Close
  • Ana
  • /
  • Robotlar
  • /
  • Kendi robotunuzu nasıl inşa edersiniz (ve bu gerçekten zor değil)

Kendi robotunuzu nasıl inşa edersiniz (ve bu gerçekten zor değil)

Belki bir gün bir robot dövüşü televizyon programında rol almayı umuyorsunuz veya belki yeni bir hobiden hoşlanıyorsunuz, ancak her türlü nedenden ötürü robotik, teknoloji severler için büyüleyici bir sektör ve yeni başlayanlar için bunu yapmak çok da zor değil. ile başlayın.


Ayağınızı kapıda tutmanıza yardımcı olmak için, yararlı bulmanız gereken bazı ipuçları, öğreticiler ve diğer kaynakları listeleyeceğiz. Bir robotik uzmanı olmak uzun yıllar ve çok fazla uzmanlık gerektirir, ancak hemen hemen herkes bu kitler ve aletlerle uğraşmaya başlayabilir.

Elektronik ile başlayın

Elektronik ve robotik çok yakından ilişkilidir ve ilk robotunuzu oluşturmak için bir elektronik derecesine ihtiyacınız olmasa da, ilerleme kaydetmeye başladığınızda her iki disiplinin temellerini bilmek kesinlikle yardımcı olur.

İyi bir yol, kendini satın almaktırbir Ahududu Pi30 £ / 30 $ veya daha düşük fiyata. Sonunda bir robot satın almak için bir tane kullanabilirsiniz, ancak önce programlama ve elektroniğin iplerini öğrenmeyi deneyebileceğiniz birçok basit proje var. Pi ile öğrenebileceğiniz her şeyi genel olarak robotik için uygulayabilirsiniz.


Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, web'de çok sayıda kılavuz ve öğretici vardır.resmi bir dergiEkstra ilham almak için toplayabilirsiniz. Kreasyonlarınız daha iddialı hale geldikçe aynı çekirdek Pi modülünü kullanmaya devam edebilirsiniz.

Günümüzün en iyi Raspberry Pi Zero fırsatları Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Robotik kollar


Tüm bir robotla uğraşmadan önce, yeni başlayan biriyseniz, robotik bir kol size daha uygun olabilir. Oluşturmaları daha kolay, programlamaları daha kolay ve size robot yapmanın mekaniği hakkında çok şey öğretecekler.

Gibi bir perakendeciye göz atın:Robot dükkanıve göreceksinfiyatlar 30 sterlin ile 300 sterlin arasında değişmektedirrobotik bir kol için, karmaşıklığa ve onunla birlikte aldığınız kite bağlı olarak (ABD fiyatları benzer, 30 $ ve üstü).Lynxmotion AL5Dörneğin, başlamak için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelir ve bir bilgisayar tarafından kontrol edilebilir.


Bir robotik kolun sizin için doğru olduğuna karar verirseniz ve ilk robotik projenize hazırsanız, mevcut becerilerinize, bütçenize ve hedeflerinize uygun birini seçin. Doğru programlanırsanız, masanızı düzenli tutmanıza bile yardımcı olabilir.

Lego Mindstorms ve Boost

Lego, ama yetişkin, robotik bir dokunuşla -Mindstorms serisiYaklaşık 20 yıldır etrafta ve bir kontrolör bloğu ve sensörler de dahil olmak üzere tuğlalardan kendi robotlarınızı yapmak için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte geliyor.

EV3 serisi şu anda çevrimiçi olarak yaklaşık 300 £ veya 350 $ fiyatla satılmaktadır ve birkaç farklı robot tasarımına dönüştürülebilen tuğlalarla birlikte gelir. Yeni başlayanlar için harika, çünkü başlamak için sadece talimatları izlemeniz gerekiyor.


Lego Boostset (çevrimiçi olarak yaklaşık 150 £ veya 160 $ ​​'dan başlayan fiyatlarla) da bir göz atmaya değer - çocukları hedefliyor, ancak herkes için iyi bir giriş yolu. İlk eserinizi hazırlayıp çalıştırdıktan sonra, farklı tasarımlar ve kodlama seçenekleriyle denemeler yapmaya başlayabilirsiniz: hatta biraz programlama öğrenebilirsiniz.

Günün en iyi LEGO Boost 17101 Creative Toolbox fırsatları LEGO 17101 Boost Creative ... Amazon Prime 199,90 £ LEGO Boost Creative Toolbox'ı görüntüle -... Amazon 220 £ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Daha ileri gitmek

Raspberry Pi, robotik kollar ve robotik Lego'dan sonra robotik dünyasında ilerlemek için birçok yol var. Tüm bu fikirler birbiriyle örtüşüyor ve birbirinin yerine geçebilir, bu yüzden size en uygun olanları seçin - bu, mekanikte mi, programlamada mı yoksa robotikte başka bir yönüyle mi daha ilginç olduğunuza bağlı olabilir.

Raspberry Pi'den daha önce bahsetmiştik ve bu ve benzeri mikro bilgisayarlar - aynı derecede ucuzArduino- Her türlü robotik proje için temel olarak kullanılabilir. Aslında, doğrudan Arduino mağazasından 169 € 'ya (yaklaşık 150 £ veya 200 $ eşdeğeri) hareketli bir robot satın alabilirsiniz.

Gibi bir siteye gidinEğitilebilirlerve karşılaşacaksınbir dizi robotik öğreticiBaşlamak için. Ne kadar harcamak istediğiniz, robotunuzun ne yapabilmesini istediğiniz ve bu arada ne kadar öğrenmek istediğiniz sizin kararınızdır. Bu kadar çok bilim ve mühendislik alanı söz konusu olduğunda, robotik için ne kadar zaman ve enerji harcayabileceğiniz konusunda gerçekten bir sınır yoktur.

Öğreticilerle karşılaşacaksınızkolay robotlarörneğin, yalnızca birkaç bileşene sahip olan ve hızlı bir şekilde bir araya getirilebilenminyatür robotlarbiraz daha fazla konsantrasyon ve detaylara dikkat gerektirir. O esnada,işte bir öğreticiKamera olarak bir Arduino kartı ve bir akıllı telefon kullanarak bir fitil robotu oluşturma üzerine.

Yine de bu kadar Kendin Yap yapmanıza gerek yok - yukarıda bahsedilenRobot dükkanıIkea mobilyalarını yaparken robotlar oluşturmanıza yardımcı olacak geniş bir kit ve talimat yelpazesi sunar. Her tür fiyat seviyesinde seçebileceğiniz birçok robot türünüz var ve hatta kendi robotunuzu bile oluşturabilirsiniz.Johnny 5.

Çok çabuk gitmemeye çalışın - daha gelişmiş robotlar, kit formunda bile olsa, bir araya getirilmesi için çok fazla teknik bilgi gerektirir, bu nedenle yavaşça ilerleyin ve temel kontrolörlere, sensörlere ve motorlara alışmadan daha hırslı. Uzmanlar bile robotikleri zor buluyor, bu yüzden cesaretiniz kırılmasın.

  • Pingtwitter sorar: ev robotları gerçekten hayatımızı kolaylaştırabilir mi?