Close
 • Ana
 • /
 • Seyahat
 • /
 • Nasıl Airbnb ev sahibi olunur: mükemmel ev sahibi olmak için ipuçları ve püf noktaları

Nasıl Airbnb ev sahibi olunur: mükemmel ev sahibi olmak için ipuçları ve püf noktaları

Airbnb, yaklaşık on yıl önce eyaletlerde başladı ve tüm dünyada popüler bir konaklama şekli haline geldi. Sadece gezginlere daha ucuz bir seçenek sunmakla kalmaz, aynı zamanda aile evlerindeki odalardan etkileyici şehir evlerine ve güzel villalara kadar farklı türde bir deneyim sunar.


 • Buradan Airbnb ev sahibi olmak için kaydolun

Konuk olarak seyahatlerinizde yeni insanlarla tanışmanın harika bir yoludur ve ev sahibi olarak ek gelir elde etmenin de kolay bir yoludur. Bazı insanlar ipoteklerini ödemek için Airbnb'yi bile kullanıyor! Öyleyse kimsenin kullanmadığı boş bir odanız varsa, neden kiralamayasınız?

Airbnb'yi kullanmaya nasıl başlarım?

Esasen yabancıların evinize girmesine izin vermek kulağa biraz korkutucu gelse de, Airbnb'nin kurulumu çok kolaydır ve en iyi yanı, nasıl ve ne zaman ev sahipliği yapacağınız konusunda tam kontrole sahip olmanızdır. Bu, ayıracak bir mülkü veya odası olan, ancak ev sahibi olmanın taahhütlerini veya maliyetlerini istemeyenler için mükemmel bir seçenektir.

Airbnb, mülkünüzü veya odanızı ücretsiz olarak listelemenize olanak tanır; hangi resimlerin en iyi kullanılacağı, mülkünüzün açıklamasına neleri eklemeniz gerektiği ve hatta kaydınız için önerilen bir fiyat bile verebilir. . Ev sahibi olarak ne kadar kazanabileceğinizi öğrenmek için kolay hesap makinesini kullanabilirsiniz.

Onlar sadece bir rehber sunsalar da, sizin için neyin en iyi olduğuna karar vermek, ev sahibi olarak nihayetinde size kalmıştır. Müsaitlik için kendi programınızı belirleyebileceğiniz ve fiyatları buna göre ayarlayabileceğiniz bir takvime erişebileceksiniz. Depozito ve gecelik temizlik ücreti gibi ek masraflar ekleme seçeneği de vardır. Airbnb daha sonra toplam rezervasyon maliyetinin% 3'ünü alır. Bir misafir check-in yaptıktan sonra, ödemeyi seçtiğiniz ödeme yöntemiyle doğrudan size gönderirsiniz (en yaygın yöntem Doğrudan transfer veya PayPal'dır).


(Resim kredisi: Airbnb)

Nasıl Airbnb ev sahibi olunur: Airbnb güvenli mi?

Airbnb, tüm konuklara yönelik katı şartların yanı sıra tüm ev sahiplerinin korunmasını sağlamak için politikalara sahiptir. Tüm Airbnb ev sahipleri, herhangi bir sorunuz veya endişeniz olması durumunda 7/24 müşteri desteğinin yanı sıra mülk hasarı için 1 milyon dolara kadar ve sorumluluk sigortası için 1 milyon dolara kadar ÜCRETSİZ teminat alır.


Ev sahibi olarak, kaydınızla birlikte görüntülenen bir dizi ev kuralı hazırlayabileceksiniz. Bunlar arasında parti yapılmaması, evcil hayvanların yasaklanması, sigara içilmemesi gibi şeyler olabilir, böylece potansiyel konuklar tesisinizin kalışları için uygun olup olmadığını değerlendirebilir.

Nasıl Airbnb ev sahibi olunur: Herkes rezervasyon yapabilir mi?

Bir misafirin tesisinizi rezerve edebilmesi için kendi Airbnb profiline sahip olması ve geçerli bir kimlik formu yüklemesi gerekir. Ayrıca konukların doğrudan rezervasyon yapıp yapamayacaklarını veya önce bir rezervasyon talep edip etmeyeceklerini seçme seçeneğiniz de vardır, bu da size kabul etmeden önce profillerini görüntüleme seçeneği sunar.


Bu size onların incelemelerine göz atma ve aklınıza gelebilecek soruları sorma fırsatı verir, örneğin kalış nedenleri veya kaldıkları süre boyunca planlarının ne olduğu. Potansiyel misafirin olumsuz geri bildirimi varsa veya kalışının niteliğinin ev kurallarınıza uymadığını düşünüyorsanız, rezervasyonlarını reddetme hakkınız vardır, ancak bir neden belirtmelisiniz.

Takviminizi uygunluk durumunuzla güncel tuttuğunuzdan emin olun ve ev sahipliğine uygun olup olmadığınızı kontrol etmeden önce rezervasyonları kabul etmemeye dikkat edin. Bir rezervasyonu kabul ettikten sonra iptal etmek, kendi Airbnb puanınız üzerinde olumsuz bir etki yaratabilir.

Airbnb, saygılı olmayan veya kurallara uymayan herkesi siteden çıkarmak için çok hızlıdır ve bu hem misafirler hem de ev sahipleri için her iki şekilde de çalışır.


(Resim kredisi: Airbnb)

Nasıl Airbnb ev sahibi olunur: Kazanç potansiyelinizi en üst düzeye çıkarın

Demek hepiniz Airbnb'ye hazırsınız, şimdi Süper Ev Sahibi olarak kazanç potansiyelinizi en üst düzeye çıkarma zamanı! Airbnb'deki derecelendirmenizin tamamı incelemelere ve rezervasyonlara ve isteklere yanıt verirken verimliliğinize dayanmaktadır, bu nedenle oyunda olmanız ve misafirinizin deneyimini baştan sona sorunsuz hale getirmeniz gerekir.

Misafirler kaldıktan sonra, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi kritere göre sizi inceleyebileceklerdir:

 • Toplam deneyim
 • Temizlik
 • Doğruluk
 • Değer
 • İletişim
 • Varış
 • yer

İşte size akıllıca düşünmek ve Airbnb kaydınızdan en iyi şekilde yararlanmak için birkaç önemli ipucu, size bu 5 yıldızlı incelemeleri vermenin yanı sıra.

(Resim kredisi: Airbnb)

Nasıl Airbnb ev sahibi olunur: Kaydınızda dürüst olun

İnternette gördüğünüz resimlere hiç benzemeyen bir otele gelmekten daha kötü bir şey yoktur ve aynı şey Airbnb için de geçerlidir. Girişinizi olabildiğince çok satmak isterken, mülkünüzü açıklarken 'tüy dökmeye' dikkat edin.

Konaklayan misafirlerden tam olarak ne beklediğinizi belirttiğinizden emin olun ve eğer evde yaşayan bir ev sahibi iseniz, misafirlerin kendileri için doğru olup olmadığını değerlendirebilmeleri için yaşam durumunuzun ve rutininizin ayrıntılarını eklemenizde fayda vardır. Örneğin, evcil hayvanınız veya çocuğunuz olup olmadığını, sabahları erken kalkmayı planlıyorsanız veya misafirlerin belirli bir saatten sonra sessiz kalmasını bekliyorsanız belirtmeniz önemlidir.

Net fotoğraflar da çekin. Bunu gün ışığında yapmaya çalışın ve konuğun nerede kalacağını açıkça göstermek için misafir odası ve ortak alanların fotoğraflarını çekin. Konuklara sunulan olanakların ayrıntılı bir açıklamasının eşlik ettiğinden emin olun ve mülkün misafirlere yasak olan tüm bölümlerini belirtin.

Unutmayın, konuklar kaydınızın doğruluğuna göre sizi derecelendirecekler, bu nedenle bir jakuziniz olduğunu belirtirseniz ancak oraya vardıklarında ve aniden misafirler için sınır dışı kalırsa, bu size bazı puanlara mal olabilir!

Nasıl Airbnb ev sahibi olunur: Gerçekçi fiyatlar belirleyin

Gelirinizi en üst düzeye çıkarmak, evinize daha yüksek bir fiyat etiketi koymak kadar basit görünse de gerçekçi olmalısınız. Yeni başladığınızda, Airbnb'nin fiyat önerilerine uymanızı ve ardından oradan almanızı öneririz.

Kendi fiyatlarınızı belirlemek istiyorsanız, önce bölgedeki diğer konaklama fiyatlarına bir göz atın. Haftanın / yılın zamanına bağlı olarak fiyatlarınızı da değiştirmeyi seçebilirsiniz. Örneğin, hafta sonları insanların seyahat etme olasılığının daha yüksek olduğu zamandır, bu nedenle fiyatlarınızı biraz artırıp, biraz daha sessiz olduğu hafta boyunca fiyatları düşürmek isteyebilirsiniz. Büyük etkinlikler, bu süre zarfında konaklamanın çok aranacağını biliyorsanız, fiyatlarınızı gözden geçirmek için de iyi bir zamandır.

Konukların rezervasyon yapabileceği minimum ve maksimum gece sayısını da düşünmek isteyebilirsiniz. Tüm bir mülkü listeliyorsanız, gereken temizlik ve ciroya bağlı olarak bir gecelik rezervasyon yaptırmak sizin için zaman veya maliyet açısından verimli olmayabilir. Tüm mülkler için Airbnb kayıtlarının çoğu, 2 gecelik minimum rezervasyon şartına sahiptir.

(Resim kredisi: Airbnb)

Nasıl Airbnb ev sahibi olunur: Temellere yatırım yapın

Her işte olduğu gibi, bir şeyi geri almak için biraz yatırım yapmanız gerekir, bu nedenle barındırma için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olmak önemlidir. En az iki takım nevresim ve havluya sahip olmak, özellikle arka arkaya rezervasyonlarınız varsa, ciro söz konusu olduğunda hayatınızı çok daha kolaylaştıracaktır.

Ev sahibinin odadan başka bir şey sağlaması gerekmese de, bir dizi çay ve kahve tedarik etmek isteyebilir ve misafirinizin kendi eşyalarını almayı unutması durumunda diş macunu, şampuan ve duş jeli gibi bazı yedek temel malzemeleriniz olabilir.

Herhangi bir kazancı beyan etmeniz ve bu kazançlar üzerinden vergi ödemeniz gerektiğini de unutmamak önemlidir. Bölgenizdeki yasalar ve Airbnb kazancınızı beyan etmek için yapmanız gerekenler hakkında bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun. Airbnb ile ilgili tüm satın alma işlemlerine ilişkin tüm makbuzlarınızı saklayın, çünkü bu parayı eve götürme ücretinizi en üst düzeye çıkaracak harcamalar için geri talep edebilirsiniz. Kazançlarınızı takip etmek, gerekli vergileri ödemeye gelince çok daha kolay hale getirecektir.

Nasıl Airbnb ev sahibi olunur: Konuklarınızla iletişim kurun

Ve sadece bir rezervasyon talebini kabul etmeden önce onları sorgulamak istemiyoruz. Gelmeden önce onlara eviniz ve yerel bölge hakkında soruları olup olmadığını sorun. Giriş saatleri konusunda net olun ve bir misafir geldiğinde geç kalmadığınızdan emin olun.

Kaldıkları süre boyunca onların gözü önünde olmanız ve aramanız beklenmese de (aslında, misafirler genellikle kendi cihazlarına bırakılmayı tercih ederler), yine de yerlerle ilgili yol tarifi veya önerilerle ilgili herhangi bir yardım sunmak kibarlıktır. yemek ve çevrede yapılacak şeyler.

Bunlar sadece küçük şeyler olsalar da, gerçekten fark yaratırlar ve Süper Ev Sahibi olarak yapma konusunda size ekstra kek puanları kazandıracaklarından emin olabilirsiniz.

(Resim kredisi: Airbnb)

Nasıl Airbnb ev sahibi olunur: Konuklarınız için yorum bırakın

Söylediğimiz gibi, misafir-ev sahibi ilişkisi iki yönlü bir ilişkidir, bu nedenle misafirleriniz hoşsa, onlara da iyi bir değerlendirme bıraktığınızdan emin olun. Konuğunuza iyi bir değerlendirme sunarak, bu onlara gelecekteki seyahatler söz konusu olduğunda yardımcı olacaktır ve ayrıca bölgenize dönmeleri durumunda tekrar rezervasyon yapılmasını teşvik edebilir.

Bunu yapmak için zaman ayırdığınızda, misafiriniz de karşılığında size iyi bir değerlendirme yapmak için zaman ayırmaktan çok mutlu olacaktır.

Nasıl Airbnb ev sahibi olunur: Takviminizi güncel tutun

Takviminizi düzenli olarak güncellemek ve programınızla birlikte kontrol etmek hayatınızı çok daha kolay hale getirecektir. Ev sahipliği yapmaya devam etmek istiyorsanız rezervasyonları son dakikada iptal etmenin hayır-hayır olduğunu unutmayın, bu nedenle müsaitlik takviminiz her zaman güncelse bu bir sorun olmamalıdır.

Başlangıçta, ne sıklıkla ev sahipliği yapmak istediğinizden emin değilseniz, küçük adımlarla başlayın. Yalnızca hafta sonları için reklam verin ve nasıl devam ettiğinizi görün ve ardından programınızla yönetebileceğinizi düşünüyorsanız, kontenjanınızı kademeli olarak artırın.

Rezervasyonlar ciro ve düzenleme gerektirecektir, bu nedenle bunu yapmak için boş zamanınızın yanı sıra check-in için hazır olmanız ve çevrimiçi iletişimlerinizi de yönetmeniz gerekir. Programınız değişirse ve rezervasyonunuz olduğunda yanınızda olamamanız durumunda bir yedek almanız da iyi bir fikirdir. Etrafta olmadığınız takdirde devreye girebilecek aileniz ve arkadaşlarınız varsa, bu son dakikada bir rezervasyonu iptal etmek zorunda kalmaktan çok daha iyidir.

İster Airbnb'de tamamen yeni olun, ister bir adım ileriye gitmek isteyin, bu yararlı ipuçları daha fazla rezervasyon almanıza ve kazançlarınızı daha tasarruflu hale getirmenize yardımcı olacaktır! Airbnb'yi bugün kullanmaya başlamak için burayı tıklayın.

Bunu beğendin mi?