Close
 • Ana
 • /
 • Fitness
 • /
 • Burpees nasıl yapılır: Bu çok sevilen / nefret edilen tüm vücut kardiyo egzersizinde kolayca ustalaşın

Burpees nasıl yapılır: Bu çok sevilen / nefret edilen tüm vücut kardiyo egzersizinde kolayca ustalaşın

Burpelerin nasıl yapıldığını bilmek çok yararlıdır. Onları sevin ya da onlardan nefret edin, yaralanmaktan kaçınmak istiyorsanız performanslarının oldukça yoğun olabileceğini ve iyi bir forma ihtiyaç duyduklarını kabul etmelisiniz. Burpeleri nasıl doğru yapacağınızı öğrenmek zor değildir, ancak burkulma veya ağrılı bir bel ile sonuçlanmak istemiyorsanız, dikkat etmeniz gereken birkaç önemli alan vardır. Ya da daha da kötüsü, aptal görünmek.


Tıpkı bilmek gibişınav nasıl yapılırdoğru geğirmeyi öğrenmek neyse ki roket bilimi değildir.

Burpe'ler HIIT egzersiz programlarına dahil edilebilir ve aynı zamanda koşu ve / veya bisiklete binme için bir ısınma egzersizi olarak da işe yarar çünkü bu egzersiz kalp atış hızını hızlı bir şekilde yükseltir ve vücudunuzdaki kasların çoğunu kullanmanızı sağlar.

Vücudunuzun belirli bölgelerinde daha fazla kas aktivasyonu sağlayabilecek çok sayıda burpee varyasyonu da vardır. Basit ama yorucudan gerçekten kanlı sertliğe kadar çeşitlilik gösterirler. O zaman herkes için bir şey.

Günümüzün en iyi spor salonu ve fitness fırsatları - stok her 30 dakikada bir kontrol edilir Vücut 60 için İndirimli Fiyat Ölçüm Bandı ... RayTour Şerit Ölçü Amazon 6,99 $ 4,56 $ GörüntüleTüm fiyatları görünBlue Fitness Mad Full Yoga ... Yoga Mad Yoga Blok Amazon $ 7.30 GörüntüleTüm fiyatları görünMuc-Off Islak YağlamaMuc-Off Islak YağlamaAls.com5 dolar Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Vinsguir Ab Roller for Abs ... Vinsguir Ab Roller Amazon $ 19.99 $ 12.99 GörüntüleTüm fiyatları görünTrideer Egzersiz Topu ... Trideer Egzersiz topu Amazon $ 21.99 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Aria Air Smart -...Fitbit Aria HavaLenovo ABD49,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünDüşük Stok İndirimli Fiyat Marcy Yaslanmış Egzersiz Bisikleti ... Marcy Yaslanmış ME-709 Amazon $ 199.99 $ 163.87 GörüntüleTüm fiyatları görünBowflex SelectTech 840 ...Bowflex SelectTech 840 KettlebellBowflex149,99 Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Egzersizi Katlama Bluetooth ... Egzersiz Bisikleti Macy'nin Dikey Katlama Egzersiz Bisikleti $ 319.99 $ 229 GörüntüleTüm fiyatları görünRapha - Panelli Mektup ...Rapha Patent JerseyBay Porter US & CA180 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Doğru burpe nasıl yapılır

Ayaklarınız omuz genişliğinde açık, omuzlar açık, merkeze bağlı, baş öne bakacak şekilde, omurga hizalı şekilde durun. Ellerinizi kaldırın ve olabildiğince yükseğe zıplayın; zıplama sırasında vücudunuzu stabilize etmek için çekirdeğinizi tutmayı unutmayın. Atlamanın zirvesinde, ayak parmaklarınızı aşağı doğru tutarak yumuşak bir inişe hazırlanın: Atlamanın eklemler üzerindeki etkisini yumuşatmak için ayaklarınızın toplarına inmek istiyorsunuz.


İnerken, elleriniz önünüzdeki yere değecek şekilde omuz genişliğini birbirinden ayırarak çömelme pozisyonuna geçin. Ardından, omuzlarınızı menteşe olarak kullanmak ve bacaklarınızı eşek tekmesi gibi hafifçe geriye ve yukarı tekmelemek istersiniz. Ayak uçlarına inin ve yüksek bir tahta pozisyonu alın. Vücudu düz tutmak için bu pozu tam olarak uyguladı. Kalçalarınızın sarkmasına veya altınızı çok yukarı itmesine izin vermeyin.

Buradan, süreci tersine çevirmek istiyorsunuz: çömelme pozisyonuna geri dönün, sonra vücudunuzu yukarı kaldırın ve kollarınızla uzanın ve baştan itibaren tekrarlayın.


En iyi burpee varyasyonları

Yarım burpee

Bu çeşitlilik çekirdek üzerine yoğunlaşır ve sıçrayan elemanı denklemden çıkarır. Hata yapmayın: Bu, özünüzü teste tabi tutacak oldukça yoğun bir egzersizdir.

Şınav burpee

Bu versiyon, burpe için bir itme sunar ve bu nedenle tricep ve göğüs kaslarınızı daha fazla çalıştırır. En iyi tam vücut egzersizi!


Walkout burpee

Bunu kolaylaştırmak için yukarı itme / zıplama olmadan deneyin. Walkout burpeleri, hamstring esnemeleri kadar harikadır: Bu hamstringleri gerçekten germek için uzandığınız sürece bacaklarınızı olabildiğince düz tuttuğunuzdan emin olun. Her tekrarda değişen kollarla dışarı çıkmaya başlayın.

Donanma fok burpee

Donanma fokları burpeleri, şınavları ve dağcıları birleştirir. Bunların hiçbirinin kendi başına gerçekleştirmesi kolay değildir, bu nedenle onları karıştırmak garantili yanma ile sonuçlanacaktır!

Donanma fok burpesi nasıl yapılır: EN ZOR burpee varyasyonu kas geliştirecek ve aynı zamanda yağ yakacaktır

Burpee tuck atlar

Burpee tuck atlayışları daha patlayıcı bir çeşittir ve gerçekten dörtlü / kalça kaslarını çalıştırır. Ertesi gün garantili DOMS!


Pingtwitter'ün nasıl yapılır egzersiz kılavuzları

 • Nasıl çömelirsağ: halter sırt çömelmesi, tonlu bir popo ve güçlü bacaklar için en iyi egzersizdir
 • Deadlift nasıl yapılırdoğru: daha güçlü kollar, sırt ve bacaklar için tek harekette tam vücut egzersizi
 • Tepegöz basın: Bu klasik egzersizin büyük kollar ve hızlı omuz kazanımları için nasıl gerçekleştirileceği
 • Halter sıraları nasıl yapılırdoğru yol: sıralar üzerinde eğilmek neden büyük sırt ve güçlü kollar oluşturmak için harikadır
 • İticiler nasıl yapılır: bu çömelme çeşidi, bir bacak günü elyafı VE tek hareketlik bir tam vücut egzersizidir
 • Bir ab silindiri nasıl kullanılır: Bu ucuz ev jimnastiği elyafı ile altı paket HIZLI alın
 • Çene ve yukarı çek: fark nedir, kaslar çalıştı ve EN İYİSİ NEDİR?
 • Karın egzersizi nasıl yapılıryeni başlayanlar için: canlandırmak için en iyi mide egzersizleri
 • Bench Press nasıl yapılıretkili ve güvenli: bu klasik egzersiz devasa bir göğüs, büyük kollar ve omuzlar da oluşturacak
 • Sert stilli tahtalar nasıl yapılır: Daha hızlı yaz vücut altı paket kazanımları için bu tahta varyasyonunu deneyin
 • Satır geçişleri nasıl yapılır: Bu üst sırt egzersizi aynı zamanda çekirdek, pazı VE omuzları da içiyor
Günümüzün en iyi kalp atış hızı monitörü fırsatları (konumunuza göre) Düşük Stok İndirimli Fiyat POLAR H10 HR SENS BLE BLK ... POLAR H10 Kalp Atış Hızı Sensörü ve Pro Göğüs Kemeri Amazon 93,99 $ 86,29 $ GörüntüleyinTüm fiyatları görünGarmin Garmin HRM-Run Garmin HRM-Run Amazon $ 98.99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat MYZONE MZ-3 Fiziksel Aktivite ... MyZone MZ-3 Amazon $ 149.99 $ 88.95 GörüntüleTüm fiyatları görünGarmin HRM-Swim Nabız ... Garmin Swim Amazon $ 99.99 İnceleTüm fiyatları görünPOLAR OH1 + Optik Kalp Atış Hızı ... Polar OH1 Amazon $ 76,30 GörüntüleTüm fiyatları görünPOLAR H9 Kalp Atış Hızı Sensörü –... Polar H9 Kalp Atış Hızı Sensörü Amazon $ 59.95 İnceleTüm fiyatları görünGarmin Forerunner 35 İzle ... Garmin HRM-Tri Amazon $ 108 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz