Close
 • Ana
 • /
 • Fitness
 • /
 • İticiler nasıl yapılır: Bu çömelme varyantı bir bacak günü elyafı VE tek hareketlik bir tam vücut egzersizidir

İticiler nasıl yapılır: Bu çömelme varyantı bir bacak günü elyafı VE tek hareketlik bir tam vücut egzersizidir

Doğru iticilerin nasıl yapılacağını bilmek sizi sadece spor salonunda utanmaktan kurtarmaz, aynı zamanda bacak tanımı ve - iyi - güzel bir popo oluşturmaya da yardımcı olabilir. Kalça kaslarınız vücudunuzdaki en büyük kas olabilir, ancak kesinlikle hak ettikleri sevgiyi alamazlar.


İticiye girin. Bukalça egzersiziKalçanızı güçlendirecek ve tonlayacak ve dörtlülerinizi, triseplerinizi, omuzlarınızı ve göbeğinizi de çalıştıracaktır. Bacak günü aksiyonuna hazır mısınız? Hemen içine girelim.

Beslenme ve güvenlik hakkında

Tüm direnç egzersizlerinde olduğu gibi, egzersizleri doğru formda yapmak, ağır kaldırmaktan çok daha önemlidir. İtici kullanırken, ağırlıkları başınızın üzerinde kaldırırsınız ve çekirdeğiniz düzgün bir şekilde takılmazsa, vücudunuzu bir yönde çok fazla sallama ve potansiyel olarak düşme riskiyle karşı karşıya kalırsınız, bu da yaralanmalara neden olabilir.

Spor salonundaki yabancılar gerçekte yapabileceğinizden daha ağır ağırlıkları kaldırmaya çalışırken etkilemeyecek ve bu süreçte kendinize zarar vermeyeceksiniz. Güvenli ve duyarlı olun ve her zaman daha küçük ağırlıklarda birkaç ısınma seti yapın, böylece kaslarınız daha ağır ağırlıklar için uygun şekilde hazırlanır.

Ayrıca, kas onarımına ve oluşumuna yardımcı olmak için, egzersizinizi bitirdikten sonra yarım saat içinde biraz protein alın.


• En ucuz protein tozu fiyatları

Daha fazlasını zorlamak istiyorsanız, performansı artırdığı kanıtlanmış bir ek olan kreatin monohidrat almayı da düşünebilirsiniz. Günde 3-5 gramdan fazlasına ihtiyacınız olmayacak ve su, meyve suyu veya seçtiğiniz bir içecek dahil içtiğiniz her şeye karıştırılabilir.


• En ucuz kreatin fiyatları

Çevrimiçi olarak kullanılabilen birçok eğitim planı var - burada Pingtwitter'te de epeyce var - ve bir planı takip etmenin dışında, motive olmak için yapabileceğiniz en iyi şey bir eğitim arkadaşı bulmaktır. Sizi fark edebilir ve spor salonuna düzenli olarak gittiğinizden emin olabilirler, sonuçta kas inşa etmenin en iyi yolu budur.


iticiler çömelme varyant serseri egzersiz

İticiler dambıl ile yapılabilir

(İmaj kredisi: Gelecek)

İticiler - nasıl yapılır ve kaslar nasıl çalışır?

İtici kasları çalıştı: omuzlar, dörtlüler, kalçalar, trisepsler, merkez

İticiler nasıl yapılır: Ellerinizde, omuz hizasına kadar kaldırılmış, bacaklar omuz genişliğinde açık, merkez tutulmuş halterle başlayın.


Öncelikle, dambılları omuzlarınızdan uzaklaştırmadan bir çömelme yapın, böylece ağırlıklı bir çömelme işlemini nasıl gerçekleştirirsiniz. Çömelme ile derine inin ve kütle merkezini ayaklarınızın üzerinde tutmak için serserinizi dışarı itin.

Ardından, tekrar ayağa kalkın ve bacaklarınızı tamamen uzattıktan sonra, ağırlığı yukarı doğru itin, böylece kollarınız tamamen yukarı doğru uzatılır. Dambıl kullanıyorsanız, halterleri biraz, bir nebze yarı yarıya çevirmekten çekinmeyin.Arnold basın.

Bundan sonra, halterleri tekrar omuz yüksekliğine indirerek başlangıç ​​pozisyonuna dönün. Aşağı inerken ağırlıklara dikkat ettiğinizden emin olun ki kafanıza çarpmasın.

Çoğu direnç egzersizinde olduğu gibi, maksimum kas aktivasyonu için negatif hareketi yavaşça yapmaya odaklanın.

Dambıl pervanesi çeşitleri ve alternatifleri

İticiler, çeşitli ekipmanlarla gerçekleştirilebilir.halter,dambıl,Kettlebellsya dadirenç bantları.

 • Halter iticileri: bu, önden çömelme veaskeri basın. Halteri önüne iterken başınıza dikkat edin.
 • Kettlebell iticiler: Bu versiyon dambıl iticilere çok benziyor, ancak bunların yerine her elinizde bir kettlebell tutuyorsunuz.
 • Çömelme emanetçileri: iticinin çömelme kısmını gerçekleştirirken, yarısına kadar 3-5 saniye duraklayın ve bu dörtlüleri istediğiniz gibi kavurun.

Pingtwitter'ün nasıl yapılır egzersiz kılavuzları

 • Nasıl çömelirsağ: halter sırt çömelmesi, tonlu bir popo ve güçlü bacaklar için en iyi egzersizdir
 • Deadlift nasıl yapılırdoğru: daha güçlü kollar, sırt ve bacaklar için tek harekette tam vücut egzersizi
 • Tepegöz basın: Bu klasik egzersizin büyük kollar ve hızlı omuz kazanımları için nasıl gerçekleştirileceği
 • Halter sıraları nasıl yapılırdoğru yol: sıralar üzerinde eğilmek neden büyük sırt ve güçlü kollar oluşturmak için harikadır
 • Bir ab silindiri nasıl kullanılır: Bu ucuz ev jimnastiği elyafı ile altı paket HIZLI alın
 • Çene ve yukarı çek: fark nedir, kaslar çalıştı ve EN İYİSİ NEDİR?
 • Karın egzersizi nasıl yapılıryeni başlayanlar için: canlandırmak için en iyi mide egzersizleri
 • Bench Press nasıl yapılıretkili ve güvenli: bu klasik egzersiz devasa bir göğüs, büyük kollar ve omuzlar da oluşturacak
 • Sert stilli tahtalar nasıl yapılır: Daha hızlı yaz vücut altı paket kazanımları için bu tahta varyasyonunu deneyin
 • Burpe nasıl yapılır: Bu çok sevilen / nefret edilen tüm vücut kardiyo egzersizinde kolayca ustalaşın
Bugünün en iyi halter ve halter fırsatları Bowflex SelectTech 1090 ... Bowflex SelectTech Dumbbells Amazon $ 764.99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz