Close

Bütçeniz ve ihtiyaçlarınız ne olursa olsun doğru Fitbit nasıl seçilir?

Doğru fitness giyilebilir kıyafeti seçmek gerçekten zor bir iştir: hepsi farklı özelliklere ve fiyatlara sahip birçok farklı seçenek vardır. bulmak için hepsini test ettik.en iyi Fitbitçoğu insan için akıllı saattenFitbit Versa 3fitness grubunaFitbit Ücreti 4.


Bugün, sizin için doğru Fitbit'i seçme sürecinde size rehberlik ediyoruz. Bütçeniz ne olursa olsun veya stil açısından ne tercih ederseniz edin, Fitbit mükemmel bir cihaza sahiptir. Rakipler, özellikleElma İzle SEveApple Watch Serisi 6, kontrol etmeye değer, ancak Fitbit'in bağımsız doğasını seviyoruz.

Bugünün Fitbit'i tamamen bağımsız değil – Google geçen yıl şirketi 2 milyar doların biraz üzerinde (1,5 milyar £) satın aldı – ancak Fitbit'in ardındaki, iOS ve Android ile eşit derecede iyi çalıştığı inancı devam ediyor. Bir Apple Watch aldıktan sonra Samsung akıllı telefona geçmekte iyi şanslar...

Rehberiniz için doğru Fitbit'i nasıl seçeceğimize geçelim.

doğru Fitbit nasıl seçilir


(Resim kredisi: Fitbit)

Doğru Fitbit'i Seçmek: Smartwatch ve Fitness Bandı

Fitbit modellerini karşılaştırırken, iki geniş stil arasında bir ayrım yapmak yararlıdır:Fitbit Ücreti 4daha az olan; ve akıllı saatler gibiFitbit Versa 3, daha büyük bir ekrana ve daha fazla Apple Watch-esque tasarımına sahip.

Hangisini tercih edeceğiniz tamamen hem pratik hem de stil olarak tercihlerinize ve bütçenize bağlıdır. Genel olarak, daha soyulmuş sırt bantlı modeller daha ucuzdur ancak çoğu insan için iyi bir iş çıkarır.Fitbit İlham 2, genellikle 90 sterlinin altında yepyeni bir fiyata satılır.

Akıllı saat modelleri, beklediğiniz gibi, biraz daha pahalıdır, ancak daha büyük, kare bir dokunmatik ekran ve bir akıllı telefonla daha yakın eşleştirme ile birlikte gelirler. Fitbit Versa 3'ten müzik depolayabilir ve çalabilir, böylece onuApple Watch Serisi 6daha ucuz Fitbit modellerinden.


doğru Fitbit nasıl seçilir

(Resim kredisi: Fitbit)

Doğru Fitbit'i Seçme: Özellikler

Form faktörleri arasında karar verdikten sonra, odaklanmanız gereken bir sonraki şey farklı modellerde bulunan özelliklerdir. Çoğu şeyde olduğu gibi, daha pahalı ve daha yeni Fitbit'ler - Versa 3 ve Charge 4 - en çok donatılanlar iken, Inspire 2 gibi bütçe modelleri en az özelliğe sahip.

Ancak sonuçta en önemli olan, toplam özellik sayısı değil, gerçekte ne kullanacağınızdır: Çok fazla açık hava egzersizi yapmayı düşünmüyorsanız, yerleşik GPS'e (Versa 3 ve Charge 4'te bulunur) sahip olmanın bir anlamı yoktur. bunun doğru bir şekilde izlenmesi gerekiyor.

İyi haber, özellikle daha bütçeli bir Fitbit modeline bakıyorsanız, şirketin fitness bantlarına özellikler ekleme konusunda cömert davranmış olmasıdır. Charge 4 ve Inspire 2 hemen hemen tüm önemli özelliklere sahiptir: adım sayma, uyku ve aktivite takibi, kalp atış hızı izleme vb.


Akıllı saat modelleri, çoğu daha büyük ekran ve fiziksel tasarım tarafından etkinleştirilen bazı ek özelliklere sahiptir. Örneğin Google Asistan ve Alexa uyumluluğu Versa modelleri için ayrılmıştır. Android kullanıcıları için mesajlara hızlı yanıtlar, Versa'ya özel başka bir özelliktir.

doğru Fitbit nasıl seçilir

(Resim kredisi: Fitbit)

Doğru Fitbit'i seçme: Pil ömrü, uygulamalar ve diğer harika şeyler

Giyilebilir bir fitness cihazıyla ilgili en önemli şeylerden biri, neyi takip edebileceği değil – çoğu ünlü giyilebilir cihaz aynı şeyleri takip edebilir – ancak pil ömrünün ne kadar sürdüğü, dahili motivasyon uygulamaları ve hizmetleri ve diğer güzel eklemeler.

Pil ömrü açısından, mevcut Fitbit modellerinin tümü yedi güne kadar dayanabilir. Versa akıllı saat serisi, dahili GPS sayesinde Charge 4'ün yaptığı gibi, daha büyük ekranlar nedeniyle tam yedi saat dayanırken, Inspire bant aralığı yaklaşık 10 gün sürebilir. Uzun pil gerçekten önemliyse, daha basit bir Fitbit seçin.

Bizimkilerde de söylediğimiz gibien iyi FitbitKılavuz, hiper doğru fitness takibi, giyilebilir deneyimin yalnızca bir yönüdür. Cihazdaki yazılım ve akıllı telefon uygulamaları da aynı derecede önemlidir. Fitbit burada öne çıkıyor: akıllı telefon uygulaması iyi tasarlanmış, kullanımı kolay ve Fitbit'in kendisini yönetmeye yardımcı oluyor.

Fitbit ayrıca arkadaşlarınıza karşı meydan okumalar, rehberli programlar (başlangıçta üç haftalık koşu kursu düşünün) ve Fitbit antrenörleri de dahil olmak üzere birçok ek fitness içeriği sunar. Bu tekliflerden çok etkilendik ve Fitbit'in kendisini çok daha kullanışlı ve etkileşimli hale getiriyor.

doğru Fitbit nasıl seçilir

(Resim kredisi: Fitbit)

Doğru Fitbit'i Seçmek: Peki hangisini seçmeliyim?

Sizin için en iyi Fitbit'i seçmek birkaç basit şeye indirgenir: akıllı saat ve fitness bandı tasarımı, bütçe (ve mevcut fırsatlar), gerekli özellikler ve genel stil. Fitbit'in nihayetinde hayatınıza uyması gerekiyor, tersi değil.

Çoğu insan için, bir fitness grubu tam olarak ihtiyaç duydukları şeyi yapacaktır: Yola çıkmadan veya çok pahalıya mal olmadan fitness istatistiklerini ve hedeflerini takip etmeye yardımcı olun. Ancak diğerleri için tam teşekküllü bir fitness akıllı saati cevaptır. Gerçekten kendi tercihlerinize kalmış.

ya tavsiye ederizFitbit Versa 3akıllı saat hayranları veFitbit Ücreti 4fitness grubu hayranları için, çünkü her ikisi de kendi form faktörleri için en eksiksiz özellik setini sunar. Kısıtlı bir bütçeniz varsa,Fitbit İlham 2ayrıca harika bir seçimdir.