Close

Bir oyuncak drone nasıl satın alınır: ne aranmalı ve nelerden kaçınılmalı

Uçan dronlar çok eğlencelidir ve sağladıkları video görüntüleri ve fotoğraflar size çevreniz hakkında yepyeni bir bakış açısı kazandırabilir. Bu günlerde çok sayıda ciddi yetenekli dron varken,en iyi dronemevcut muhtemelen overkill.


Dron dünyasında ayaklarınızı buluyorsanız, drone becerilerinizi geliştirmek için ideal olan, genellikle 'oyuncak dronlar' olarak adlandırılan, daha küçük ve uçması daha kolay birçok versiyon vardır. Bunlar, ürünlerimizde bulacağınız türden ultra temel modellerden oluşmaktadır.en iyi çocuklar dronetoplama, daha zengin özelliklere sahip ama yine de çok makul dronlaraen ucuz dronerehberlik etmek. Burada odaklandığımız drone türleri bunlar – tüm sorularınızın yanıtını bulmak için okumaya devam edin.

Ayrıca, drone'nuzun ucuz olması, otomatik olarak onu uçurmak için bir lisansa ihtiyacınız olmadığı anlamına gelmediğini unutmayın. bizim başımızaİngiltere drone düzenlemelerigökyüzüne çıkmadan önce daha fazla bilgi için açıklayıcı.

  • Doğru drone nasıl alınırsenin için

Ne kadar harcamalıyım?

En temel modeller kamera olmadan gelir ve yaklaşık 15 £ 'dan başlar. Bununla birlikte, en ucuz versiyonlar genellikle güvenilmez el ilanları olma eğilimindedir ve kolayca zarar görebilir, bu nedenle saygın bir drone üreticisinden daha kaliteli bir model almak için biraz daha fazla harcamaya değer.Potensik'in A20'si.

Dikkate değer kamera donanımlı modeller yaklaşık 60 £ 'dan alınabilir, ancak önde gelen bütçe oyuncak drone, Ryze Tello (tamını okuyunRyze Tello drone incelemesiburada), aynı zamanda en pahalılardan biridir ve 99 £ civarındadır.


Başka bir ekipmana ihtiyacım olacak mı?

Oyuncak drone nasıl alınır: Potensic Elfin

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Çoğu drone bir kontrolörle birlikte gelir, ancak Ryze Tello gibi bazı modellerde yoktur. Kamera donanımlı modelinizden bir drone bakışı elde etmek veya ekrandaki kontrolleri kullanmak için ayrıca bir telefon veya tablet kullanmanız ve ücretsiz bir uygulama indirmeniz gerekir.


Çoğu drone ile, telefonunuz çektiğiniz fotoğrafları ve videoları saklamaya da hizmet eder, ancak bazı modeller doğrudan drone'a takılı bir mikro SD karta kayıt yapmanıza izin verir.

Kameralar nasıl?

Nispeten düşük kamera çözünürlükleriyle, bütçe drone'unuzdan aldığınız video ve fotoğraflar hiçbir ödül kazanmaz, ancak yine de bazı etkileyici hava sahneleri elde edebilirsiniz. Ryze Tello hariç çoğu oyuncak drone, herhangi bir video stabilizasyonundan yoksundur, bu nedenle çekimler de oldukça titrek görünme eğilimindedir.


Açık havada nasıl uçuyorlar?

Oyuncak drone nasıl alınır: Ryze Tello drone

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Çok küçük ve hafif olan oyuncak dronlar, her türlü rüzgara karşı son derece hassastır ve daha güçlü rüzgarlar onları bir daha asla görülmemek üzere uzun mesafeler boyunca kolayca uçurabilir. Sonuç olarak, onları yalnızca çok geniş açık alanlarda tamamen rüzgarsız günlerde açık havada uçurmanızı öneririz.

Ne kadar uzağa ve ne kadar uçabilirler?

Menziller bazen 100 m'ye kadar listelense de, çoğu model için 30 ila 40 m daha gerçekçidir - bu genellikle yeterlidir. Pil ömrü, hangi modeli seçtiğinize bağlı olarak 8 ila 13 dakika arasında olma eğilimindedir, ancak büyük çoğunluğu ek şarj edilebilir pillerle birlikte gelir.

Çocuklar için güvenli mi?

Oyuncak drone nasıl alınır: Potensic Elfin


(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Flyer ID'si olan (aşağıya bakınız) her yaştan çocuğun dronları uçurmasına izin verilir. Bununla birlikte, daha yüksek pervane hızlarına sahip dronlar genellikle 14+ yaş için uygun olarak işaretlenir. Pervane korumaları takılı olsa bile, dronlar ağrılı kesiklere neden olabilir ve hatta saçları koparabilir, bu nedenle çocuklar kontrollerdeyken her zaman yetişkin gözetimini şiddetle tavsiye ederiz.

Bilmem gereken başka bir şey var mı?

2021'in başında gelen yeni kural değişiklikleri, kameralı herhangi bir drone'u açık havada uçurmak için önce bir Operatör Kimliği satın almanız gerektiği anlamına geliyor. Drone'nuzun kamerası yoksa, endişelenmenize gerek kalmadan kutusundan çıkar çıkmaz uçurabilirsiniz.

Bir Operatör Kimliği ücreti £9, bir yıl için geçerlidir ve yalnızca 18 yaşından büyükler için geçerlidir. Daha genç pilotlar veya dronunuzu uçurmak isteyen herhangi biri bunu bir Flyer ID ile yapabilir. Bu ücretsizdir ve beş yıl sürer, ancak çoktan seçmeli bir sınava girmeniz gerekir. Bkz.Sivil Havacılık Kurumu web sitesidaha fazla bilgi için.