Close
 • Ana
 • /
 • Seyahat
 • /
 • Sadece sırt çantasıyla Avrupa'da nasıl sırt çantalı yapılır?

Sadece sırt çantasıyla Avrupa'da nasıl sırt çantalı yapılır?

Avrupa'da, geniş şehirler ve şirin köylerden dağlara ve plajlara kadar her şey var ve hepsini tek bir sırt çantasına değer bir şeyle görebileceğinizi düşünüyoruz. Hafif seyahat etmek mantıklı. Check-in yok, çanta düşürme yok ve karusellerde bekleme yok. Bilinmeyen ve kafa karıştırıcı havalimanları ve tren istasyonları, taksi durakları ve otobüs duraklarında sırt çantasını taşımak yok.


Seyahatin özgürlük ve kendiliğindenlikle ilgili olduğu varsayılır, ancak 20 kg'lık 'temel unsurlar' olan bir valizin etrafında dolaşırsanız, seyahatinizin asıl seyahat kısmının saf angarya olma ihtimali vardır. İlk önce, şunlardan biriyle kendinizi silahlandırın:en iyi yürüyüş sırt çantaları. Daha sonra hafif paketleme rehberimiz için okumaya devam edin ...

Eğer bu sensen, toplanma şeklinle ilgili bir şeyler çok ters gitmiş demektir. Cevap? Her yere götürebileceğiniz bir kapsül gardırop tasarlayın.

Kapsül gardırop nasıl tasarlanır

Çoğumuz uzakta olacağımız süre boyunca özenle paketleniriz, ancak seyahat eden ışığın temel değeri tüm bunları değiştirir; üç gün boyunca paketleyin.

Uçakta giymeyi planladığınız kıyafetler dışında, yalnızca bir kez kıyafet değiştirin - ve evet, bu kesinlikle iç çamaşırı içerir - ve ekstra ayakkabılar konusunda acımasız olun. Kitaplar veya rehberler yok, duruma göre gadget'lar yok. Biniş kartı veya kağıt yok; her şeyi telefonunuza koyun.


Hafif seyahat etmek özgürleştirici olabilir, ancak bunu başarılı bir şekilde yapmak için çok basit bir felsefe benimsemelisiniz. Giyin, yıkayın. Tekrar et.

Bu, üç çift iç çamaşırı (sırt çantanızda bir, iki) ve yedek bir çift çorap anlamına gelir. İğrenç? En iyisi hem kırışıksız hem de çabuk kuruyan doğru teçhizata sahipseniz hayır.


Elinizde birkaç çift merinos yünü boxer şort veya külot - Icebreaker Anatomic, Tilley Coolmax veya Smartwool NTS Micro 150 gibi - duş alırken bir çiftini durulayabilirsiniz.


Yaklaşık üç saat içinde bir otel odasında kururlar. Kathmandu quickDRY Travel Socks ve J.B. Field'ın Expedition Adventure Travel Çorapları gibi çabuk kuruyan çoraplar da aynı derecede önemlidir.

Muhtemelen valizinizi ikiye böldünüz, ancak gardırobunuzun geri kalanının da aynı derecede çok yönlü olması gerekiyor. Bazı fermuarlı pantolonlar şort olarak ikiye katlamak için kullanışlıdır (stilin son kelimesi olmasa da), Columbia Mens Silver Ridge II veya Craghoppers Nosilife gibi çabuk kuruyan, akıllıca uzun kollu bir seyahat gömleği sizi Saygın görünün (ve ayrıca sizi sivrisineklerden koruyun).

Klasik Icebreaker Tech T Lite veya Royal Robbins Merinolux Tişörtü gibi kokuya dayanıklı, çabuk kuruyan bir merinos yünü tişört ekleyin ve neredeyse bitti.

Hafif yüzme şortları başka bir olasılıktır ve uyku şortu olarak ikiye katlanabilir. Sineklik? Zahmet etmeyin. Uyku tulumu? Hayır - bir çarşaf uyku tulumu alınYaşam EX3.


Lüks değil pratik düşünün, ancak en iyi ultra hafif seyahat ekipmanlarından bazılarının önemli bir harcama anlamına geldiğini unutmayın, bu nedenle seyahatler arasında onu yıpratmayın.

Elbette, biraz daha soğuk iklimlere gidiyorsanız, Rab Continuum veya Marmot Quasar paketi gibi hafif bir kaz tüyü ceket bile inanılmaz derecede küçük boyutlara inse de, birkaç taviz vermeniz gerekecek.

Diğer ekstralar arasında, paketlendiğinde avuç içi boyutunda olan Patagonia Houdini veya Marmot Mica Jacket gibi ultra hafif bir yağmurluk veya Fulton Ultralite-1 kompakt seyahat şemsiyesi gibi kısa bir yürüyüş şemsiyesi bulunabilir.

Kapsül dolabınız hakkında düşünmenin beş yolu

 • Lüks değil, pratik düşün
 • Sadece birkaç gün paketleyin
 • Evden çıkmadan hemen önce çantanıza eklemenin cazibesine direnin
 • Hatıra almayın
 • Geziler arasında seyahat kıyafeti giymeyin

Şimdi banyoya. Tuvalet malzemeleri dünyanın her yerinde mevcuttur, bu yüzden sadece mutlak temelleri toplayın. Küçük tutun; Nuage Men's Tıraş Yağı, ön kol büyüklüğünde bir aerosolden daha iyidir.

İşler bittiğinde, yerel satın alın. Bir otel yerine hostelde veya AirBnb'de kalıyorsanız, Sea To Summit Dry Lite Towel veya Lifeventure HydroFibre Quick Dry Towel gibi bir mikro havlu idealdir.

Vücudunuzun etrafına sarılmayabilirler, ancak duştan sonra sizi kuruturlar ve hareket halindeyken kurutma için sırt çantasının dışına klipslenebilen küçük bir ağ çantasına girme eğilimindedirler.

Şimdi, çoğu kapsül gardırop hırsının çöktüğü ayakkabılardan bahsetmemiz gerekiyor. Çoğu insan yurtdışına üç çift alıyor - yürüyüş ayakkabısı, eğitmenler ve sandaletler - ki bu en az bir çift çok fazla, özellikle de çok fazla aç oldukları için.

Sizi bir dağa veya koşuya kolayca çıkarabilecek bir çift yaklaşma veya patika ayakkabısı seçerek ilk ikisini birleştirmek kolaydır. Bunlar kesinlikle en çekici ayakkabı parçaları değil, ama pratikler.

Aralarından seçim yapabileceğiniz yükler var;Salomon Çıkış Yolu GTXve Columbia Peakfreak XCRSN II EXCEL iyi örneklerdir. Sıcak ve nemli bir yere gidiyorsanız, Keen Clearwater CNX Sandalet gibi hepsi bir arada bir yürüyüş sandaletini veya daha sandalet odaklı Merrell Erkek All Out Blaze Elek Dönüştürülebilir Sandalet'i düşünün.

İkinci bir çift ayakkabı için ısrar ediyorsanız, kendinize bir çift parmak arası terlik verin. Dans ayakkabısı yok!

Lüks eşyalar? Oh, devam et o zaman. Altelefon. Belki biraz mikrogürültü önleyici kulaklıklargibiBose QuietComfort 20/20.

Büyük bir taşınabilir pil de kullanışlıdır; Dahili kablolara sahip Techlink Recharge 12000, bir el feneri de içeren Xstorm Al421 Limitless gibi kullanışlıdır.

Her zaman minimum 1000mAh için gidin, bu da telefonunuzun yaklaşık üç gün çalışmasını sağlar. Bir kamerada ısrar ediyorsanız, küçük tutun ve mikro USB ile yeniden şarj olduğundan emin olun, böylece fazladan bir şarj cihazı ve kablo almanız gerekmez.

Şimdi bir bulma zamanısırt çantası. Uzun bir yolculuk için ihtiyacınız olan her şeyi 20 litrelik bir sırt çantasına almak tamamen mümkündür, ancak herhangi bir çantayı sıkıca paketlerseniz, ambalajı açmak ve yeniden paketlemek acı verir.

 • Kontrol eten iyi sırt çantası rehberi
 • Veya belki daha büyükseyahat sırt çantaları

Öyleyse, Berghaus Freeflow 30 gibi 30 litrelik üstten yüklemeli bir yürüyüş sırt çantası veya InCase EO gibi bavul tarzı önden açılan 'seyahat çantası' tercih edin.

Tekerleklerde ısrar ediyorsanız, Thule Crossover Rolling 23'te sırt çantası kayışları da vardır.

Seçtiğiniz sırt çantanızın tuvalet bölümü olarak ikiye katlanabilen file cebe sahip olduğundan emin olun, böylece bir çamaşır çantasını yanınızda taşımak zorunda kalmazsınız.

Seyahat söz konusu olduğunda daha az gerçekten daha fazladır ve hafif paketler seyahat etme şeklinizde gerçekten devrim yaratabilir. İşte altın kuralların bir hatırlatıcısı:

Hafif seyahat etmenin 10 kuralı

 1. Sadece bir kez kıyafet değiştir
 2. Tüm kitapları, kılavuzları, uçuş kartlarını ve biletleri telefonunuzda bulundurun
 3. Yıka ve giy: sadece iki yedek iç çamaşırı paketleyin
 4. Giysileri ezmek için malzeme çuvalları kullanın
 5. Fermuarlı pantolon, çabuk kuruyan gömlek ve merinos yünü tişört giyin
 6. Yalnızca küçük tuvalet malzemelerini paketleyin ve yerel olarak değiştirin
 7. Mikro yürüyüş havlusu alın
 8. Yaklaşım / patika ayakkabıları veya yürüyüş sandaletleri alın
 9. Mikro USB ile şarj olan taşınabilir bir kamera kullanın
 10. Tuvalet malzemeleri için file ceplere sahip 20-30 litrelik bir sırt çantası satın alın