Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • İlkbahar için nasıl giyinmeli: Bu geçiş ayları için 7 şık ipucu

İlkbahar için nasıl giyinmeli: Bu geçiş ayları için 7 şık ipucu

Başka bir sezon yaklaştıkça, gardırop kurulumumuzu yeniden düşünme zamanı da geliyor. Bahar neredeyse geldi ve bu artık yokkışlık montve ağır botlar, ancak bu aynı zamanda katmanlama konusunda stratejik olabileceğiniz anlamına da geliyor.

Ancak bu, tüm gardırobunuzu atmanız ve baştan başlamanız gerektiği anlamına gelmez - düşünceli bir yenileme, iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

Bazı yeni temellere yatırım yapmak, katman oluşturma oyununuzu kaldırmak ve daha parlak renkleri entegre etmek, ilkbahar için nasıl giyineceğiniz konusunda sağlam yaklaşımlardır.

Bunu minimum telaşla, daha geniş seçeneklerle ve bütçeyi bozmadan yapabileceğiniz yedi yola bir göz atalım.


1. Renkli olun

Kıyafetlerinizin renk seçimini uyarlamak, kendinizi bahar stiline sokmak için mutlak bir zorunluluktur. En basit yaklaşım, halihazırda giymeyi sevdiğiniz daha parlak renk tonlarını dahil etmektir - bu, yeni eşyaları gardırobunuza entegre etmenizi kolaylaştırır.


Mavi ve yeşilin yanı sıra, kıyafetlerinize biraz daha yumuşak tonlar eklemek için pastel tonları tercih edebilirsiniz. Zaten zımbalarınız değilse, bu yayı ne giyeceğinize karar verirken, biraz giymek için mükemmel bir zaman olabilir.

Pastel renkleri bir araya getirmek, kıyafetlerinizin öne çıkmasını ve daha cesur görünmesini sağlamanın iyi bir yoludur.


Bahar renklerini buradan satın alın:

2. Katmanlı olun

Tıpkı bizim yaptığımız gibisonbaharda, bahar, katmanlama ve dış giyim oyununuzu geliştirmek için yılın bir zamanıdır. Bu, kıyafetinizi genellikle günlük hava değişikliklerine veya sadece kendi vücut ısınıza göre uyarlama pratik amacına hizmet ederken aynı zamanda yaratıcı olmanızı sağlar.

Yılın bu zamanında muhtemelen bir orta katmana, yalnızca iç ve dış katmanlara ihtiyacınız olmayacak. Bu, biraz etkileşim yaratmak için renkleri veya dokuları eşleştirebileceğiniz bir tişört / ceket kombinasyonu olabilir. Ve katmanlarınızı tutarlı tutmayı unutmayın - bu nedenle, iç katmanınız olarak düz bir renk veya canlı bir desen kullanıyorsanız, dengeyi sağlamak için daha ağır / daha açık bir dış katmanla dönüşümlü olarak kullanmak iyidir.


Yay katmanlarını buradan satın alın:

3. Bir polo tişört giyin

İlkbahar için giyinmek, sıcak veya soğuk havalarda rahat olmak ve doğru katmanı sağlamaktır. Bir polo gömlek, yalnızca çok yönlülüğü nedeniyle değil, aynı zamanda katmanlama için bir temel olarak sağlam bir gardırop seçimidir.

Polo gömlekleri güneş battığında kendi başlarına iyi çalışır, ancak yılın bu zamanında muhtemelen bir ceket giyeceğiniz için renk uyumlu bir eşleştirme, stil seçeneklerini önemli ölçüde açar.

Mavi, yeşil veya mor gibi cesur bir bahar rengini seçebilirken, nötr bir tercih yapmak, düzenli olarak giydiğiniz bir kıyafetle çalışmanızı kolaylaştıracaktır. Değişen mevsim için iş kıyafetinizi yenilerken akılda tutmaya değer bir şey.

Bir polo gömlek için hala biraz fazla soğuksa, Crew'den bir rugby gömleği deneyebilirsiniz. Bunlar benzer bir tarzdır ancak daha kalın, daha sıcak kumaşlardan yapılmıştır.

Polo gömlekleri buradan satın alın:

4. Kıyafetlerinizi değiştirin

Muhtemelen sonbahar ve kış aylarında giydiğiniz tüvit ve balıksırtı takımlarına alışmışsınızdır, bu yüzden ilkbahar biraz ince ayar yapma zamanıdır. Asgari astarlı veya astarsız hafif yünlü bir takım elbise tercih edebilirsiniz, ancak nefes alabilen pamuklu bir takım elbise gitmenin en iyi yoludur.

İlkbaharda takım elbise seçimlerinizi farklılaştıracak bir diğer önemli faktör renk olacaktır. Sık sık hafifletmek isteyeceksiniz, bu belki de klasik lacivert takımınızı giymeyi içerir ve eğer kendinizi iyi hissediyorsanız, belki de tam haki.

Burada takım elbise alışverişi:

5. Pantolonlara yatırım yapın

Birkaç sağlam pantolon gibi çeşitli durumlarda, yağmurda veya parıltıda giyilebilecek zımba teli stoklamalısınız. Buradaki kolay bir puan, ofis için iyi olan ve hafta sonları veya sosyal etkinlikler için giydirilebilen bazı yeni çinolar. Kadife gibi biraz daha ağır bir kumaş da iyi bir seçimdir, ancak ilkbaharın çoğu için eşofman altını veya şortunu kırmak için hala çok soğuktur.

Bu aynı zamanda, kenar kotundan yapılmış kaliteli bir çift gibi yeni kot pantolonlara yatırım yapmak için iyi bir zamandır. Kışın siyah veya daha koyu çivit tonları tercih etseniz de, bahar daha açık mavi tonları ve hatta yıkanmış bir görünüm gerektirir. Bu, artık eşleştirdiğiniz pastel renkler gibi yenilenmiş bir gardırop paleti ile de güzel bir şekilde birleşebilir.

Burada alışveriş yapın:

6. Spor ayakkabı satın alın

Kuzey yarımkürede yaşıyorsanız, ilkbahar, spor ayakkabılarla dışarı çıkmanın gerçekten mantıklı olduğu yılın ilk zamanıdır. Deri ayakkabılara yapışmayı kolaylaştıran kaçınılmaz yağışlı dönemler olacağını da göz önünde bulundurarak, bu baharda spor ayakkabı almak, bahar stilinize yeni bir rahatlık katacaktır.

En iyi bahar ayakkabısı, atletik görünümün peşindeyseniz Nike React veya Adidas Ultra Boost gibi koşucuları içerir. Sonra beyaz rengi Stan Smith gibi tenis ayakkabısı veya Common Projects'den Achilles gibi minimal bir spor ayakkabı var.

İkincisi, daha profesyonel bir bağlamda giymek istiyorsanız giyinmek için de idealdir. Ve bahar kıyafetlerinde en yaygın tema olduğu gibi, yeni sezon geldiğinde tarzınızı yükseltmek için spor ayakkabılarınızla renk eşleştirmenin birçok yolu var.

İlkbahar spor ayakkabılarını buradan satın alın:

7. Güneş gözlüğü takın

İlkbahar, günlerin daha uzun ve daha parlak olduğu yılın zamanıdır - bu, güneş gözlüklerini kıyafetlerinize entegre etme fırsatı sunar. Bu, özellikle işe arabayla gidiyorsanız kullanışlıdır.

Buradaki klasik seçenek, kot veya hafif mumlu pamuklu ceket gibi çeşitli bahar kıyafetleri ile sorunsuz bir şekilde çalışan bir çift havacıdır. Bu, bir çeşit göz koruması sunan lensli bir çiftin ek bir artı olduğundan bahsetmiyorum bile.

Sadece mevcut tarzınıza uyan bir rengi seçmemelisiniz, aynı zamanda güneş gözlüklerini gümüş saat gibi başka bir aksesuarla eşleştirebilirsiniz. Yılda bir kez aynı gözlükleri takma alışkanlığına geçmek kolaydır, bu nedenle bu, farklı bir şey deneme fırsatı olabilir.

Güneş gözlüklerini buradan satın alın:

Bunu beğendin mi?

  • Açıklama parçası nasıl alınır ve takılır: 7 temel ipucu