Close
 • Ana
 • /
 • Fitness
 • /
 • Pazı nasıl yukarı kaldırılır: Üst vücut kuvveti için öldürücü bir hareket ama DAMN sert

Pazı nasıl yukarı kaldırılır: Üst vücut kuvveti için öldürücü bir hareket ama DAMN sert

Diğer vücut bölümlerinden farklı olarak, pazıların herhangi bir ekipman olmadan çalıştırılması zordur. Bu konuyu ele almak için, birisi pazı şınavı fikrini ortaya attı. Ama pazı yukarı itme nedir? Ve daha da önemlisi, bir pazı nasıl yukarı kaldırılır?


Şınav nasıl yapılır- bundan daha az zor olan en iyi şınav varyasyonlarını içerir

Düzenli şınavlar çoğunlukla göğüs kaslarınızı (göğüs kasları), omuzlarınızı (omuzlarınızı) ve triseplerinizi (üst kolun arkası) çalıştırır. Ayrıca stabilizasyon için çekirdek kaslarınızı da kullanırsınız. Pazı eğitmek için genellikle şınavların önerilmemesinin nedeni, şınavların pazı 'çekme' kasları iken şınav 'itme' egzersizleridir.

• Büyük kollar VE geniş bir göğüs elde etmek için en iyi şınav antrenmanları

Çekme, çene kaldırma, ters çevrilmiş sıralar ve ters çevrilmiş bukleler dahil olmak üzere pazı eğiten birçok harika vücut ağırlığı 'çekme' egzersizi vardır. Kuşkusuz, şınavlara kıyasla hepsinin bir kusuru var: bu egzersizler bir türev spor salonu ekipmanlarıbir olsunçubuğunu yukarı çekinveya ahalterçömelme rafına oturmak veyaçoklu spor salonuçerçeve. Şınavlara daha fazla biseps aktivasyonu ekleyebilseydik, bu sorunlarımızı çözerdi, değil mi?


Pazı şınavı nasıl yapılır

ÖNEMLİ: Bu şınav varyasyonu, güçlü çekirdek kaslarının yanı sıra büyük bir genel güç gerektirir, bu nedenle egzersizde yeniyseniz, lütfen bicep push up yapmaya çalışmaya başlamayın. Bu tür bir itmeyi yavaş yavaş egzersiz egzersiz rutininize dahil edebilirsiniz.

•Çevrimiçi ağırlık satın alın: Bu kettlebell, dambıl, çoklu spor salonu ve ağırlık tezgahı fırsatları ile ev spor salonunuzu hazırlayın


Pazı ile şınav yapmanın, bisepsiniz üzerinde asla çene yukarı veya ters sıralar yapmak kadar etkili olmayacağını belirtmek isterim. Yine de biseps şınavı yapmak istiyorsanız, pazıları daha fazla etkinleştirmek için ellerinizi daha geriye yerleştirip dışarı doğru çevirerek bunu yapabilirsiniz. Bu poz sadece muazzam miktarda üst vücut gücü gerektirmeyecek, aynı zamandaçokdeltleriniz (omuzlarınız) ve bilekleriniz üzerinde daha fazla baskı.

•Bowflex fırsatları: Bowflex SelectTech dambıllarında ve Birleşik Krallık ve ABD'deki diğer mükemmel ev ağırlığı anlaşmalarında BÜYÜK tasarruf edin


Aksi takdirde yapacağınız gibi, ellerinizi doğrudan omzunuzun altına yerleştirmenin aksine, bisepsleri yukarı itmek için, ellerinizi daha fazla geriye koyun ve olabildiğince (çok fazla rahatsızlık duymadan) çevirin. Çekirdeğinizi takılı tutun, dirseklerinizi içeri sokun ve şınavlarınızı yaparken pazılara odaklanın. Vücudunuzun üst kısmını indirin ve ardından kendinizi tekrar yukarı itin.

Bu kadar basit!

Pazı şınav alternatifleri

Pazı şınavı yapmayı merak ediyor olsanız bile, bunları gerçekten gerçekleştirmek için çekirdek / kol / göğüs gücünden yoksun olabilirsiniz. Bundan utanmanıza gerek yok, çünkü düzenli şınavlar bile daha zorlu bir varyasyonu bırakın, çok fazla güç gerektiriyor. İşte evde veya yakında yeniden açılacak olan spor salonlarında yapabileceğiniz bazı alternatif egzersizler.

Yukarı çekin

İhtiyacınız olacakçubuğunu yukarı çekinveya açoklu spor salonu/ power cage pull up yapmak için ve kuşkusuz, bunların da yapılması kolay değil, ancak yine de evde yapabileceğiniz en iyi vücut ağırlığı egzersizlerinden biri oldukları için pull-up'ı tavsiye etmek istiyoruz. Pull up'lar pazılarınızı, göğüs kaslarınızı, sırtınızı ve merkezinizi çalıştırır, bu egzersizden bahsetmiyorum bile aynı zamanda tutuşunuzu da güçlendirir.


Ters sıra

Ters çevrilmiş sıra, bisepsleri, sırtınızın üst kısmını ve omuzlarınızı da çalıştırır. Ters sıralar, sağlam bir masa gibi ağırlığınızı destekleyebilecek herhangi bir şeye tutunarak gerçekleştirilebildiğinden, ev spor salonları için daha popülerdir. Lütfen egzersize başlamadan önce seçtiğiniz mobilyanın sizi destekleyebileceğinden emin olun. En iyisi bir ev kullanmaktırsüspansiyon eğitim sistemi, benzeriTRX Ana Sayfa 2Bu egzersiz türü için ayarlayın.

Sıra üzerinde bükülmüş

Sıra üzerinde bükülmüşgenellikle bir halter kullanılarak yapılır, ancak alternatif olarak, bu egzersizi yapmak için bir çift halter veya kettlebell veya yüklü spor çantanızı bile kullanabilirsiniz. Ters sıralar gibi, sıranın üzerinden bükülen kısım bisepsleri, sırtları ve omuzları çalıştırır.

Tepegöz basın

Tepegöz basıntek bir hareketle omuz, triseps ve üst sırt tanımlamanıza yardımcı olabilir. Daha da iyisi, bu egzersizi yapmak için bir halter veya halter kullanabilirsiniz. Ağırlığı başınızın üzerine iterken çekirdeğinizi çalıştırdığınızdan emin olun ve bu süreçte sırtınızı çok fazla kamburlaştırmayın.

Günün en iyi spor salonu ve fitness fırsatları - stok her 30 dakikada bir kontrol edilir Vücut 60 için İndirimli Fiyat Ölçüm Bandı ... RayTour Şerit Ölçü Amazon 6,99 $ 4,56 $ GörüntüleTüm fiyatları görünBlue Fitness Mad Full Yoga ... Yoga Mad Yoga Blok Amazon $ 7.30 GörüntüleTüm fiyatları görünMuc-Off Islak YağlamaMuc-Off Islak YağlamaAls.com5 dolar Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Vinsguir Süper Kararlı Ab ... Vinsguir Ab Roller Amazon $ 16.99 $ 14.99 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Aria Air Smart -...Fitbit Aria HavaLenovo ABD49,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünBowflex SelectTech 840 ...Bowflex SelectTech 840 KettlebellBowflex149,99 Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Egzersizi Katlama Bluetooth ... Egzersiz Bisikleti Macy'nin Dikey Katlama Egzersiz Bisikleti $ 319.99 $ 229 GörüntüleTüm fiyatları görünRapha - Panelli Mektup ...Rapha Patent JerseyBay Porter US & CA180 $ Görünüm Tüm fiyatları görünXTERRA Fitness TR150 Katlanır ... Xterra Fitness TR150 Katlanır Koşu Bandı Amazon $ 391,53 GörüntüleTüm fiyatları görünExerpeutic ExerWorK 1000 ... Exerpeutic ExerWorK 1000 Amazon $ 470 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Pingtwitter'ün nasıl yapılır egzersiz kılavuzları

 • Nasıl çömelirsağ: halter sırt çömelmesi, tonlu bir popo ve güçlü bacaklar için en iyi egzersizdir
 • Deadlift nasıl yapılırdoğru: daha güçlü kollar, sırt ve bacaklar için tek harekette tam vücut egzersizi
 • Tepegöz basın: Bu klasik egzersizin büyük kollar ve hızlı omuz kazanımları için nasıl gerçekleştirileceği
 • Halter sıraları nasıl yapılırdoğru yol: sıralar üzerinde eğilmek neden büyük sırt ve güçlü kollar oluşturmak için harikadır
 • İticiler nasıl yapılır: bu çömelme çeşidi, bir bacak günü elyafı VE tek hareketlik bir tam vücut egzersizidir
 • Nasıl yukarı itilirartı daha büyük kollar için bu klasik egzersizin en iyi varyasyonları
 • Bir ab silindiri nasıl kullanılır: Bu ucuz ev jimnastiği elyafı ile altı paket HIZLI alın
 • Çene ve yukarı çek: fark nedir, kaslar çalıştı ve EN İYİSİ NEDİR?
 • Karın egzersizi nasıl yapılıryeni başlayanlar için: canlandırmak için en iyi mide egzersizleri
 • Bench Press nasıl yapılıretkili ve güvenli: bu klasik egzersiz devasa bir göğüs, büyük kollar ve omuzlar da oluşturacak
 • Yanlış yaptığınız 3 yaygın egzersiz ve bunları nasıl düzeltebilirsiniz?
 • Push up yapamam? Bu ipuçlarını izleyin ve hemen baskıya hazır olun