Close
  • Ana
  • /
  • Bağlantılı Ev
  • /
  • Evinizi nasıl hızlı bir şekilde soğutabilirsiniz - bu hacklerden bazıları sizi şaşırtabilir

Evinizi nasıl hızlı bir şekilde soğutabilirsiniz - bu hacklerden bazıları sizi şaşırtabilir

Hızlı Linkler

Doğrudan şuraya atla:
Açık pencere ve kapılar
Kapatpencereler ve kapılar- bahse girerim bunu beklemiyordun
Egzoz sıcak hava
Isı kaynaklarını çıkarın
Kış bahçesi soğutma
Yatak odasını soğutmak
Daha akıllı çözümler
Klima


İngiltere'de resmi olarak bir sıcak hava dalgası var ve sıcaklıkların çoğu İngilizin Perşembe günü ideal bulduğundan daha sıcak olması bekleniyor. Evinizi soğutmanız ve hızlı bir şekilde soğutmanız gerekiyor. Peki tüm evinizi soğutmanın, yatak odanızı soğutmanın ya da akıllıca kendinizi soğutmanın en iyi yolu nedir? Şimdi yapabileceğiniz bazı şeyler, gelecekte serin kalmanın yolları ve yatak odanızı serin tutmanın yöntemleriyle seçeneklerinizi inceleyelim.

Biz konuşurkenklimaDaha sonra, başlangıç ​​noktası olarak evinizi AC olmadan soğutmak istediğinizi varsayacağız. Bazıları sezgiye aykırı görünebilecek en iyi uygulamayı takip ettiğiniz sürece zor değil. Ama burada durmayalım; Bu yaygın uygulamalara, ev soğutmanızı olabildiğince otomatikleştirmenize ve sıcaklığı fazladan birkaç derece düşürmek için bazı temel soğutma araçlarına olanak tanıyan bazı akıllı eklemeler önereceğiz.

Tüm evinizi nasıl hızlı bir şekilde soğutabilirsiniz - pencereleri kapatın

(Resim kredisi: Milada Vigerova, Pixabay)

Tüm evinizi nasıl hızlı bir şekilde soğutabilirsiniz: Pencereleri ve kapıları kapatın

Güneş senin düşmanın ve dışarıdaki hava sıcak. Pencerelerinizi kapalı tutun çünkü kışın sizi sıcak tutan yalıtım prensibi her iki yönde de çalışmalıdır. Soğutmanızı önemli olan odalara odaklamak için mümkünse iç kapılarınızı kapalı tutun; soğutmak için ne kadar az metreküp hava gerekiyorsa, soğutmanız o kadar verimli olacaktır.Pencere ve kapı sensörleribu durumda güvenlikten daha fazlası için iyidir; Sinir bozucu bir aile üyesi istemeden ısının içeri girmesine izin verirse sizi uyarabilirler.


Işık ısı demektir, bu yüzden panjurları kapat. Kasvetli ya da değil, güneşi dışarıda tutmalısın. Panjurlarınız varsa, güneşi aktif bir şekilde yansıtacak şekilde açılı yapmak isteyebilirsiniz. Karartma perdelerin veya düz eski stor perdelerin kapatılması gerekir. Bu, sonunda akıllı panjurların veya motorlu panjurların savurganlığı için gerçek bir katil uygulama mı? Muhtemelen değil. Ancak kendinizi bir IKEA Fyrtur veya Kadrilj akıllı perde ile tedavi etmek, süreci otomatikleştirmenize yardımcı olacak ve evinizi kesinlikle daha serin bir hale getirecektir.

Tüm evinizi hızlı bir şekilde nasıl soğutabilirsiniz: Pencereleri ve kapıları açın

Dışarının serin ve içinin sıcak olduğu günün o saatlerinde tam tersi tavsiye doğrudur. Mümkün olduğunca çok soğuk hava almak için bu süreleri kullanın. Sabahın erken saatlerinde veya gece geç saatlerde olabildiğince çok pencere ve kapı açarak evinize bol miktarda havalandırma sağlayın.


Tüm evinizi hızlı bir şekilde nasıl soğutabilirsiniz - pencereleri açın

(Resim kredisi: Achim Sholty / Pixabay)

Netatmo Akıllı Ev Hava İstasyonu, dış ve iç ortamdaki hassas sıcaklığı görmenin ve dış hava sıcaklığı belirli bir en düşük seviyeye ulaştığında uyarılar ayarlamanın harika bir yoludur, böylece bu kapıları geniş açmanın zamanı geldiğini bilirsiniz.


Esinti yoksa, seçimlerimizden birini deneyinen iyi hayranlaro serin havayı evinize çekmek için.

Tüm evinizi nasıl hızlı bir şekilde soğutabilirsiniz: Sıcak hava çıkışı

Zaten takmış olduğunuz kiti kullanın. Havayı dışarı çekmek için bir banyo veya mutfak aspiratörü yapılmıştır. Tekrar ısınmasını önlemek için başka önlemler aldıktan sonra mevcut sıcak havayı çıkarmak için birini bir süre çalışır durumda bırakın.

Açık bir pencerenin yanına ayaklı bir fan yerleştirmek cazip gelecektir. Bu o kadar da kötü bir fikir değil, ama o hayranı patlatmak isteyeceksinizdışarısıcak havayı dışarı üflemek için size doğru değil, pencerenin Tam tersi, hareket eden hava cildinizin üzerinden geçerken biraz mübarek bir rahatlama sağlarken, içeri aldığı hava evinizdekinden daha sıcaksa, uzun vadede odanızı ısıtır.

Tüm evinizi hızlı bir şekilde nasıl soğutursunuz - ısı kaynaklarını ortadan kaldırın


(Resim kredisi: Eve)

Tüm evinizi hızlı bir şekilde nasıl soğutabilirsiniz: Isı kaynaklarını ortadan kaldırın

Elektrik tüketen herhangi bir şey az miktarda ısı üretir (kahretsin, fizik ve sinir bozucu enerji tasarrufu), bu tam da savaştığımız şey. Müzik amplifikatörleri ve alıcıları gibi şeyler büyük suçlular olabilir ve hepimiz onları bazen takılı ve açık bıraktığımız için suçluyuz.Akıllı priz kullanıngeceleri gücü otomatik olarak kesmek veya kullanmıyorken kitinizi rahatça kapatmak için; Aynı markanın akıllı prizlerinden oluşan bir ağ, bir grup ekipmanı tek bir uygulamadan yönetmenize yardımcı olabilir veya TP-Link'in Kasa Güç Şeridi KP303 size kullanışlı bir üç çıkış seçeneği sunar.

Günümüzün en iyi TP-Link Kasa Smart Wi-Fi Güç Şeridi fırsatları Düşük Stok TP-Link 13A 3 Gang Smart ... S & Q İndirimli Fiyatı Görüntüle Tp Link Kp303 Kasa Smart ... very.co.uk £ 34.99 £ 29.99 İndirimli Fiyatı Görüntüle TP-LINK Kasa Smart WiFi Power ... Currys PC World £ 34.99 £ 29.99 TP-Link Kasa Smart Wi-Fi Görüntüle ... Ebuyer32,90 £ GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Eski tarz ampuller diğer kötü şöhretli radyatörlerdir. Evinizi henüz tam LED aydınlatmaya geçirmediyseniz,en iyi akıllı ampullerfena fikir değil. Tipik olarak oldukça düşük enerjilidirler ve (en azındanLIFX'in kendi araştırması) genellikle standart LED ampullerden daha az ısı üretirler.

Tüm evinizi hızlı bir şekilde nasıl soğutabilirsiniz: Kış bahçesi soğutması

Pek çok insan kış bahçelerinin tepelerini söküp uygun bir çatı kuruyor; Bir kış bahçesinin cam kutulu yapısının onu gerçek bir sera haline getirdiği düşünüldüğünde, bu büyük bir sürpriz değil. En sıcak yaz günlerinde konservatuarı tamamen kapatmak cazip gelebilir (ve evet, ironiyi takdir ediyoruz) ancak iyi panjurlar eklemek büyük bir fark yaratabilir.

Tüm evinizi nasıl hızlı bir şekilde soğutabilirsiniz - kış bahçesi soğutma

(Resim kredisi: Pixabay)

Cam kaplı kış bahçeleri için, camınızda zıplama şansı yakalamadan önce bu ışığı ve ısıyı yansıtan dışa monte panjurları düşünün. Polikarbonat çatı, güneş reflektörlerinden yararlanır; onları çatı katmanları arasında kaydırın ve yazın ısıyı uzaklaştırıp kışın güvenli bir şekilde içeride tutsunlar.

Tüm evinizi hızlı bir şekilde nasıl soğutabilirsiniz: Yatak odasını soğutma

Gece vakti sessiz bir zamandır; bazılarımız bir hayranın beyaz gürültüsünü sever, ancak bazılarının sessizliğe ihtiyacı vardır. İdeal olarak, yatak odanızı gündüz serin tutmak isteyeceksiniz, bu nedenle yatağa geldiğinizde iyi bir sıcaklıktır. Yaz aylarında alt kata veya hatta bodrum katına inebilirseniz, daha da iyisi. Isı yükselir, bu nedenle kendinizi eve ne kadar düşük yerleştirirseniz o kadar iyidir.

Tüm evinizi hızlı bir şekilde nasıl soğutabilirsiniz - yatak odasını soğutun

(Resim kredisi: Dyson)

Neyse ki yüksek veya aşırı bir şeye ihtiyaç duymadan sıcakta uyumak için yapabileceğiniz çok şey var. Aktif olarak, Dyson's Pure Cool Me veyaSaf Nemlendirme + Soğukzar zor duyulabilen mükemmel fanlardır ve birincisi dahili bir uyku zamanlayıcısı içerir.

Bugünün en iyi Dyson Pure Cool Me ve Dyson Pure Humidify + Harika fırsatlar DYSON Pure Cool Me Air ... Dyson Pure Cool Me Currys PC World £ 299 GörüntüleTüm fiyatları görünDYSON Pure Humidify Cool ... Dyson Pure Humidify + Cool Currys PC World £ 599 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Deneyin biryatak soğutma pediyatağınızı serinletmek için veyayatak koruyucusoğutma için tasarlanmıştır. Hatta tamamen biryeni yatak, birçoğu iyi bir sıcaklığı korumak için inşa edilmiştir.

Hepsini pamuklu çarşaflarla doldurun. Serin hissettiren bir yatak için pamuk gibisi yoktur.

John Lewis'te pamuk çarşaflara göz atın
• Amazon İngiltere'de pamuklu çarşaflara göz atın
• Amazon ABD'de pamuklu çarşaflara göz atın
Target'te pamuklu çarşaflara göz atın

Tüm evinizi hızlı bir şekilde nasıl soğutabilirsiniz: Daha akıllı çözümler

Hala sıcakla mücadele ediyor musun? Bir diziyaz soğutma araçlarıBir odadaki sıcaklığı düşürmeye veya en azından kendi kişisel sıcaklığınızı düşürmeye yardımcı olabilecek bir şeyler var.

Kendinize bazı kişisel soğutucular da yapabilirsiniz; Bir fanın önündeki buz, bir şeye çok fazla para yatırmaya gerek kalmadan, buharlaşmalı bir soğutucu (havadaki ısı enerjisi, suda depolanan buzu eritmek, havadan çıkarmak için kullanılır) kadar şaşırtıcı derecede iyi çalışır. gibiDyson hayranı(bu satın alma işleminden pişman olacağınızdan şüphemiz olsa da). Kendinizi nemlendirin ve üzerinizden biraz hava alın. İşe yarıyor.

Akıllı ev kitinizle gerçekten akıllı olmak da verimliliğe yardımcı olabilir. Termostatınızı akıllı fişe bağlı fanlara bağlamak, belirli cihazları yalnızca güneş ufkun altına indikten sonra etkinleştirmek, kendinize bütün bir ev inşa etmek 'çok sıcak' akıllı rutin, Alexa tarafından etkinleştirilebilir - sahip olduklarınızla ne yapabilirsiniz? evde yap.

Tüm evinizi hızlı bir şekilde nasıl soğutabilirsiniz - klima

(Resim kredisi: Andrea Piacquadio | Pexels)

Tüm evinizi nasıl hızlı bir şekilde soğutabilirsiniz: Klima

Klimanın kullanılabilirliği ve her yerde bulunması gerçekten nerede olduğunuza bağlıdır. ABD ve Avustralya'da birçok ev merkezi hava etrafında inşa edilmiştir; belki, evinizin her yerinde AC'ye sahip olacak kadar şanslıysanız, bu kılavuz size göre değildir. Açık konuma getir. Sakin ol. Merkezi bir hava olmasa bile, birçok Kuzey Amerika evinde, dış mekan özelliğine sahip duvara monte bir klima bulunur.

Geri kalanımız için, AC tipik olarak bir eklentidir, çünkü iklimimizin tamamen entegre AC'nin zorluğunu ve masrafını garanti edecek kadar ısınması pek olası değildir. Bunu, havanın pencerelerinizi kapatmaya ve üç jumper takmaya çok daha elverişli olduğu yılın yarısında kullanmayacaksınız.

Bu sizin için rota ise, sağlam birtaşınabilir klima, içine koymanız muhtemel olan odayı gerçekten soğutmaya yetecek kadar homurdanan biri. Metrekarenizi ünitenin BTU derecesi ile karşılaştırın; BTU ne kadar yüksekse, AC ünitesi o kadar fazla metreküp soğutabilir.

Büyük dezavantajlar var. Klimalar gürültülü. Çok fazla güç verimli değiller. Dışarı çıkardıkları sıcak havanın bir yere gitmesi gerekir, genellikle açık bir pencereden sarkıttığınız bir hortumdan yorulur; Açık bir pencerenin yanına taşınabilir bir klima koymak, dışarıdan gelen havayı kısmen soğutmak anlamına gelir ki bu çok saçma. Bu, egzoz için duvarınızda bir delik açamayacağınız anlamına gelmez, ancak bu en pratik çözüm değildir.

Doğru boyutlarda kanatlı pencerelere sahip olacak kadar şanslıysanız, pencereye monte edilmiş bir AC teorik olarak sıcak havayı dışarıda ve soğuk havayı içeride tutar, bu nedenle oldukça verimli bir taşınabilir AC seçeneğidir.

Klimaların tümü olmasa da çoğu, bir termostat içerir, bu nedenle yalnızca ihtiyaç duyulduğunda açılır, bu da iyidir. Bu, etrafta olmadığınız zamanları da kapsayacaktır, bu nedenle klimanızı akıllı bir prize bağladığınızdan emin olun - tercihen ne kadar enerji çektiğini görmenize yardımcı olabilecek bir enerji monitörü olan birine.

Çok az sayıdadırlar, ancak orada akıllı klimalar da bulabilirsiniz. Ekstra uygulama kontrolü, özellikle de koltuktan ayrılmadan o sıcaklığa ulaşmak istiyorsanız, güzel bir özelliktir, ancak bu kesinlikle gerekli değildir.

Bugünün en yeni soğutma kiti DYSON Pure Cool Me Air ... Dyson Pure Cool Me Currys PC World £ 299 GörüntüleTüm fiyatları görünMeaco MeacoFan 1056 Hava ... Meaco MeacoFan 1056 Hava Sirkülatör Amazon £ 99.99 GörüntüleTüm fiyatları görünJML Chillmax Air - Kişisel ... JML Chillmax Air Amazon £ 39.99 GörüntüleTüm fiyatları görünDyson Pure Cool DP04 Advanced ... Dyson Pure Cool Masa Elektrik Mağazası 359 TL İnceleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz