Close
 • Ana
 • /
 • Beslenme
 • /
 • Evde kilo almaktan nasıl kaçınılır: 8 evde kilo verme ipucu ve gerekli ekipman

Evde kilo almaktan nasıl kaçınılır: 8 evde kilo verme ipucu ve gerekli ekipman

'Evde kilo almayı nasıl önleyebiliriz' şu anda çoğumuzun kendimize sorduğu bir sorudur. Birçok ülkede halihazırda ikinci bir kilitlenme yaşanırken, bel ölçüsünün daha da artmasını engellemek, birçokları için gittikçe daha zor olacak. Tutunmaken iyi ev spor salonu ekipmanıHala biraz zor ama bunlar olmasa bile, kilo verme ipuçları ile metabolizmayı hızlandırabilir ve kilo alımını uzak tutabilirsiniz.


•Hızlı kilo vermek için en iyi egzersiz türü, araştırmaya göre

Kilonuzu yönetmek hem fiziksel hem de zihinsel sağlığınız için faydalıdır. Birkaç basit numara ve yaşam tarzı ayarlamasıyla, kiloların uzak kalmasını sağlayabilirsiniz ve kim bilir, bu süreçte birkaç kilo bile verebilirsiniz. Gerçek şu ki, bunu yapmanın en iyi yolugöbek yağını kaybetmekdiyetinize çok dikkat etmektir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde,altılı paket almanın en iyi yoludoğru beslenmektir (ve bir dereceye kadar egzersiz yapmaktır). Ve emin olKilo almak istemiyorsanız bu 5 çeşit yiyecekten de kaçının.

Aşağıdaki ipuçları kendi başlarına kullanılabilir veya bunları uygun gördüğünüz şekilde birleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, çok önemli olan, aşırıya kaçmamak ve çok fazla yemek yemeden kuvvetli egzersiz yapmaktır. Bu çok tehlikelidir ve sizi anında yaralayabilir. Mantıklı olun ve daha önce obezite ile ilgili herhangi bir sorununuz varsa veya gerçekten uygun değilseniz, yaşam tarzınızda herhangi bir ciddi değişiklik yapmadan önce bir sağlık uzmanıyla konuşmayı düşünün.

 • En iyi yağ yakıcı yiyeceklerkilo vermenize ve kilo vermenize yardımcı olmak için
 • Evde nasıl kilo vereceğinizi bilmek ister misiniz? Bu BİR öğeyi diyetinizden çıkarmak yardımcı olacaktır
 • 12 dakikalık boks tam vücut antrenmanı

Evde kilo alımı nasıl önlenir

Evde kilo alımı nasıl önlenir


(Resim kredisi: Protein İşleri)

İpucu 1: Kalori alımınızı yönetin

Bu gerçekten roket bilimi değil: Eğer kilo vermek istemiyorsanız, vücudunuzun ihtiyaç duyduğundan daha fazlasını yemeyi bırakmalısınız. Zorunlu izolasyondan önce göreceli olarak hareketsiz bir yaşam tarzı yaşıyor olsanız bile, zamanın% 99'unu içeride kalmak, eskisinden daha az kalori yaktığınız anlamına gelir. Ve bu, bu yeni yaşam tarzına uyum sağlamak için daha az yemeniz gerektiği anlamına gelir.

Elbette, açık havada egzersiz yapmanın eksikliğini iç mekanda egzersiz yaparak telafi edebilirsiniz, ancak belinizi ince tutmanın yorucu fiziksel aktivite içermeyen başka yolları da vardır. Ve hepsinin en iyisi, nasıl ve ne yediğiniz konusunda daha dikkatli olmaktır.


Hiç kimseyi farkındalığa dönüştürmeye ve orada bulunmaya çalışmadan, yiyecek için dolabınıza baskın yapmadan önce istediğiniz zaman bir saniye durmayı deneyin. Kendinize şu soruyu sorun: Aç mıyım yoksa sadece sıkıldım mı? Yemeye karar vermeden önce yapmam gereken bir şey var mıydı? Başa çıkmak zorunda olduğum bir şey? Sağlıksız beslenme alışkanlıkları genellikle ertelemeden ve elimizdeki görevle uğraşmak istememekten kaynaklanır.

Kızarmış yiyeceklerin büyük bir hayranıysanız, kalori ve yağ alımını azaltmanın bariz bir yolu bir tane almaktır.en iyi hava fritözü. Havada kızartılmış yiyecekler mutlaka derin veya hatta sığ yağda kızartılmış kadar lezzetli değildir, ancak kızartma veya kavurma yağının onda biri kadar azını kullanırken, kızartılmış / kavrulmuş bir tadı ve ağız hissini korur. Şu anda talep gördüklerini biliyoruz, çünkü satmaya devam ediyorlar.


4 Quart Kapasiteli Pişirme, Cips ve Kurutan Ninja Havalı Fritöz |99,99 TL'ye satışta | 129,99 TL | Amazon'da 30 $ tasarruf edersiniz
Geleneksel kızartma yöntemlerine göre 'yüzde 75'e kadar daha az yağlı' havada kızartın. Ninja Air Fritöz, istediğinizde yiyeceklerdeki nemi nazikçe gidermenizi veya hızlıca pişirip gevrek yiyecekleri pişirmenizi sağlayan 105-400 derece Fahrenheit geniş bir sıcaklık aralığına sahiptir. Amazon'da Şimdi 100 Doların Altında! Teklifi Görüntüle

Evde kilo alımı nasıl önlenir

(Resim kredisi: Getty Images)

Daha az yemenin bir başka yolu da genel olarak ne kadar yediğimizle yüzleşmektir. Yediğimiz işlenmiş gıda miktarı göz önüne alındığında, kalori miktarını saymak kolaydır.
ve makro besinleri (lipidler [yağ] / karbonhidrat / protein) gıda maddelerinin barkodlarını tarayan ve bizim için toplamayı yapan uygulamaları kullanarak tüketiyoruz.


Bu uygulamalardan en iyi bilineniMyFitnessPal, ancak aynı şeyi yapabilen başka birçok uygulama var. Garmin saatler onunla entegre olabilir, o bileğinizde yakılan kalorilere karşı tüketilen kalorileri görebilirsiniz. Fitbit, Fitbit Premium hizmetiyle benzer bir şey yapar.

Yediğimiz belirli yiyeceklerde ne kadar kalori olduğunu fark ederek, gelecekte atıştırmalıklar hakkında daha bilinçli kararlar verebiliriz. Bir oturuşta bir kutu jaffa keki yiyebilir misin? Bu 450 'kötü' kalori tüketildi ve onu yakmak için bir saat HIIT egzersizi yapmanız gerekir. Muhtemelen yapmayacaksın.

Evde kilo alımı nasıl önlenir

(Resim kredisi: Puriton)

2.İpucu: Karbonhidratı proteine ​​değiştirin

2012 araştırması 'Kilo Verme Sürdürme Denemesi sırasında başarılı kilo kaybı ve bakım ile ilişkili diyet alımları'şu sonuca varmıştır:' Kaybedilen yağ yerine proteini değiştiren katılımcılar, Aşama I'de 6 ayda ortalama 0,33 kg ve Aşama II'de 6 ayda 0,07 kg, proteinde% 1 artış. ' Ayrıca, 'artan meyve ve sebze alımı, Aşama I ve II'de kilo kaybıyla ilişkilendirildi: 1 porsiyon artış başına sırasıyla 6 ayda 0,29 kg ve 6 ayda 0,04 kg.'

'Aşama I', ilk 6 aylık kilo verme aşamasına atıfta bulunurken, 'Aşama II' 30 aylık kilo kaybı koruma aşamasıdır. Her zaman olduğu gibi, bu sonuçları bir tutam tuzla almanızı öneririz. Araştırmanın geçerliliğini sorgulamıyoruz - uzun vadeli randomize kontrollü bir çalışmaydı - ancak diyetinizdeki tüm yağlardan kurtulmanızı da önermiyoruz.

Bununla birlikte, diyetinize daha fazla protein eklemek, kendinizi daha tok hissetmenizi sağlayarak açlığı azaltabilir. Bunun yanı sıra, vücudumuzda protein rezervi bulunmadığından, bazı kötü karbonhidrat ve yağları proteine ​​çevirmek kilo vermenize ve kilo vermenize yardımcı olabilir. Enerji alımını kontrol etmek de zarar vermez.

Evde kilo alımı nasıl önlenir

(Resim kredisi: Getty Images)

3. İpucu: Aralıklı Oruç Tutmayı Deneyin

Mars çubuklarını lahana ve brokoli ile değiştirmek istemeseniz bile, kalori tüketimini yalnızca günde belirli bir zaman aralığında yemek yiyerek önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Muhtemelen en popüler yol aralıklı oruç tutmaktır. Bunu yapmanın iki yolu vardır: ya5: 2 diyetya da16: 8 hızlı diyet.

5: 2 diyetiyle, kalori alımını haftada iki gün 700-800 kalori ile sınırlarsınız, geri kalan haftalarda ise normal olarak yersiniz. 16: 8 diyeti, yalnızca 8 saatlik bir pencerede yediğiniz günlük bir oruçtur. İkincisi ile, en uygun yol uyurken oruç tutmaktır: son öğününüzü saat 20:00 civarında ve sonraki öğünü ertesi gün 12: 00'de yiyin. Bu şekilde, yağların çoğunda uyuyarak bunu yapmak çok kolay hale gelir. Zaten biraz daha kolay.

Wild West Orijinal Sarsıntılı, 12 x 35g torbalar | Amazon'da £ 21
Yoğun kalorili ama besleyici bir atıştırmalık için, hiçbir şey kurutulmuş et veya biltong - yüksek proteinli kurutulmuş et atıştırmalıklarını geçemez. Bu Wild West Original, kendinizi daha uzun süre tok tutmak için kullanışlı 35g çantalarda gelir. Bir antrenmandan sonra kas oluşturmaya yardımcı olmak için protein dolu (kesin olarak paket başına 13,2 gr) ve glütensizdir.

Evde kilo alımı nasıl önlenir

(Resim kredisi: Sundried)

4.İpucu: Bol su için

Daha fazla su içmek birçok nedenden ötürü faydalıdır ve artık evlerimizde toprak altında kaldığımıza göre, insanlar daha fazla içmemek için olağan bahaneyi gerçekten kullanamıyorlar, bu da 'tuvalete daha sık gitmem gerekecek' , çünkü tuvalet gerçekten her zaman evde mevcuttur (yine de umuyoruz).

Bol su içmek metabolizmaya yardımcı olabilir ve en önemlisi daha uzun süre daha tok hissetmenize de yardımcı olabilir. En iyi kombinasyon, daha çok lifli yiyecekler - daha çok sebze - ve bol su içmektir. Soğuk preslenmiş barlar, doğaları gereği şeker bakımından oldukça yüksek olmalarına rağmen bol su içeren bir atıştırmalık olarak da uygundur.

Düşük şekerli proteinli barlar ve sığır eti veya vegan sarsıntılı gibi tuzlu atıştırmalıklar, öğleden sonra atıştırmalık olarak çikolata barlarına harika bir alternatiftir. Kuruyemişler enerji yoğunluğu yüksek olmalarına rağmen (iyi yağlar açısından yüksek) iyidir, bu nedenle o anda sadece küçük bir porsiyon yemelisiniz.

Evde kilo alımı nasıl önlenir

(Resim kredisi: Fitbit)

5.İpucu: Bir fitness takipçisi kullanın

İçeride sıkışıp kalmamıza rağmenfitness takipçisiveyakoşu saatiBileğinizin çevresinde hala faydalı olabilir. Bu spor giyilebilir cihazların daha gündelik özelliklerinden biri, her saat başı kalkmanızı ve biraz yürümenizi isteyen 'hareket hatırlatıcısı'dır. Şimdi, tecrit edilmiş olmak yardımcı olmuyor, ancak belirli aralıklarla koltuktan kalkmak genel sağlığınız için faydalı olabilir, yine de, sadece biraz germek veya biraz yıkamak için olsa bile.

Fitness takipçileri ve koşu saatleri de yakılan kalorileri ölçer, böylece kalori tüketiminizi kalori harcamalarınıza göre ayarlayabilirsiniz. Bu cihazlar çok hassas değiller ama yine de size iyi bir tahmin verecekler.

 • En iyi triatlon izle
 • En iyi Suunto izle
 • En iyi Polar saati

Fitbit Versa 2 |Satış fiyatı 155.03TL | 199,99 TL | Amazon'da £ 44,96 tasarruf edin
Fitbit Versa 2 her zaman fiyat indirimleri alıyor ve şu anda Amazon İngiltere'de £ 40 indirimli. Ülkenizdeki en iyi fiyatlar için aşağıya bakın. Şık Versa 2, gelişmiş kardiyo izlemenin yanı sıra adım ve uyku takibi özelliklerine sahiptir ve yerleşik Alexa'ya sahiptir. GPS'i yoktur, ancak elbette buna iç mekanlarda ihtiyacınız yoktur ...

Evde kilo alımı nasıl önlenir

(İmaj kredisi: Tanita)

6.İpucu: Akıllı bir ölçek edinin

Tıpkı fitness takipçileri gibi,banyo tartısı- akıllı ölçek çeşitliliği - aynı zamanda enerji tüketimini ölçebilir ve kaç kalori yaktığınızı ve vücudunuzla ilgili kemik / kas kütlesi ve en önemlisi vücut yağ yüzdesi gibi diğer konuları da size söyleyebilir.

Dünyaya bile mal olmazlar:Tanita BC-401 vücut kompozisyonu monitörü£ 80'den az ve 10 farklı vücut ölçüsü ölçüyor. Almaktan daha ucuzGarmin Fenix ​​6 ProElbette, Tanita BC-401, Garmin'in çevrimdışı topografik haritalarının aksine, orman yollarında gezinmeye gelince o kadar da yardımcı olmayacak.

Bugünün en iyi Tanita terazileri İndirimli Fiyat Tanita RD-953 Kablosuz ...Tanita RD 953Kogan.com449 ABD doları 399 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Evde kilo alımı nasıl önlenir

(Resim kredisi: Fitbit)

7. İpucu: HIIT Egzersizleri Yapın

HIIT antrenmanlarıhiçbir zaman modası hiç geçmedi, ancak şu anda kesinlikle 'moda' durumdalar, çünkü bunlar kalori yakmanın etkili bir yoludur ve sadece vücut ağırlığınızı kullanarak iç mekanlarda yapılabilir. best-kettle-2020-best-multi-temperature-kettlesbell,dambıl,koşu bantları,egzersiz bisikletleri,Kürek çekme makinelerive temelde düşünebileceğiniz her şey. Biz gördükspor salonu su şişesidaha önce de tabata egzersizi.

HIIT antrenmanları yapmayı düşünüyorsanız, şu konu hakkında bir makalemiz var:neden HIIT'i denemelisinve ayrıcaTrion uygulamasıbu, evde denenecek bir milyardan fazla farklı egzersiz oluşturabilir. Ve tabii ki, bunu takip etmeyi deneyebilirsiniz.Mike Tyson vücut ağırlığı egzersiziama bu kesinlikle parkta bir yürüyüş olmayacak.

Evde kilo alımı nasıl önlenir

(Resim kredisi: Vivobarefoot)

8. İpucu: Kendinize meydan okuyun

Kendinizi daha fazla hareket etmeye ve dolayısıyla daha fazla kaloriyi daha verimli yakmaya motive etmenin en iyi yolu, kendinize bir meydan okuma oluşturmaktır. Boş zaman etkinlikleri için evden çıkamasanız da, yine de birçok seçeneğiniz var. 30 günlük bir şınav yarışmasına ne dersiniz? İlk gün bir tane yaparak başlayın ve her gün bir tane daha ekleyin ve hızınıza ayak uydurabilecek misiniz bir bakın.

Sende var mıçubuğunu yukarı çekin? Doğru çekmeyi öğrenmeye ne dersiniz? Ya da çene yukarı ustalaşmak. Farkın ne olduğunu bilmiyor musunuz? İşte konuyla ilgili kullanışlı bir makale:çene yukarı veya yukarı çek- hangisi senin için daha iyi? Evin bir yerinde çarpan bir tekerlekiniz varsa, gerçekten öğrenmek için kendinize meydan okuyabilirsiniz.rulo nasıl kullanılıruygun şekilde.

Belki hareketliliğinizi geliştirebilirsiniz? Hamstring esnekliğini geliştirmek, bazıları için oldukça zor olabilir, ancak daha esnek olmak genel konfor seviyenizi önemli ölçüde artırabilir. Omuz hareketliliği de yetişkin nüfus arasında büyük bir sorundur: biraz olsundirenç bantlarıve iki kollu omuz çemberi yapın.

Ayaklarınızı daha esnek hale getirmeye ne dersiniz? Esnek ayak parmaklarına sahip olmak dengeyi geliştirebilir ve bazı sırt problemlerini de hafifletebilir. Vivobarefoot'ta konu hakkında harika bir makale var: ayaklarınızı bir toega noktasıyla birleştirin (toe-yogada olduğu gibi). Siz oradayken, bir çift ayakkabılarını da alın, onlar da hafif ve süper duyarlıdır.

Günün en iyi spor salonu ve fitness fırsatları - her 30 dakikada bir kontrol edilen stoklar İndirimli Fiyat Muc-Off Wet Lube - 50mlMuc-Off Islak YağlamaZincir Reaksiyon Döngüleri9,99 7,59 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünYoga Mad Hi Yoğunluklu Köpük Yoga ... Yoga Mad Yoga Blok Amazon $ 10.88 GörüntüleTüm fiyatları görünSKLZ COREwheels COREwheels, 2 ... SKLZ Core Wheels Ab Roller Amazon $ 43.99 GörüntüleTüm fiyatları görünReflex Nutrition Creapure ...Reflex Nutrition Creapure KreatinKogan.com27,72 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit FB203BK Aria Air ... Fitbit Aria Air Amazon $ 99.95 $ 88 GörüntüleTüm fiyatları görünTrideer Egzersiz Topu ... Trideer Egzersiz topu Amazon $ 121,84 GörüntüleTüm fiyatları görünÇıplak Kütle - Doğal Kilo ... Çıplak Beslenme Çıplak Kütle Zayıflatıcı Amazon $ 147.93 GörüntüleTüm fiyatları göründhb Extreme Kış Eldivenleri -...dhb Extreme Kış eldivenleriZincir Reaksiyon Döngüleri80 $ Görünüm Tüm fiyatları görünOakley Erkek (A) Radarlock ... Oakley Radarlock Yolu Amazon $ 199.95 GörüntüleTüm fiyatları görünBowflex Select Tech Dambıl ...Bowflex SelectTech Dambıllarİsyancı199,99 Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz