıl uygulanır: 10 uzman ipucu

Parfüm nasıl uygulanır: 10 uzman ipucu

Parfüm sürmek kulağa kolay bir iş gibi gelebilir ama aslında belli bir beceri seviyesi gerektirir. Özellikle iyi giymek ve dayanıklılığından en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, bir sprey sıkmak ve yapmak kadar basit değil.


Parfüm uygulamanın çok yaygın bir yöntemi bileklerinizi püskürtüp birbirine sürtmektir, ancak Christian Dior gibi parfümlerin arkasındaki burun olan Francis Kukdijan'a ve daha fazlasına göre bu kötü bir uygulamadır. örneğin çiçek kokuları ile kokunun seyrini değiştiren doğal enzimler üretir, her şeyi ısıtır ve sonuçta gevrekliğini kaybeder,” açıklıyor. Bu nedenle, bileklerinizi püskürtmek ve onları cildinize yerleştirmek için bırakmak en iyisidir.

Parfüm kullanmayı bilmenin iyi bir yolu, hem erkeklerin hem de kadınların kokularını uygularken yaptıkları yaygın hataları gözden geçirmektir. Kendinize sormanız gereken ilk şey şu anda parfümünüzü nasıl saklıyorsunuz?

Hepimizin farkında olmadan yaptığı en yaygın hata, kokularımızı nasıl sakladığımızdır. Parfümünüzün bulunduğu ortam, parfümü büyük ölçüde yaşlandırabilir ve notalarını etkileyebilir, bu nedenle parfümünüzü çevrimiçi satın alabileceğiniz bir parfüm buzdolabında veya 70 derecelik bir oda sıcaklığında saklamanız önemlidir.

Parfümü doğrudan güneş ışığında veya ısıda saklamak, kokunun bileşimini değiştirebilir, bu nedenle bunun farkında olun. Sıklıkla yapılan bir diğer büyük hata da çok fazla parfümü birbirine karıştırmaktır. Döşeme iyi olsa da, bazen çok fazla kokuyu karıştırmak bunaltıcı olabilir veya baş ağrısına neden olabilir.


Parfümün süper kuru cilt üzerinde iyi durmadığını unutmamak önemlidir, bu nedenle seçtiğiniz koku bir vücut losyonu ile geliyorsa, onu veya tercih ettiğiniz herhangi bir losyonu kullanmanız önerilir. Parfümü, örneğin nabız noktalarınız gibi havaya maruz kalan bölgelere uygulayın.

Parfüm uygulama konusunda bazı ipuçları ve püf noktaları:

 1. Pek çok kişinin yaptığı gibi parfümü cildinize sürmeyin.
 2. Parfümünüzü daha uzun süre koruyan bir ortamda saklayın.
 3. Nabız noktalarınıza püskürtün.
 4. Havaya püskürtmeyi deneyin ve kokunun içine doğru yürüyün.
 5. Duştan sonra nemli (ama ıslak değil) cildinize nemlendirdikten sonra uygulayın.
 6. Saç fırçanıza parfüm sıkın ve saçınızı tarayın.
 7. Spritz yapacağınız bölgelere daha uzun süre dayanması için vazelin sürün.
 8. Kokularınızı katlayın.
 9. Giysilerinize uygulayın, ancak giysilerinizin malzemesine dikkat edin (yani lekelenebilen ipek)
 10. İmza bir kokuya sahip olmak için üzerinizde baskı hissetmeyin ve aynı parfümü defalarca kullanarak sevdiğiniz kokuları farklı günlerde uygulayın.
Günün en iyi parfüm fiyatları: CHANEL N ° 5 Eau de Parfum ... Chanel N ° 5 Eau de Parfum Macy's 82 $ GörünümTüm fiyatları görViktor & Rolf Flowerbomb Eau ... Viktor & Rolf Flowerbomb Eau de Parfum Amazon 70 $ GörünümTüm fiyatları görİndirimli Fiyat MARC JACOBS Eau De Toilette ... Marc Jacobs Daisy Eau de Toilette Amazon $ 76 $ 40.81 GörüntüleTüm fiyatları gör Dior J'Adore Eau De Parfüm... Dior J'adore Eau de Parfüm Nordstrom 49 $ Görünüm Tüm fiyatları gör Angel By Mugler Doğal... mugler melek Nordstrom 85 $ Görünüm Tüm fiyatları görİndirimli Fiyat GUCCI Bloom Flower Water ... Gucci Bloom Flower Water Eau de Amazon $ 83 $ 62.87 GörüntüleTüm fiyatları görGiorgio Armani Si Kadın Eau ... Giorgio Armani Si Eau de Parfum Amazon $ 54.90 GörünümTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?