Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • Yaz için nasıl giyinilir: Sıcak havalarda giyinmek için 8 temel ipucu

Yaz için nasıl giyinilir: Sıcak havalarda giyinmek için 8 temel ipucu

Bu yaz şimdiye kadarki çoğu zaman dayanılmaz sıcağı atlattıysanız, bir şeyi doğru yapıyorsunuz demektir. Önümüzde çok daha fazla güneş varken, gardıroplarımıza dalmak ve serin kalmak için doğru seçimin ne olması gerektiğini yeniden düşünmenin yanı sıra işte, hafta sonları ve Tabii ki, dinlendirici bir tatil.


Yaz stilinde sadece gömlek ve şorttan daha fazlası olmalı. Nefes alabilen kumaşlar ve doğru güneş gözlüğü gibi pratik hususlar önemlidir, ancak yılın bu zamanı aynı zamanda canlı renkler ve desenlerle görünümünüzü inceltmek için de idealdir. İşte yaz için nasıl giyinileceğine dair rehberimiz.

(Resim kredisi: Bay Porter)

1. Yaz renkleri

Yazın giyinme tarzınız kişisel zevkinizi yansıtmalı, aynı zamanda mevsimin havasını da yansıtmalıdır. İşte bu nedenle, geniş gülümsemeler, mavi gökyüzü ve beraberinde gelen sosyal vızıltıyla eşleşen en parlak renkleri giymek için yılın zamanıdır. Öyleyse şimdi renk giyme zamanı. Eklenen parlaklık sadece şekillendirme seçeneklerinizi açmakla kalmaz, aynı zamanda ısıyı emen koyu renklere kıyasla sizi daha soğuk tutar.

Bu, çıldırmanız ve aynı anda birkaç cesur rengi bir araya getirmeniz gerektiği anlamına gelmez. Zaten şu anda fazla katman yapmayacaksınız, bu da kontrastı yumuşatmaya yardımcı olabilir, bu nedenle kıyafet başına tek bir güçlü renk yeterli olmalıdır. Ayrıca cilt tonunuz ne kadar koyu olursa (veya bronzlaştıkça) o kadar parlak renkler daha iyi görünür.


(Resim kredisi: Bay Porter)

2. Kumaş seçimi

Sıcak bir günde tamamen polyesterden yapılmış bir atlet giydiyseniz, uzun kollu pamuklu bir gömlek giydiğinizden çok daha fazla rahatsız hissedebilirsiniz. Bu nedenle, bir dahaki sefere kredi kartı numaranızı tuşladığınızda satın alacağınız kumaşı kontrol etmelisiniz. Bunu doğru yapmak, renklerle birlikte, oyunun kurallarını değiştiren bir kombinasyondur. Cilde sarılmayan hafif, nefes alabilen kumaşlar listenizin başında olmalıdır.


Yaz aylarında giyilecek en güvenilir kumaşlardan ikisi pamuk ve ketendir. Pamuk, hafif ve nem emici özelliklerinden dolayı çoğu kıyafet için tercihiniz olacaktır. Pek çok pamuk çeşidi vardır, ancak gofre kumaş, daha gevşek dokuması ve daha iyi hava sirkülasyonu nedeniyle sizi en rahat şekilde tutacaktır. Keten, bir ifadeye daha çok eğildiği için günlük kumaşınız değildir. Ancak bu bile, bir sonraki yaz partinizde esnemek için keten bir gömlek veya pantolon (veya her ikisini birden) almanız için harika bir neden.


(Resim kredisi: Bay Porter)

3. Uyumu gevşetin

Nefes alabilen kumaşların yanı sıra, daha gevşek bir uyumla tasarlanan giysiler, yaz için doğru şekilde giyinmek için çok önemlidir. Sıcak bir günde küçük bir şort bile vücudunuza sarılırsa sizi terletecektir. Ve nemi emmesi için her zaman kumaşlara güvenmemelisiniz. Bol kumaşlar sizi daha serin tutacak ve aynı zamanda şık görünme avantajını da beraberinde getirecektir.

Dışarı çıkıp her şeyi XL satın almadan önce, giysilerinizin havanın akmasına izin verecek kadar gevşekliğe ihtiyacı olduğunu unutmayın. Bunun nedeni, havanın vücut ısınız ve terlerinizin etrafında hareket etmesi ve dışarıda bunaltıcı olsa bile rahatsızlığı önlemenize yardımcı olmasıdır. Bol giysiler bulmak da çok kolaydır - birçok tasarımcı ve büyük marka bu stile hitap eder.

(Resim kredisi: Bay Porter)

4. Şortla daha fazlasını yapın

Doğal olarak yazlık kıyafetlerinizin rahat ve pratik olmasını istersiniz ve şık bir şort bunu yapmanın en iyi yollarından biridir. Halihazırda rotasyonda birkaç çiftiniz olsa da, rahat kalırken görünümünüzü keskinleştirip keskinleştiremeyeceğinizi görmek için onları nasıl ve nerede taktığınıza bir göz atmaya değer.


Ayrıca şortların genellikle gündelik bir kıyafet olduğunu da hesaba katın. Bu yüzden kavurucu sıcak olsa bile, onları bir hafta sonu pikniğine kolayca takabilirsiniz, ancak ofis için fazla rahat olabilir. Bununla birlikte, bir kıyafeti bol kesim veya şişkin cepler yerine düz, temiz çizgilere sahip şortlarla keskinleştirebilirsiniz. Ve pantolonların aksine, sadece nötr renkler yerine canlı renklere sahip şortlar seçmek harika bir fikir. Bunu daha hafif tonlarda gömlekler ve ayakkabılarla dengeleyebilirsin.

(Resim kredisi: Bay Porter)

5. Gömlek seçimi

Temel unsurları doğru yapmadan yaz için giyinemezsiniz, bu da gömlek seçiminizi öncelik haline getirmelidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi seçenek var, bu yüzden tarzınıza göre ayarlanmış tişörtler, gömlekler ve pololar arasından seçim yaparak bu seçeneği daraltmaya çalışın. Cesur renklere geçmeden önce birkaç beyaz ekip yaka tişörtü alın ve uzun ve kısa kollu yakalı gömlekler alın; hafta sonu gezileriyle birlikte iş kıyafetleri için örtülmüş olacaksınız.

Polo gömlekler, tiki dernekleri nedeniyle bölücü bir giysi olabilir, ancak Ray Bans'ı, tekne ayakkabılarını ve jöle kokusunu dışarıda bırakırsanız, yazlık gardırobunuza sağlam bir katkı olabilir. Gömlek seçiminizi çok yönlü tutmak için, nötr ve parlak renkleri spor ayakkabı ve şort gibi tamamlayıcı öğelerle koordine edilebilen desenler veya çizgilerle karıştırın. Bununla birlikte, yenilik genellikle hızlı bir şekilde ortadan kalktığından, grafik tees üzerinde dikkatli olun.

(Resim kredisi: Bay Porter)

6. Pantolonun çalışmasını sağlamak

Bacaklarınızı örtmenin sizi yazın serin tutacağını düşünmeseniz de, pantolonlar hala sağlam bir seçenek. Güneşi emen koyu renklerde olmadıkları sürece, doğru pantolon yine de rahattır ve kavurucu olduğunda sizi güneş ışığından koruyabilir. Bir açıklama yapmaya çalışmadığınız sürece genellikle nötr tutmak en iyisi olan renk seçiminin yanı sıra, dikkat etmeniz gereken birkaç nokta daha var.

Birincisi, gün boyunca serin kalmanızı sağlayacak nefes alabilen kumaşları tercih etmektir. Açıkçası kışın sıcağı içeride tutmak istersiniz, ancak akıllıca seçerseniz, o zaman terlemez. İkincisi, daha gevşek kesimli pantolonlar satın almaktır. Bu sizin normal stiliniz olmasa bile, vücudunuzun dışında oturan pantolonlar - dar kot pantolonlar gibi - ve belirtildiği gibi, havanın hareket etmesini ve bununla birlikte vücut ısınızı sağlar.

(Resim kredisi: Bay Porter)

7. Doğru ayakkabıyı seçin

Yaz, yeni bir çift vuruş almanın neredeyse zorunlu olduğu zamandır. Ayrıca, kışın, hava şartlarına karşı dayanıklı, ağır botlar aradığınız zamanın aksine, bununla da eğlenebilirsiniz. Durumda - beyaz spor ayakkabı. Beyaz tutmak istediğiniz bir şeyi yere koymanın mantıklı bir yanı yoktur, ancak beyaz spor ayakkabılar yazın harika görünür ve onlara attığınız her şeyle hemen hemen eşleşir. Beyaz size göre değilse, aralarından seçim yapabileceğiniz canlı ayrıntılara sahip çok sayıda yaz rengi vardır.

Pantolonlara benzer şekilde, ayakkabılar da ısıyı hapsedebilir ve gününüzü mahvedebilir. Kesinlikle deri giyebilirsiniz, özellikle de iş için düzenli bir takım elbise giyiyorsanız, yine de yazlık gardırobunuz için daha güvenilir seçenekler var. Kanvas ve süet daha az resmidir, ancak her seferinde rahatlık için yüksek puan alırlar. Diğer sağlam seçenekler, güvenilir Birkenstock ve tabii ki şık bir çift parmak arası terliklerdir.

(Resim kredisi: Bucherer)

8. Saatinizi unutmayın

Sıcak havalarda saat takmak rahatsız edici olabilir, özellikle de deri veya kauçuk kayış üzerindeyse. Kelepçenin altında işler biraz ısınmaya başladığında bunlar çok daha rahat olduğu için metal bilezik veya kanvas kayışı olan bir parça seçmenizi öneririz.

Saatinizin rengini de düşünmek iyi bir fikirdir. Siyah ve kahverengi parçalar gerçekten yaz çığlık atmıyor, bu yüzden Bucherer Blue koleksiyonundakiler gibi mavi kadranlı bir saate geçmek isteyebilirsiniz. Bunlar, yaz için ideal olan berrak mavi gökyüzü ve ışıltılı masmavi su anlarını çağrıştırır.

  • uk.bucherer.com/watches/mens/styles/limited-editions/where/strap_colour-blue

Bunu beğendin mi?