Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Yürüyüş botlarında nasıl kırılır: Botları etkili bir şekilde kırmak için 6 hack

Yürüyüş botlarında nasıl kırılır: Botları etkili bir şekilde kırmak için 6 hack

Her türlü yürüyüş için doğru ayakkabıyı bulmak çok önemlidir. Bir çiften iyi yürüyüş botlarıHerhangi bir patikayı veya yürüyüşü mutlu bir şekilde atlattığınızı görmelisiniz - ama hemen değil. Yürüyüş botlarını düzgün bir şekilde kırmazsanız, işe yaramazdan daha kötüler. Botlar, etrafında şekillendirildikleri ve dikildikleri genel bir ayak kalıbı olan 'son' olarak yapılır. Ama ayağınıza bakarsanız, buruşukluklar ve nasırlıklar, kıvrımlar ve kemerler göreceksiniz: vücudunuzun yapısı sayesinde her ayak farklıdır ve bu şekilde yürürsünüz.


Yepyeni bir bot, sert bir tabana, genel bir iç tabana ve sert üst kısma (botun kumaşı) sahiptir. Ayağınız gibi esnemeyecek ve hareket etmeyecek, yani sürtünme noktaları ve gevşek noktalar olacak, bu da ağrıya ve kabarcıklara yol açacaktır. Yeni bir çift botla tepelere doğru ilerlemek sadece sorunlara yol açacaktır. Onları içeri almalısın.

'Bir botun kırılması', kumaşı ve tabanı yumuşatmak ve ayağınızla aynı şekilde katlamak anlamına gelir. Bunu yaparken bot yavaş yavaş ayağınıza 'kalıp' gelecek ve daha rahat hale gelecektir. En basit haliyle, her biri bir öncekinden biraz daha uzun olan bir dizi yürüyüşe çıkıyorsunuz.

Pek çok 'hafif' bot ve yumuşak sentetik botlar hemen rahat hissedecek, ancak kanmayın - yine de sıcak noktaları olacak ve onları içeri sokmak yardımcı olacaktır. İşte yürüyüş botlarında etkili bir şekilde nasıl kırılacağına dair en iyi ipuçlarımız (artı kesinlikle `` en iyi püf noktaları ''alışkanlıkiş).

1. Dikkatlice alışveriş yapın

Size uyan botlarla başlayın. Farklı markalar ve stiller farklı dayanıklılıklar kullanır, bu nedenle size en uygun olanı bulun ve doğru şekilde uyduğundan emin olun. Burada size yardımcı olacak bir dizi satın alma rehberimiz var:en iyi yürüyüş botlarıerkekler için veyaen iyi kadın yürüyüş botları. Alternatif olarak, daha hafif bir şey istiyorsanız, rehberlerimizi deneyin.en iyi yürüyüş ayakkabılarıgenel veen iyi kadın yürüyüş ayakkabıları.


Sentetik botlar, kutusundan çıkar çıkmaz daha rahat hissedecek. Ancak, deri botlar başlangıçta rahatsız edici olabilirken, ayağınızı şekillendirecek ve bu şekli sentetik olanlardan daha iyi tutacaktır.

Yürüyüş botlarında nasıl kırılır

(Resim kredisi: Unsplash'ta Annie Spratt)

2. Bunları evin her yerinde giyin

İçine gireceğiniz çorapların üzerine botlarınızı giyin ve evin içinde dolaşın. Bunları akşam yemeği için TV izlerken ve normal ev işlerini yaparken, örneğin bulaşık yıkamak ve temizlemek gibi giyin.


Siz hareket ettikçe ayağınızın yaptığı gibi botu da hareket etmeye zorlarsınız ve ısı malzemeleri yumuşatır. Taban, ayağınızın olduğu yerde (ayağınızın topunun altında) esnemeye başlayacak ve üst kısım, ayak parmaklarınızın arkasında ve ayak bileği çevresinde kırışmaya başlayacaktır. Bu noktada, yanlış beden aldığınızı fark ederseniz, yine de iade edebilirsiniz çünkü onları dışarıda giymemişsinizdir.

3. Deriyi çalışın

Deri zamanla yumuşar ve sırçalı derinin (dağcılık botlarında olduğu gibi) bunu yapması daha uzun sürer. Ancak tüm deri, ağda ve manipülasyonla daha hızlı yumuşar. Balmumu ayak parmaklarının arkasındaki ve ayak bileği üzerindeki fleksiyon noktalarında çalıştırmak için parmaklarınızı kullanın. Ardından, botları tutun ve iki elinizle esnetin. Bu, tabanın da yumuşamasına yardımcı olacaktır, çünkü esnek olmayan bir taban topuğunuzun kalkmasına neden olabilir.

4. Kısa yürüyüşlere çıkın

Evin içinde dolaşmak botlarınızı yumuşatacaktır, ancak bu sürekli yürümeye göre farklı bir hareket şeklidir. Bu yüzden yürüyüş botlarınızı kırmanın bir sonraki adımı, onları mağazalara gitmek gibi işlerinizi yaparken giymektir.

Bu aynı zamanda farklı bağlama stillerini test etmek için harika bir fırsattır. Üst ve alt bağcıklar arasındaki ayak bileği kancası iki set arasındaki boşluğu kilitleyecektir, bu nedenle gevşek üst bağcıklarla sıkı alt bağları deneyin veya tam tersi. Size doğru konfor, temas ve denge kombinasyonunu neyin sağladığını görün. Bu şekilde birkaç saatlik toplam yürüyüşten sonra, botlarınız yumuşamalı ve doğal hareket düzeninize göre esnemelidir.


5. Etkin noktaları bantlayın

Kısa yürüyüşleriniz sırasında, muhtemelen topuk, ayak başparmağınızın üstü ve ayak başparmağınızın dışı gibi ağrıyan birkaç nokta bulacaksınız. Cildinize sürtünmeyi azaltmak için cerrahi bant veya Leukotape gibi spor bandı kullanın.

6. Şimdi daha uzun yürüyüşlere çıkın

Sıcak noktalarınız bantlanmış haldeyken, şehirde kabarcık oluşturmadan daha uzun bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Tepelere çıkmaya ve hareket şeklinizin farklı olduğu engebeli zemine çıkmaya başlayın. Günlük yürüyüşlere gittiğinizde, yine de etkin noktalarınızı kaydetmeye değer. Sonunda, önyükleme yumuşar ve etraflarında küflenir ve artık banda gerek kalmaz.

Bunu YAPMAYIN ...

'Hızlı çizmelerinizi kırmak' hakkında onlarca makale var. Onlara inanmayın. Botlarınızı içinde su torbaları olacak şekilde dondurucuya KOYMAYINIZ (ayrılabilirler). Saç kurutma makinelerinde ISITMAYIN (tutkalı eritebilir).

Bunun yerine, acele etmeyin ve süreci takip edin ve her giydiğinizde daha rahat olacak bir çift botunuz olacak. Onlar dağılıncaya kadar ve tüm süreci yeniden başlatmanız gerekiyor!

Pingtwitter'te Sağlık Haftası
Yeni kardeş sitemiz Fit & Well ile birlikte Wellness Week'i sizlere sunuyoruz.Salla. Yeni bir sağlık çağı için yeni bir standart olan Fit & Well, daha iyi, daha sağlıklı, daha mutlu ve daha uzun bir yaşam sürmenize yardımcı olur. Bugün şu adresten kontrol edin:www.fitandwell.comve sağlıklı yaşam yolculuğunuzu hızlandırın.