Close
 • Ana
 • /
 • Stil
 • /
 • Doğru parfüm nasıl seçilir: 5 temel ipucu

Doğru parfüm nasıl seçilir: 5 temel ipucu

Doğru parfümü seçmek herkes için çok kişisel bir yolculuktur. İnternetteki yorumları okumak, bir şişe sipariş etmek ve en iyisini ummak kadar kolay değil, koku notalarını ve ailelerini anlamanız, yani kendinize çiçek notalarını, narenciye notalarını veya ud gibi daha güçlü kokuları sever misiniz gibi önemli sorular sormanız gerekir. Her şey, duyularınızı neyin yatıştırdığına ve nihayetinde kişiliğinize neyin uyduğuna bağlıdır.


 • En iyi kadın parfümleri ve kokuları: doğru notalara basın

Aynı anda çok fazla koku denemek son derece bunaltıcı olabilir ve bu nedenle ara vermek ve daha sonra satın almak için geri gelmek veya alternatif olarak belirli bir süre denemek için eve bazı örnekler almak çok önemlidir.

Parfüm teniniz ile temas ettikten sonra geçtiği yolculuk nedeniyle, satın almadan önce tercih ettiğiniz parfümü test etmeniz çok önemlidir. Kokular, temel notalar, kalp notalar ve üst notalardan oluşan bir üçgenden oluşur.

Parfümünüzü teninize sıktığınız anda ilk koklayacağınız şey üst notalardır ve bir süre sonra parfümün gövdesi -kalp notaları- teninizden geçer ve bir saat kadar sonra alt notalar gelir. İnsanların koklayacağı ve teninizde en uzun süre kalacak olan notalar gelecektir. İlk görüşte aşk kadar basit değil, biraz zaman vermelisin.

Parfümünüzü seçerken uymanız gereken bazı genel kurallar şunlardır:


 • Tek seferde çok fazla koku denemeye kendinizi kaptırmayın:Kokuyu teninizde test edin, nasıl hissettirdiğini ve teninize yerleştikten sonra farklı kokabileceğinden zamanla nasıl geliştiğini görün. Örneğin gül kokusu popüler bir kokudur ama bu teninize iyi geleceği anlamına gelmez. Anahtar mesaj, seçim yapmak için zaman ayırmaktır.
 • Notlar her şeydir:Beğendiğiniz notlara dikkat edin, çünkü bu aramanızı daraltacak ve hem mağazada hem de internette doğru parfümü bulmanızı kolaylaştıracaktır. Kendinize sorun, diğer ürünlerde zaten hangi kokuları seviyorsunuz? Kiraz mumunuzun kokusunu beğeniyor ve benzer bir şey mi istiyorsunuz? Bazen cevap tam önünüzdedir.
 • Mükemmel kokunuzu oluşturmak için parfümleri katmanlayın:En hafif kokudan en güçlü kokuya kadar parfümleri katmanlar halinde katmanlayarak kendi 'imzalı' parfümünüzü yapabilirsiniz, eğer istediğinizi bir şişede bulamazsanız. Farklı koku notalarına ve ailelerine ait parfümlerinizi karıştırarak kendinize ait o güzel, imza kokunuzu yaratabilirsiniz.
 • Trendleri takip etmeyin:Popülerliğe veya trend olana göre parfüm satın almayın. Bir kişinin kutsal kâsesi sizinki olmayabilir. Bir parfüme karar vermeden önce zaman ayırın, kendiniz, tarzınız ve zevkiniz hakkında bilgi edinin.
 • Satın aldığınız etkinliği düşünün:Kişisel bakım rutininiz için mi, randevunuz için mi, yatma saatiniz için mi, doğum gününüz veya düğün gibi bir durum için mi? Kokular duygu ve hafıza ile bağlantılıdır ve genellikle o kokuyu tekrar kokladığınızda, sizi o kokuyu taktığınız zamana geri götürür. Parfümler duygularımız ve hafızamızla bağlantılıdır, bu yüzden kendinize sorun, bu parfüme ne için ihtiyacım var?
Günün en iyi parfüm fırsatları: İndirimli Fiyat Chanel N ° 5 Eau de Parfum ... Chanel N ° 5 Eau de Parfum Amazon £ 79,97 £ 70.05 GörüntüleTüm fiyatları görViktor & Rolf'tan İndirimli Fiyat Flowerbomb... Viktor & Rolf Flowerbomb Eau de Parfum Amazon £56 £47.60 GörüntüleTüm fiyatları görMarc Jacobs Daisy Eau Yani ... Marc Jacobs Daisy Eau de Toilette Amazon £ 39,95 GörüntüleTüm fiyatları görChristian Dior J'Adore Rulo ... Dior J'adore Eau de Parfum Amazon £ 44.99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat MUGLER Angel Deodrant Sprey... Mugler Angel LOOKFANTASTIC UK £24 £19,20 GörüntüleTüm fiyatları görGucci Bloom Çiçek Suyu ... Gucci Bloom Çiçek Suyu Eau de Amazon £ 52.30 GörüntüleTüm fiyatları görGiorgio Armani Si Eau De ... Giorgio Armani Si Eau de Parfum Amazon £ 52.80 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?