Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • İPad'inizi, tabletinizi veya kindle'ınızı nasıl temizlersiniz: Virüslerden, kirden ve bakterilerden kurtulun

İPad'inizi, tabletinizi veya kindle'ınızı nasıl temizlersiniz: Virüslerden, kirden ve bakterilerden kurtulun

Nesnel olarak konuşursak, tablet bilgisayarınız muhtemelen oldukça acımasızdır. Boston'daki Northeastern Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, işyeri iPad'lerinin MRSA, VRE ve Pseudomonas aeruginosa gibi patojenler dahil olmak üzere deri ve dışkıdan gelen bakterileri içerdiğini buldu.


Sinemalarda veya doktor kontrollerinde olduğu gibi halka açık kullanımdaki tüm dokunmatik ekranları hayal edin, sonra eve gidip oyun oynayın veya tüm ailenizin etrafından geçebilecek bir tablet üzerinde çalışın. Küresel sağlık krizi mükemmel hijyenin her zamankinden daha önemli olduğu anlamına gelse de, tablet bilgisayarınızı temizlemek yine de yapmanız gereken bir şeydir.

Princeton ve Los Angeles Üniversitesi'nden profesörlere göre virüsler yüzeylerde üç güne kadar yaşayabilir. Zararlı bakterileri topluyor ve sonra iPad'inizde yemek tariflerine bakmak, çalışmak veya YouTube videoları izlemek için oturuyorsanız, gün boyunca ellerinizi yıkamanız fark etmez: aynı bakterileri tabletinizden alıyorsunuz her şey tekrardan.

Tabletinizi bir arada kullanmak için paniğe kapılmak ve yemin etmek için hiçbir neden yoktur, ancak neyse ki, bunu hafifletmek için atabileceğiniz birkaç adım vardır. Apple,% 70'e kadar izopropil alkol içeren dezenfektan mendilleri (Lysol gibi) kullanabileceğinizi onaylamıştır.

Apple yaptığı açıklamada şunları söyledi:


Yüzde 70 izopropil alkollü bez veya Clorox Dezenfekte Mendil kullanarak, Apple ürününüzün ekran, klavye veya diğer dış yüzeyler gibi sert, gözeneksiz yüzeylerini nazikçe silebilirsiniz.

Çamaşır suyu kullanma. Açıklıkların nemlenmesini önleyin ve Apple ürününüzü herhangi bir temizlik maddesine daldırmayın. Kumaş veya deri yüzeylerde kullanmayın. '


iPad Pro 2017

Dezenfekte edici alkollü mendillerle kirli bir tableti temizleyebileceğiniz doğrulandı


(Resim kredisi: Apple)

Peki bunu yapmanın en iyi yolu nedir? İlk önce, tabletinizin fişini çekin ve kapatın. Toz, kir ve lekeleri temizlemek için yumuşak, tüy bırakmayan bir bezle silin.

Ardından, tabletin geniş yüzeylerini silmek için antibakteriyel çok amaçlı bir mendil kullanın. Yakınınızdaki bencil panik alıcıları bunu imkansız hale getirdiyse, bir parça temiz bez veya mutfak kağıdına birkaç damla antibakteriyel sprey sıkın ve tableti normal şekilde silin, çatlaklara veya şarj portuna herhangi bir sıvı damlası gelmesini önleyin . Alkol içeriğini azaltmak için spreyi sulamanız gerekebilir.

Hatta bir alkol ve su çözeltisi oluşturabilir ve klavyeyi silmeden önce bir sprey şişesine dökebilir veya bir bezi doğrudan alkole batırabilirsiniz. Asla tablete doğrudan püskürtmeyin veya malzeme ile damlayan bir bez kullanmayın. Güvenlik için, çözeltiyi en iyi 50:50 oranında alkol ve su oranının altına seyreltin.

  • EPA'ya göre küresel sağlık krizi için en iyi temizlik ürünleri
  • En iyi tabletler

Tableti havada kurumaya bırakın ve işiniz bitti. Ortamın temiz kalmasını sağlamak için ellerinizi iyice yıkayın ve çalışma ortamınızın artık çok daha temiz olduğunu bilerek güvende olacaksınız.


Bunu düzenli olarak yaparsanız, tabletinizi temiz tutacak ve zararlı bakterilerin ellerinize takılma olasılığını azaltacaksınız.

Bunu beğendin mi?

Bugünün en iyi ipad pro fırsatları Kontrat Fiyatları Sim Ücretsiz Üç24 ay Apple iPad Pro 12.9 (128 GB Uzay Grisi) £ 49ön ödeme£ 56 / ay 0dakika0metinler2 GBveriGörünüm-deÜçÜç24 ay Apple iPad Pro 12.9 (128 GB Uzay Grisi) 99 £ön ödeme£ 58 / ay 0dakika0metinler100 GBveriGörünüm-deÜçÜç24 ay Apple iPad Pro 12.9 (128 GB Uzay Grisi) 99 £ön ödeme£ 58 / ay 0dakika0metinler10 GBveriGörünüm-deÜçEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz