Close
 • Ana
 • /
 • Stil
 • /
 • Erkekler için bir kapsül gardırop nasıl oluşturulur: 7 temel ipucu

Erkekler için bir kapsül gardırop nasıl oluşturulur: 7 temel ipucu

Her gün şekillendirme kararları vermek çok kişisel ve genellikle zaman alan bir süreçtir. Eğer gardırobunda çok şey olan biriyseniz, o zaman seçimler gözünüzü korkutabilir. Kapsül dolabında durum böyle değildir.


Seçeneklerinizi temel unsurlara daraltma alıştırması olarak, bir kapsülle çalışmak kararınızı kendi stilinizi şekillendirmekten büyük ölçüde yorar. İhtiyacınız olan şeylerden daha fazlasını ve ihtiyaç duymadıklarınızı daha az içeren bir kapsül gardırobun nasıl oluşturulacağını bilmek size zaman kazandırabilir, fazla harcamaları azaltabilir ve giydiklerinize odaklanma duygusu getirebilir.

1. Kapsül gardırop nedir?

Bir kapsül gardırop, odaklanmış, güvenilir bir set kıyafeti oluşturmak için birden fazla yolla eşleştirilebilen bir dizi üründür. Satın aldığınız ürünlerden en iyi şekilde yararlanmak, bir kapsülün arkasındaki temel unsurlardan biridir. Sizin için işe yaradığını bildiğiniz ve bir anda modası geçmeyecek seçeneklerle önceden plan yapmanıza yardımcı olur.

Rotasyon yenilemesi gibi bir kapsül gardırop oluşturmayı düşünün. Her gün yalnızca kendi stilinize uymanız için ihtiyacınız olanı seçeceksiniz ve bu, çok maliyetli olabilecek ancak neredeyse hiç giymediğiniz gereksiz parçaları kesme avantajına sahip olacak. Esasen gardırobunuzu belirli bir sezon için optimize ediyor.


Ceketleri buradan satın alın:


2. Dolabı temizleyin

Yeni bir gardıropla çalışmaya başlamadan önce mevcut gardırobunuzu düzeltmek iyi bir fikirdir. Bu, her şeyi atmanız gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, neyi saklayıp neyi vereceğinize karar vermeden önce her öğeyi alın ve düzenleyin. Yeni bir başlangıç ​​yapmak, kapsül için neye öncelik vermeniz gerektiği konusunda size daha net bir fikir verecektir.

İdeal olarak, sakladığınız şey yeni gardırobunuzda yer bulacaktır, böylece listeden birkaç parçayı zaten kontrol edebilirsiniz. İçinde bulundukları duruma uygun olduğunuz ve en azından kapsül planınızla renkli bir ilişkiye sahip oldukları sürece, bu size zaman ve sonunda biraz para kazandıracaktır.


Süveterleri buradan satın alın:

3. Kapsül gardırop oluşturmak için ipuçları

Birkaç temel noktayı işaretlerseniz, işinize yarayan sağlam bir kapsül oluşturabilirsiniz. Birincisi, renk türlerinin haklarını düşünmektir. Buna iyi bir yaklaşım, gri veya lacivert gibi nötr bir renk temeli ve oradan inşa etmektir.

Bir trendden ziyade klasiğe dayanan kesimler ve şekiller seçin. Bu, gardırobunuzun güvenilirliğine katkıda bulunur ve ayrıca artık giymek isteyebileceğiniz tuhaf veya kullanılmayan eşyaları da önler. Son olarak, kaliteli kumaşları olabildiğince sık tercih edin. Bir kapsül güvenilir ve israfsız olmalıdır, böylece kaliteli parçalar genellikle renk solması veya kumaş yıpranması olmadan takılabilir.


Burada alışveriş yapın:

4. Kapsül kullanmaya başlama

Cüzdanınızı almadan önce, bir kapsülden ne almak istediğinizi düşünmek iyi bir fikirdir. En iyi durum senaryosu, çok az planlama günüyle işe yarayacağını bildiğiniz en sevdiğiniz giysilerin bir koleksiyonudur.

Kendinizi sık sık giydiğiniz şeylerin temel bir seçimiyle ve zaten işinize yaradığını bildiğiniz bir stille oluşturun. Bir kapsül oluşturmanın ilginç kısmı, gardırop geliştikçe yeni desenler, renkler veya aksesuarlar eklemeye başladığınızda biraz sonra gelir. Tarzınızı güvenle denemenin ve bir yığın potansiyel eşleştirme seçeneği bulmanın harika bir yoludur.

Burada alışveriş yapın:

5. Sezonunuzu seçin

Mevsimi olmayan bir yerde yaşamadığınız sürece, her seferinde yalnızca bir sezon için bir kapsül gardırop planlamalısınız. Bu, neyi seçeceğiniz konusunda değil, aynı zamanda neyi dışarıda bırakacağınız konusunda seçici olmanız gerektiği anlamına gelir. Hoşunuza giden bir palto bulsanız bile, yaz yaklaşırken kalın bir palto satın almak hiç mantıklı olmaz.

Kapsülünüzün işini üç ay boyunca yapmasını planlayın. Rotasyonunuzu daha sık veya daha az değiştirmeyi tercih ediyorsanız, seçiminizi gerektiği gibi değiştirin. Ve sadece yeni bir sezon yaklaştığı için tüm kapsülü atmanız gerektiği anlamına gelmediğini unutmayın - başka bir tazeleme ile sahip olduklarınızı kolayca ayarlayabilirsiniz.

Çorapları buradan satın alın:

6. Aksesuar ekleyin

Bu kapsül için temel, faydalı ürünler satın alıyorsunuz ve bunlar aynı zamanda aksesuarları da içermelidir. Bazıları bunların isteğe bağlı olduğunu düşünürken, kapsülünüze zarafet katan bir veya daha fazla aksesuar için biraz yer açmak sadece iyi bir şeydir.

Altın veya gümüş bir saat, kol düğmeleri, kemer, kravat veyaeşarp. Pratikliği en üst düzeye çıkarmak için seçiminizi mevsimsel olarak ayarlamak isteyebilirsiniz, ancak bunları kesinlikle yıkamada bir tur döngüden sonra gömleklerin dayanmayacağı şekilde tekrar kullanabilirsiniz.

Aksesuarları buradan satın alın:

7. Örnek kapsül gardırop

Aşağıdaki kapsül gardırop çok yönlü bir seçimdir, ancak hiçbir şekilde tek bedene uymaz. Minimal taraftadır, böylece bu örneği gerektiği gibi ekleyebilir veya değiştirebilirsiniz. Sık sık takım elbise giyiyorsanız, bunu her gün çalışmak için giydiğiniz şeye uyarlamak isteyeceksiniz. Aynı şey her tür iş giysisi için de geçerlidir.

 • Ceketler: bir günlük, bir blazer
 • Jumper: bir kazak veya örgü
 • Gömlekler: sekiz parça karışık yakalı ve düğmeli gömlek artı tişört
 • Pantolon: Üçe gidin, kot pantolon ve çini karıştırın
 • İç çamaşırı: pamuklu sekiz çift
 • Çorap: pamukta sekiz çift
 • Botlar: bir çift
 • Spor ayakkabı: iki çift

Bu çoğu durumu kapsayacak olsa da, muhtemelen ona kendi tarzınızı eklemek isteyeceksiniz. Bir kapsül gardırop bazı yönlerden öngörülebilir olmalı, ancak aynı zamanda ihtiyaçlarınıza ve kişisel tarzınıza göre uyarlamalısınız.

Spor ayakkabılarını buradan satın alın:

Bunu beğendin mi?

 • Nasıl daha iyi giyinilir: Daha şık olmak için yapabileceğiniz 7 kolay şey
 • Her erkeğin sahip olması gereken 6 temel spor ayakkabı stili