Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Akıllı telefonunuzu nasıl temizlersiniz: Bakterilerden, virüslerden, tozdan ve daha fazlasından kurtulun

Akıllı telefonunuzu nasıl temizlersiniz: Bakterilerden, virüslerden, tozdan ve daha fazlasından kurtulun

Telefonlar açıkçası iğrenç. 2011 yılına kadar, telefonlar hijyenle ilgili nedenlerle inceleniyordu ve bulunduher altı cihazdan biridışkı maddesi izleri taşıyorlardı. Brüt. Şimdi, küresel salgın, hijyenin her zamankinden daha önemli olduğu ve bu, cihazlarınıza kadar uzandığı anlamına geliyor.


Princeton ve Los Angeles Üniversitesi'nden profesörlere göre virüsler yüzeylerde üç güne kadar yaşayabilir. Zararlı bakterileri alıyor ve ellerinizi temiz yıkıyorsanız, yalnızca telefonunuzu kaldırıp Whatsapp'a giriş yapmak için tüm bu zor işleri geri almış olursunuz.

Örneğin, telefonunuza kapı kolundan daha az kişi dokunsa da, tehlike telefonunuzda yaşayan virüsleri alıp ellerinizi yıkadıktan sonra bile başkalarına bulaştırmaktır.

  • El dezenfektanı nereden alınır(ve bulamazsan ne yapmalısın)

Telefonunuzu tamamen kullanırken paniğe kapılıp küfretmek için bir neden yok, ancak neyse ki, bunu hafifletmek için atabileceğiniz birkaç adım var. Apple'ın kendisine göre, telefonunuzu cihaza zarar vermeden temizlemek için% 70'e varan izopropil ovalama alkolü içeren dezenfektan mendiller kullanabilirsiniz. Doğrudan Samsung, Huawei veya diğer Android üreticilerinden hiçbir haber gelmedi.

iPhone SE


Kirli bir iPhone'u bazı antibakteriyel mendillerle temizleyebileceğiniz doğrulandı

(Resim kredisi: Apple)

Peki bunu yapmanın en iyi yolu nedir? İlk olarak, telefonu kılıfından çıkarırız (bunu ayrı olarak temizleyebilirsiniz) ve ekranı mikrofiber bir temizleme beziyle silerek kiri ve tozu alırız, aksi takdirde bunları ekranın çevresine sürersiniz.


Ekranı cilaladıktan sonra, telefonun geniş yüzeylerini Lysol gibi antibakteriyel çok amaçlı bezlerle silin ve ürününü cihazlar için güvenli olarak tanıtır. Yakınınızdaki bencil panik alıcıları bunu imkansız hale getirdiyse, bir parça temiz bez veya mutfak kağıdına birkaç damla antibakteriyel sprey sıkın ve telefonu normal şekilde silin.

Hatta bir alkol ve su çözeltisi oluşturabilir ve bunu ev yapımı bir antibakteriyel sprey için bir sprey şişesine aktarabilirsiniz.


  • EPA'ya göre küresel sağlık krizi için en iyi temizlik ürünleri
  • En iyi telefonlar

Bez, telefonun çatlaklarından herhangi birine sıvı hapsedilmemelidir. Bu nedenle, telefonunuzu doğrudan püskürtmeyin ve kullandığınız herhangi bir üründeki alkol içeriğini kontrol ettiğinizden emin olun:% 70'in üzerinde izopropil alkol ve telefona zarar verme riskiniz olabilir. Dezenfektan kullanmaktan endişeleniyorsanız, aşağıdaki gibi bir çözüm düşünün:PhoneSoap Pro, telefonunuzdaki bakterileri öldürmek için UV ışığını kullanır.

Aynı şekilde kasayı temizlerken telefonu açık havada kurumaya bırakın. Hem kılıf hem de telefon kuruduktan sonra işiniz biter. Ortamın temiz kalmasını sağlamak için ellerinizi iyice yıkayın ve telefonu tekrar kılıfına ve cebinize koyun. Bunu düzenli olarak yaparsanız, cihazı temiz tutacak ve zararlı bakterilerin cebinize girme olasılığını azaltacaksınız.

Bunu beğendin mi?

Bugünün en iyi Apple iPhone 11 fırsatları Sözleşme İndirimleri Sim Ücretsiz Pazarlık sözleşmesi Ücretsiz Apple TV ve Müzik Kimliği Talep Edin24 ayApple iPhone 11 (64 GB Kırmızı) 49,99 £ peşin 29,99 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler10 GBdata Mobiles.co.uk adresinde görüntüleyin EE üzerinde en iyisi 30 £ EE tasarruf etmek için TR30 kodunu kullanın24 ay Apple iPhone 11 (64GB Yeşil) £ 95ön ödeme£ 29 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler25 GBveriGörünüm-deUygun fiyatlı mobil cihazlarÜç24 ay Apple iPhone 11 (64GB Kırmızı) Bedavaön ödeme£ 33 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler1 GBveriGörünüm-deÜçEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz