Close
 • Ana
 • /
 • Fitness
 • /
 • Uygun olmadığınızda nasıl fit olunur: Tembel insanların bile daha fit ve sağlıklı olabileceği anlamına gelen 5 kolay strateji

Uygun olmadığınızda nasıl fit olunur: Tembel insanların bile daha fit ve sağlıklı olabileceği anlamına gelen 5 kolay strateji

Anlıyoruz. 2020'de bir şeyleri değiştirmeye hazırdınız. Yağ yakmak, kas yapmak vefit olmakyeni yıla. Ama şu anda bu her zamankinden daha zor.


• İşte kilo vermenin veya kilo almayı önlemenin 1 numaralı yolukilitlemede (düz kenarda değilseniz)

Fit olmanın tek yolunun,koşu bandıveyaegzersiz bisikletigünde bir saat, her gün veya ağır direnç eğitimi yapmaya başlamak vetam vücut antrenmanları. Ve tüm bu aktiviteler yağ kaybetmenize ve yağsız kas kütlesi oluşturmanıza yardımcı olsa da - özellikle diyetiniz doğruysa - başlamak için önemli miktarda irade gücü de alırlar. Ve şu anki dünya ile muhtemelen gerekli ekipmana zaten erişemiyorsunuz.

Pek çok insan, yaşam tarzlarını çok hızlı değiştirme tuzağına düşerek kendilerini başarısızlığa hazırlar. Her gece pizza yemeyi değiştirip yaprak salataya hiç egzersiz yapmamak ve bol bol egzersiz yapmak vücudunuzu panik moduna sokacak ve yeni, daha sağlıklı yaşam tarzınızdan vazgeçme olasılığınız daha yüksek olacaktır.

• Evde kilo verin: Bunu takip etmeniz GEREKİRbeslenme uzmanının kilitleme kilo verme tavsiyesi


Küçük, artımlı değişiklikler bir hafta içinde yağınızı eritmeyebilir, ancak daha sağlıklı bir yaşam tarzına girmenize yardımcı olur. Ve tabii ki, daha zinde ve daha ince olmanıza da yardımcı olacaklar.

Tembel hissediyor olsanız bile formda kalma yolculuğunuzda size yardımcı olacak beş strateji topladık.


Fitbit İyonik spor akıllı saat |Satış fiyatı £ 179 | 249,99 TL | Amazon'da £ 70 (% 28) tasarruf edin
Fitbit Ionic ile 300'den fazla şarkıyı saklayın ve çalın ve akıllı telefonlardan kurtulun. Ionic, açık havada doğru konum takibi için birleşik bir GPS / GLONASS izleyici kullanır. Ortalama GPS izleme ile ortalama kullanım dikkate alındığında pil ömrü dört günden fazladır. Ionic, Fitbit Cüzdan özelliği ile de uyumludur.


Günün en iyi Fitbit Ionic fırsatları 2 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Fitbit Ionic Health & Fitness ... Amazon Prime £ 249,99 £ 149,99 FitBit İyonik Slate Blue / Burnt ... Appliances Direct£ 219 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz
 • En iyi yağ yakıcı yiyeceklerSAS Who Dares Wins tarafından önerilen yıldız Ollie Ollerton
 • Nasıl hızlı kilo verilir: Bu 10 strateji ile göbek yağını yak ve forma gir
 • Oruçla nasıl kilo verilir16: 8'den 5: 2'ye

Tembel olsanız bile fit olmak için 5 strateji

Aşağıdaki ipuçları buzdağının sadece görünen kısmıdır, ancak yine de sizi daha zinde ve hareketli hale getirmeli, metabolizmanızı ve kardiyovasküler sisteminizi de hızlandırmalıdır. Bu değişiklikleri ve stratejileri hayatınıza dahil ederek, daha yalın ve daha sağlıklı olma yolunda ilk adımları atabilirsiniz.

tembel olduğunuzda nasıl fit olursunuz

İşleri yoldan çıkarın

(Resim kredisi: Getty Images)

1. Bazı hareketlilik değişikliklerini uygulayın

Vücudunuzu zorlu egzersizler için hazırlamak mı istiyorsunuz? Başlamanın en iyi yolu, daha mobil hale gelmektir. Modern yaşam tarzımız bizi hareketsiz kılıyor, çok oturup ayakta durma eğilimindeyiz, kollarımız vücudumuzun yanında asılı duruyor, bilgisayar ve telefon ekranlarına bakarken başımızı öne doğru eğiyoruz.


Günlük yaşamınıza birkaç hareketlilik değişikliği uygulayarak kendinizi daha zinde hissedebilirsiniz. Evde ve işte işleri değiştirin. Daha sık kullandığımız eşyaları, dolaplarda ve gardıroplarda en uygun yerlere yerleştiriyoruz ve uygun olduğu kadar vücudumuzu da daha sert hale getiriyor.

Bir şeyleri yoldan çekmeyi deneyin. Günlük eşyalar için kendinizi daha yükseğe veya daha derine ulaştırın. Tüm atıştırmalıkları mutfaktaki en belirsiz yere yerleştirin. Ayakkabıları koridor dolabının üst bölmesine koyun. Yan masayı koltuktan daha uzağa taşıyın.

Bu küçük değişiklikler eklemlerinizi harekete geçirmenize ve hatta bu süreçte egzersiz yapmanıza yardımcı olacaktır. Alt dolabın en alt rafında kızartma tavası mı? Almak için çömelmek daha iyi.

Dökme Tozlar Protein Flapjack Bar, 12'li Kutu |Doğrudan Dökme Tozlardan 19,99 £ karşılığında satın alın
Dökme Tozlar Protein Flapjack'ler sadece lezzetli değil aynı zamanda protein açısından da yüksektir. Her bir çubuk, uzun süreli tokluk hissi için 21 gram kas yapıcı proteinin yanı sıra 9 gram lif içerir. Anlaşmayı Görüntüle

 • Askeri diyet: nasıl çalışır ve kilo vermenizi emredebilir mi?
 • Keto diyeti: Kilo kaybı için, Dökme Tozlar size bunu nasıl doğru yapacağınızı söyleyecektir
 • Paleo diyeti: bilmen gereken her şey

tembel olduğunuzda nasıl fit olursunuz

Daha fazla su iç)

(Resim kredisi: Sundried)

2. Daha fazla su için

Daha fazla hareket etmeyi planlamıyor olsanız bile, daha fazla içmek metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olabilir. Ve daha fazla içmek dediğimizde, çayları, kahveleri, hatta meyve sularını değil, sudan bahsediyoruz.

Yeşil çay ve kahveyi tüketmek sağlıklıdır (endüstriyel miktarlarda olmasa da) ama aynı zamanda hafif idrar söktürücüdür, bu yüzden daha fazla işemenizi sağlarlar. Öte yandan su, bağırsaklarınızın yiyecekleri daha hızlı işlemesine ve ayrıca vücudunuzdaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Meyve suları ise tamamen sağlıksız değiller ama günde bir bardaktan fazla içmemelisiniz. Meyve suları şeker bakımından zengindir ve bu şekerin kaynağı ne olursa olsun, içlerinde lif olmadığından - hatta küçük portakal suyu bile gerçek meyve kadar lifli değildir - kan insülin seviyelerini yükseltirler.

Suda da kalori yoktur ve istediğiniz kadar içebilirsiniz. Daha fazla su içerek mideniz daha fazla gergin olacağından daha az acıkırsınız.

Hâlâ aç hissediyorsanız, sağlıksız atıştırmalıklarınızı sağlıklı yiyeceklerle değiştirmeyi deneyebilirsiniz.protein barları ve atıştırmalıklar. Proteinin sindirimi daha uzun sürer ve bugün piyasada bulunan protein çubuklarının birçoğu lif bakımından yüksek ve şekeri düşüktür, bu da onları ideal bir atıştırma seçeneği haline getirir.

Ion8 Sızdırmaz İnce Su Şişesi, BPA İçermez, 500ml / 18oz |Amazon'da 9,99 £ karşılığında satın alın
Ion8 Su Şişesi% 100 sızdırmazdır ve BPA içermez. Ayrıca tek elle çevrilerek açılabilir ve daha fazla güvenlik için kilitlenebilir. Bu BPA içermeyen su şişeleri ftalat içermeyen, toksik olmayan TRITAN'dan yapılmıştır. İçecek şişesi güvenlidir ve sıcak veya soğuk içecekler için de uygundur!

Günümüzün en iyi Ion8 İnce Sızdırmaz Su Şişesi fiyatları 2 Amazon müşteri yorumu Ion8 Sızdırmaz İnce Su ... Amazon Prime £ 9,99 Ion8 Sızdırmaz İnce Su ... Amazon Prime £ 10,99 Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için
 • En iyi su şişeleri: en iyi yeniden kullanılabilir su şişeleri incelendi ve derecelendirildi
 • En iyi spor su şişesi: spor salonunda kazanımlar için susuz kalmayın

tembel olduğunuzda nasıl fit olursunuz

Bir egzersiz topu kullanarak daha fit olmak için böyle numaralar yapmak zorunda bile değilsin

(Resim kredisi: Trideer)

3. Bir egzersiz topu satın alın

Egzersiz topları harika. Çok yönlü bir ekipmandırlar.direnç bantlarıve egzersiz için olduğu kadar günlük aktiviteler için de kullanılabilir. Örneğin, televizyon seyrederken veya bilgisayarda çalışırken bir egzersiz topunun üstüne oturmak, temel kaslarınızı kullanmanızı gerektirir, belki de birscooter'danama kesinlikle iyi bir başlangıç.

Bir egzersiz topu üzerinde oturmak da doğal olarak daha fazla hareket etmenizi sağlayacaktır. Ayak bileği ve diz eklemlerinizi daha fazla kullanmanıza neden olarak sadece otururken biraz ileri ve geri yuvarlanmakla kalmazsınız, aynı zamanda geriye yaslanamayacağınız için büyük olasılıkla daha sık kalkarsınız ve bu da metabolizmanıza yardımcı olur ve kardiyo sistemi de.

Trideer Egzersiz Topu |Amazon'da 14,99 £ karşılığında satın alın
Trideer Egzersiz Topu 2000 mikrometre kalınlığa sahiptir ve 2000 libre basınca kadar dayanabilir - işlem sırasında patlama endişesi duymadan güvenle oturabilir ve egzersiz yapabilirsiniz. Aynı zamanda BPA ve ağır metaller içermeyen hipoalerjenik malzemeden yapılmıştır. Daha fazla gönül rahatlığı için, Trideer Egzersiz Topu 30 günlük sorunsuz iade ve 12 aylık garanti ile birlikte gelir.

Bugünün en iyi Trideer Egzersiz topu fiyatları 569 Amazon müşteri yorumu Trideer Egzersiz Topu ... Amazon Prime £ 12,99 Trideer Egzersiz Topunu Görüntüleyin ... Amazon Prime £ 13,99 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
 • Nasıl güçlenir:yeni başlayanlar için kuvvet antrenmanı
 • Bu PT ile üç gün içinde formunuzu koruyunyeni başlayanlar için tam vücut egzersizi
 • Karın bölgesi yağı nasıl kaybedilir: Daha iyi hissetmenin ve karın kaslarınızı ortaya çıkarmanın 5 yolu, yaza hazır

tembel olduğunuzda nasıl fit olursunuz

Yürüyün

(Resim kredisi: Çalışırken)

4. (Tempolu) yürüyün

Spor salonunda koşma veya atlama gibi yüksek yoğunluklu kardiyo egzersizlerikürek makinesiyakmakçokkalori. Ama aynı zamanda önemli miktarda çaba gerektirirler ve fazla kilolu insanlar için ideal değildirler.

Bu özellikle koşmak için geçerlidir. Ekstra ağırlık taşımak eklemlerinize daha fazla baskı uygular ve koşmak kemiklerinizi daha güçlü hale getirse de, daha verimli çalışabilmek için temel dayanıklılığı oluşturmak zaman alır.

Başlangıçta, tempolu bir yürüyüşle daha iyi durumda olursunuz. Tempolu yürüyüş, daha az çaba gerektirdiği için aynı zamanda kalori yaktığı ve metabolizma ve kardiyo sağlığına da yardımcı olduğu için koşmanın bir sonraki en iyi şeyidir.

İyi bir çift olmasına rağmen özel bir teçhizata da ihtiyacınız yok.yürüyen ayakkabılarveyakoşu ayakkabısıyürümeyi önemli ölçüde daha rahat hale getirebilir. Adımlarınızı takip etmek için birfitness takipçisiveya akoşu saatiBu cihazlar ayrıca kalp atış hızı ve yakılan kalorileri de ölçebilir.

Ayrıca,araştırma gösterdiDaha yüksek devirde müzik dinleyen insanlar daha hızlı yürüyecek, bu yüzden bir çift ter tutmazçalışan kulaklıklarçok. Bu aynı zamanda yürüyüş seanslarını daha keyifli hale getirecektir.

Bunun yerine araba yolculuklarınızdan bazılarını yürüyüş seanslarıyla değiştirmeyi deneyin ve ayrıca hafta sonu planlarınıza daha büyük bir yürüyüş seansı ekleyin. Tempolu yürüyüşe alıştığınızda, yürüyüşlerinize biraz koşu aralıkları eklemeye başlayın.

Fitbit Charge 3 spor izci |Satış fiyatı 94,99 TL | 129,99 TL | Amazon'da £ 35 (% 27) tasarruf edin
7 güne kadar pil ömrü ile Fitbit Charge 3, uzun süreler boyunca birçok vücut ölçümünü etkili bir şekilde takip edebilir. Yakılan kaloriyi daha iyi izlemek ve antrenmanları optimize etmek için 7/24 kalp atış hızı özelliğini kullanın. Bunların yanı sıra Fitbit Charge 3, koşu, yüzme, eliptik, spor ve daha fazlası gibi egzersizleri otomatik olarak tanır ve bunları sizin için Fitbit uygulamasına kaydeder.

Günümüzün en iyi Fitbit Charge 3 fırsatı 8 Amazon müşteri yorumu Low Stock Fitbit Charge 3 Advanced ... Amazon Prime £ 157,99 Görüntüle En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
 • Yeni başlayanlar için koşu ipuçlarıbu, yalnızca 'Couch To 5K' kullanmaktan 5K daha hızlı koşmanızı sağlar
 • 5 nedenneden koşmaya başlamalısınve ihtiyacınız olan en iyi koşu teçhizatı
 • 5 nedenneden yogayı denemelisinve ihtiyacınız olan en iyi yoga matı ve yoga aksesuarları

tembel olduğunuzda nasıl fit olursunuz

Neden HIIT'i denemiyorsunuz?

(Resim kredisi: Fitbit)

5. HIIT egzersiz programlarını deneyin

HIIT (yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman), fakir zamanlar için mükemmel bir antrenmandır (buna 'tembellik' demek belki de bir zorlama olabilir). HIIT antrenmanları, kalp atış hızını artırmak için kısa aralıklarla yüksek yoğunluklu egzersizler ve ardından kısa aralıklarla düşük yoğunluklu aralıklar kullanır.

HIIT, yalnızca antrenman sırasında değil, HIIT seansından sonraki 24 saate kadar etkili bir şekilde yağ yakabilir. Ayrıca çeşitli ekipmanlar kullanılarak da yapılabilir: iç mekanegzersiz bisikletiHIIT sınıflarının yanı sıraKettlebellHIIT antrenmanları ya da isterseniz sadece bir atlama ipi kullanabilirsiniz.

HIIT aynı zamanda iyidir çünkü birçok insan için daha kısa süreler için yüksek yoğunluklu egzersizi sürdürmek, daha uzun süre orta tempoda tutmaktan daha kolaydır (a.k.a. koşu). Bir HIIT antrenmanı 20-30 dakika içinde bitebilir ve yapılabilir, sadeceprotein tozubir muz ile karıştırın ve gün için sıralanırsınız.

SIXPAD Elektrikli Kas Stimülasyonu Eğitim Donanımı |Amazon'da 175 £ 'dan başlayan fiyatlar
SIXPAD eğitim teçhizatı sıkı çalışmanın yerini almaz, ancak daha etkili hale getirebilir. Bu kablosuz pedler kas stimülasyonunu etkili bir şekilde artırabilir ve 'dengeli bir diyet ve egzersizle birlikte 4 hafta sonra kullanıcıların karın kası boyutunda% 8'lik bir iyileşme elde etmelerine yardımcı olabilir' - ya da SIXPAD'in iddia ettiği gibi. Yüzde, 12 hafta sonra% 12'ye yükselir ve birçok SIXPAD ürünü karın kaslarınız dışında başka alanlarda da kullanılabilir.

 • 5 nedenneden HIIT'i denemelisinegzersizler… ve satın alınabilecek en iyi HIIT ekipmanı
 • Bubasit HIIT egzersizihızlı bir şekilde bayram yağınızı çöpe atabilir ve sizi plaja yaz için hazırlayabilir
 • En iyi egzersiz ayakkabıları: güvenli ve etkili bir şekilde çömelin, zıplayın ve en iyi spor ayakkabılarıyla zindelik için yolunuzu kaldırın
Bugünün en iyi spor salonu ve fitness fırsatları - stok her 30 dakikada bir kontrol edilir Muc-Off Wet Chain Lube, 50 ... Muc-Off Wet Lube Amazon £ 3,99 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Aria Air Bluetooth ...Fitbit Aria HavaJohn Lewis ve Ortakları34,99 Görünüm Tüm fiyatları görünVücut için Ölçüm Bandı 60 ... RayTour Şerit Ölçü Amazon £ 3,45 İnceleTüm fiyatları görünYoga Mad Hi Yoğunluklu Köpük Yoga ... Yoga Mad Yoga Blok Amazon £ 4,99 GörüntüleTüm fiyatları görünGritin Atlama İpi Kum Atlama İpi Amazon £ 4,99 GörüntüleTüm fiyatları görünTrideer Egzersiz Topu ... Trideer Egzersiz topu Amazon £ 12.99 İnceleTüm fiyatları görünÇıplak Kütle - Tamamen Doğal ... Çıplak Beslenme Çıplak Kütle Kilo Arttırıcı Amazon £ 49.99 GörüntüleTüm fiyatları görünRapha Bayanlar Lacivert Beyaz ... Rapha Patent Forması Amazon £ 60.75 GörüntüleTüm fiyatları göründhb Extreme Kış Eldivenleri ... dhb Extreme Kış eldivenleri Wiggle £ 45 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Hardcastle 30Kg Ayarlanabilir ... Hardcastle 30Kg Ayarlanabilir Dambıl Halter Amazon £ 99.99 £ 89.99 İnceleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz