Close
  • Ana
  • /
  • Ev
  • /
  • Evde pizza nasıl pişirilir: Bu kısa ama tatlı rehberin büyük bir pizza turtası gibi gözünüze çarpmasına izin verin

Evde pizza nasıl pişirilir: Bu kısa ama tatlı rehberin büyük bir pizza turtası gibi gözünüze çarpmasına izin verin

Evde pizza yapmayı öğrenmek ister misiniz? Evde pizza yapmak için birçok rehber size bunun inanılmaz derecede karmaşık olduğunu söyleyecektir. Bazıları diğer tarafa gider ve aşırı basitmiş gibi davranır. Gerçek, çoğu zaman olduğu gibi, ikisinin arasında bir yerde yatıyor.


Neyse ki, Pingtwitter'ün açık havada yemek yeme uzmanı pizza temelli sorularınızın yanıtlarını sağlamak için burada. Benim! Derek-bir Adams-a! Wario kadar otantik bir İtalyan olabilirim.Nintendo Anahtarıoyunlar, ama benyapmakgüzel bir ev yapımı pizza gibi. Tıpkı annemin yapmak için kullanmadığı gibi.

Evde pizza yapmak: hazırlık sırası

Önce şunlardan birine ihtiyacınız varen iyi pizza fırınları, bahçenize yerleştirmek için. Alternatif olarak, yeni Sage Pizzaiolo gibi bir kapalı fırınınız varsa, yeterince kuruysa mutfakta veya açık havada kurun.

Yapmak istemediğiniz şey, mutfak fırınını kullanmayı düşünmektir çünküen iyi fırınsadece özel bir pizza fırınının 400˚C artı değerine karşı 300 ° C'yi vuracak. Tabii ki, pizza pişirmek için pirolitik temizleme ayarını kullanmayı denemek istemiyorsan.

Şaka yapıyorum: HİÇBİR koşulda bunu yapma.


Evde pizza yapmanın tüm güzel yanlarını açıklamadan önce, bunun oldukça bir sanat olduğu ve zorlu bir öğrenme eğrisi olduğu konusunda sizi önceden uyarmalıyım. Gerçek pişirme ile değil - herkes bunu düzgün bir pizza fırınıyla yapabilir - ama hazırlıkla. Pizza yapımı da inanılmaz derecede dağınık, bu yüzden bir önlük takmanızı tavsiye ederim yoksa bir un kavgasının alıcı tarafındaymışsınız gibi görüneceksiniz.

Doğru İtalyan restoranı tarzı pizza yapmak için doğru türde una ihtiyacınız olacak - İtalyan tipi 00 tercih edilecek olanıdır - ve biraz kaynak suyu veya gerçek otantiklik için, tercihen Akdeniz'den tuzlu su. Tamam, belki bir pınarın veya Akdeniz'in yakınında yaşamıyorsun, ama senYapabilmekşişelenmiş su kullanın. Ya da en azından içinden geçen suen iyi su filtreli sürahi. Cidden, yapdeğilmusluk suyu kullanın. Bu reddedemeyeceğiniz bir teklif.


Bir sonraki adım yoğurma işlemidir (burada kesinlikle merdane yok çocuklar, bu yüzden bu eklemleri kazmaya hazırlanın).

Yumuşak, havadar ve son derece esnek bir hamur oluşturmayı başardığınızda, germe işlemine başlamanın zamanı gelmiştir ve bu aşamanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayamayız. Tek başına sözcükler zor esneme sürecini gösteremez, bu yüzden lütfen profesyonellerin ellerini çalışın - Youtube'da çok sayıdapizza hamuru germe kılavuzları, beklediğiniz gibi. Bu, arama sonuçlarının en üstünde gelen şeydir.


En iyi pizza hamuru tariflerini arıyorsanız, Ooni'nin Tarif Sayfası başlamak için iyi bir yerdir.

Evde pizza yapmak: önceden hazırlanmış hamur kullanarak

Ooni'nin Ekşi Hamur Topları, hazırlık sırasını tamamen ortadan kaldırır

(Resim kredisi: Ooni)

Senin yerinde olsam, karmaşık ve dağınık hamur yapan sosisleri keserdim ve hem internetten hem de bazı süpermarketlerden satın alabileceğin önceden hazırlanmış pizza hamuru toplarını tercih ederdim.


Şu anda en sevdiğim önceden üretilmiş hamur topları seçimi,Hamur Bayileriürünlerini daha soğuk torbalarda göndermeden önce doğrudan yerleşik pizza restoranlarından temin eden. Hepsi ödüllü pizzacı L'oro di Napoli tarafından önceden hazırlanmış bir paket yumuşak Napoliten hamur topları, taze passata, taze Buffalo mozzarella ve bir un ve irmik karışımı (hamur yoğurmak için) aldık. Bu yazarın, leopar lekeleriyle dolu derin, gevrek, hafifçe tuzlanmış bir kabuk ve mükemmel şekilde kızartılmış bir tabana sahip, bu yazarın şimdiye kadar tattığı en özgün restoran benzeri pizzaları ürettiklerini söylemeye gerek yok. Mutlak sihir!

Ooni Ekşi Hamur Topları benim ikinci favori seçimim - organik Caputo Tipo 00 pizzacı unu, canlı maya, arıtılmış su ve ekstra pizzazz için Himalaya pembe tuzu gibi yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış inanılmaz derecede hafif ve bükülebilir hamur. 24'lük mühürlü ayrı paketler halinde mevcuttur ve stokta olduğu zaman hemen gönderilir, sadece vardıklarında dondurun ve pişirmeye hazır olduğunuzda verilen talimatları izleyin. Bu toplar gayet iyi.

Kuzey HamuruHamur topları, elde edilmesi en kolay yoldur çünkü bunları önceden dondurulmuş çiftler halinde satın alabilirsiniz.Waitroseve diğer süpermarketler. Bununla birlikte, Hamur Satıcıları veya Ooni'den gelenler kadar taze tada sahip değiller - ne de tuzlu - ve neredeyse kesinlikle kurumuş kabuğu üstlerinden kesmeniz veya yaklaşık bir saat boyunca nemli bir çay havlusu bırakmanız gerekecek. Aksi takdirde, pizza tabanınız (veya üstünüz) bir dünya haritası gibi görünecek ve karton dokusuna sahip olacaktır.

Evet, yine de bu önceden hazırlanmış hamur toplarını kendiniz germeniz gerekecek - merdane olmadığını unutmayın - ancak hazırlık kısmını keserek çok fazla güçlükten (ve karışıklıktan) tasarruf edeceksiniz.

Aradığınız şey, neredeyse daha ince bir merkez ve bir zirveye sıkıştırılmamış yaklaşık çeyrek ila yarım inçlik bir kabuk. Gerçekten de, kabuğun güzelce yuvarlatılması gerekiyor, yoksa ortaya çıkan pizza sadece sıralı görünecek ve herkesin çıkıp eve hayal kırıklığına uğramasına neden olacak.

evde pizza nasıl pişirilir

Hamur Bayilerinden hamur topları kullanarak ev yapımı pizzanın düzensiz şekilli de olsa ince sonuçları

(Resim kredisi: Derek Adams)

Artık hamuru sıraladınız, sosları düşünmenin zamanı geldi. Her pizzada ince bir domates pastası tabakası gerekir ve en iyilerimizden biri fesleğen ve karabiber içeren Pizza Express konserve Passata'dır. Mozzarella aslında temel bir bileşen değildir ama biz İngilizler onsuz yapamayız - taze manda mozzarella'sını başparmak büyüklüğünde parçalara ayırıp tabanın üzerine az miktarda serpiştirmenizi öneririz. Çok fazla yüklerseniz, pişirildiğinde tabanı boğar ve daha çok bir New York pizza dilimi gibi görünür (kötü bir şey değil). Ekstra ağırlık, tabanı pizza kabuğundan fırlatmayı da zorlaştırabilir (aşağıya bakın).

Sırada tuttuğunuz şey kişisel zevkinize bağlı ama kapari, hamsi, jalapeno biberi, çeşitli İtalyan sosisi pizzalara gerçek lezzet veren iyi malzemelerdir. Ancak domates sosu ve birkaç taze fesleğen yaprağı kullanabilirsiniz. Bir pizza, soslarınızı ne kadar yükseğe koyduğunuza bağlı olarak, çok hafif bir atıştırmalıktan tam öğüne kadar her şey olabilir. Bu konuda özgün olmak istiyorsanız, onları minimumda tutun. Bir Neopolitan'a sosis, jambon, 15 peynir, mantar, zeytin ve ananasla dolu doldurulmuş hamurlu bir pizza gösterirseniz, muhtemelen sizi onunla boğmaya çalışırdı.

Son - önemli - ipucum, pizza kabuğunun - pizzayı fırına 'bıçaklamak' için kullandığınız yassı şeyin - iyi bir un tozu ile kaplandığından veya pizza tabanının kabuğundan düzgün bir şekilde kaymayacağından emin olmaktır. Elinizde mutlak bir felaket olacak. Cidden, bütün pizza ya kırışacak ya da daha kötüsü kendi üzerine katlanacak. Konuyu düzeltme girişimleriniz - güneşin yüzeyine eşdeğer ısıya karşı savaşırken - muhtemelen durumu daha da kötüleştirecektir. Çoğu ilk zamanlayıcı bunu zor yoldan öğrendi. Unutmayın, kabuğun üzerine iyi bir un tozu serpiştirin ve iyi zamanlanmış ileri-geri hareketle taban tek bir yumuşak hareketle kayar. Şimdi ilerle, mio ​​amico ve pişir.

Uygun bir pizza fırını alın

Evde pizza nasıl pişirilir

(Resim kredisi: Ooni)

Öyle oluyor ki, daha önce de bahsettiğim gibi, Pingtwitter'ünen iyi pizza fırınları, öyleyse şuna bir bakın.

Odun ateşinde mi, gaz mı yoksa elektrik mi istiyorsunuz? Olduğu gibien iyi barbekü ızgaraları, safçılar size bunu doğanın amaçladığı gibi yapıp odun almanızı söyleyecek, acelesi olanlar ise daha hızlı ve daha kontrol edilebilir olduğu için gaz veya elektrik kullan diyecekler. Çoğu insan farkı zaten anlayamayacak.

Gözünü topun üzerinde tut

Evde pizza nasıl pişirilir

(Resim kredisi: Roccbox)

Özel bir fırın kullanarak pizza pişirmenin tek uyarısı, gerçekten sürekli bir tetikte olmanız gerektiğidir, çünkü düzgün bir şekilde ısıtılmış bir pizza fırını ile pişirmek 90 ila 120 saniye sürer. Birkaç saniye daha bırakın ve belediye kanalizasyon kapağına benzeyen kararmış bir kütle çıkaracaksınız.

Otantik bir pizza neye benzemeli? Bu tehlikeli bir bölge, ancak Napoli'den tanıştığımız herkes onu sadece ince ve oldukça az süslemeyle değil, aynı zamanda kenarlarda kesinlikle yanmış olarak seviyor. Ayrıca alttaki çıtır çıtır kahverengimsi, tozlu ve aslında neredeyse kirli görünmesini istiyorlar.

Artık evde pizza pişirmenin temel ayrıntılarını ve eksilerini biliyorsunuz, neden daldırıp seçiminizi yapmıyorsunuz?Sevgiyle seçilmiş en kaliteli yerli pizza fırınları listemiz. İnanın bize, arkadaşlarınız hemen yanınızda olacak.

Bugünün en iyi Pizza fırını fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz