Close
  • Ana
  • /
  • Seyahat
  • /
  • Yurtdışında internet nasıl edinilir: İnternete bağlı gezginler için 6 ipucu

Yurtdışında internet nasıl edinilir: İnternete bağlı gezginler için 6 ipucu

Sadece birkaç yıl önce, akıllı telefonunuzla tatile gitmek genellikle onu kapatmak ve oda kasasında bırakmak anlamına geliyordu; bu, yanlışlıkla e-postanızı açtığınız veya yerel bir cep telefonundan hava durumunu kontrol ettiğiniz için eve büyük bir faturaya dönme korkusuydu. ağ.

Bugün durum çok gelişti. Veri dolaşım ücretleri, Haziran 2017'de Avrupa Birliği'nde hurdaya çıkarıldı, bu da telefonunuzu Avrupa'nın büyük bölümünde kullanmanın hiçbir maliyeti olmadığı anlamına geliyor. Bunun yerine verilerinize, dakikalarınıza ve mesajlarınıza evdeymiş gibi erişebilirsiniz.

Ancak yine de dikkat edilmesi gereken bazı uyarılar var (örneğin, ücretsiz kullanımınıza tethering dahil mi?), Yalnızca AB ülkeleri kapsanmaktadır ve elbette Brexit bu durumun değişmesine neden olabilir. Ayrıca, ABD, Afrika, Orta Doğu, Asya veya Avustralasya gibi daha uzak bölgelere seyahat etmek istiyorsanız, o zaman ödemeye başlamanız gerekir.

Neyse ki, yurtdışında nasıl çevrimiçi kalacağınıza karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken birçok seçenek var.


1. Otelinizi, pansiyonunuzu veya Airbnb'nin kablosuz ağını kullanın

İlk olarak, bariz seçenekler. Dışarıda ve dışarıda veri olmamasının sakıncası yoksa, otelinizde, pansiyonunuzda veya kiralık mülkünüzde Wi-Fi yeterli olacaktır. Wi-Fi birçok otelde ücretsizdir, ancak daha hızlı bir bağlantı genellikle isteğe bağlı bir ekstra olarak sunulur, bu nedenle rezervasyon yapmadan önce anlaşmanın ne olduğunu kontrol edin.


Oteller genellikle her misafirin bağlanabileceği cihaz sayısını sınırlar, bu nedenle bir partnerle seyahat ediyorsanız ve çevrimiçi olarak yalnızca ikiden fazla akıllı telefon almanız gerekiyorsa, başka bir çözüm aramanız gerekebilir. Otel Wi-Fi'sinin bir başka eksikliği de, genellikle bir web tarayıcısı açmanız ve oturum açmak için oda numaranızı ve soyadınızı girmeniz gerektiğidir; akıllı hoparlör gibi ekranı olmayan cihazlar için bu bir engel olabilir.

Airbnb gibi hizmetlerden kiralık mülkler genellikle daha misafirperverdir ve tüm cihazlarınızı tıpkı evinizdeki gibi bağlayabileceğiniz normal bir Wi-Fi yönlendiricisi sunar.


Yalnızca otelde oturum açmayı planlıyorsanız, ihtiyacınız olabilecek haritaları iOS ve Android için Google Haritalar uygulamasından indirdiğinizden emin olun. Bu şekilde, gezinmek için GPS ve indirilen haritaları kullanmaya devam ederken telefonunuzun veri bağlantısını kapatabilirsiniz.

2. Halka açık Wi-Fi kullanın (dikkatlice)

Bizim gibiyseniz, internet erişiminizi otelle sınırlandırmak çoğu zaman hardalı kesmez. Burada halka açık Wi-Fi yardımcı olabilir. Kahve dükkanlarında, barlarda, barlarda ve fast food mekanlarında erişilebilir (ve genellikle oldukça hızlı) ağlar bulacaksınız. Starbucks ve McDonald’s gibi markalar, oturum açması kolay ağlar sunar ve personel, dizüstü bilgisayarınızı kırmanıza aldırmaz - en azından menüden bir şeyler satın aldığınızdan emin olun. Hiç kimse bir Wi-Fi freeloader'ı sevmez.

Seyahatleriniz sizi Starbucks ve McDonald's'tan daha ileriye götürüyorsa (ve gerçekten öyle olacağını umuyoruz), o zaman biraz dikkatli olmak isteyeceksiniz. Tanınmış küresel markalara güvenli Wi-Fi hizmeti sunma konusunda genel olarak güvenilebilir, ancak çok uzak bir ülkenin alışılmışın dışındaki bağımsız bir kafe size aynı korumayı sunmayabilir.


Tamamen açık olan ve & lsquo; Ücretsiz Turist Wifi Burayı Tıklayın 'gibi bir adla anılan tüm ağlar, bilgisayar korsanlarının bu ağları tarama işleminizi izlemek ve hatta dizüstü bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım yüklemek veya kişisel bilgilerinizi çalmak için kullandıkları bilindiğinden, dikkatle ele alınmalıdır. Bu nedenle, bağlı olduğunuz ağa kesinlikle güvenmiyorsanız, internet bankacılığından ve e-postanıza giriş yapmaktan kaçınmalısınız.

En yakın kablosuz hotspot belli değilse, bulmanıza yardımcı olacak uygulamalar vardır. İOS ve Android'de çalışan WiFiMapper, dünya çapında yarım milyar ağın yerini bildiğini iddia ediyor ve ücretsiz ve açık olup olmadıklarını veya bir e-posta adresiyle ödeme ve / veya kayıt gerektirip gerektirmediğini size söylüyor.

Diğer bir seçenek de iOS ve Android için Facebook uygulamasıdır. Sağ alt köşedeki üç çizgili simgeye dokunun, ardından Daha Fazla Göster'e ve ardından Wi-Fi Bul'a dokunun. Uygulamaya telefonunuzun konumuna erişme izni verdikten sonra, yerel halka açık Wi-Fi ağlarını ve adlarını gösteren bir harita açılır.

Ağın güvenli olup olmadığını öğrenmeye gelince, Google Chrome artık bir web sitesine bağlantınızın HTTPS mi yoksa sadece HTTP mi olduğunu (web sitesi adresinin başında gösterildiği gibi) bilmenizi sağlıyor. İlki, aynı Wi-Fi ağındaki birinin ne yaptığınızı göremeyeceği, ikincisi ise Chrome tarafından & ldquo; Güvenli Değil & rdquo; olarak etiketleneceği anlamına gelir.

Halka açık Wi-Fi üzerindeki güvenliğiniz, bir VPN veya sanal özel ağ kullanılarak daha da artırılabilir.En iyi VPN'lere göz atınVPN'ler hakkında bilmeniz gerekenler ve hangilerini kullanacağınız için.

3. Skyroam Solis

Skyroam Solis, birkaç cihazı çevrimiçi tutması gereken normal gezginler için (bu nedenle yerel bir SIM kart bunu yapmaz) güçlü ve kullanışlı bir seçenektir.

Bu disk şeklindeki cihaz, mobil bir Wi-Fi bağlantı noktasıdır ve peşin fiyatı 135 Sterlin, ardından yurtdışında kullanıldığı her 24 saatlik süre için 7 Sterlin. Alternatif olarak, Solis'i günlük veri ücreti dahil bu maliyetle günlük 9 £ karşılığında kiralayabilirsiniz. Diğer birçok seçeneğin aksine, veri sınırı yoktur - ödemesini yaptığınız her 24 saatlik süre boyunca istediğiniz kadar veri kullanabilirsiniz.

Solis, 130'dan fazla ülkede çalışır, seyahat ederken yerel 4G mobil ağlara bağlanır ve aynı anda beş cihaza kadar bağlanmanıza izin verir.

Ayrıca, akıllı telefonunuzu birkaç kez şarj etmek için yeterli gücü sunan, hatta USB-C bağlantı noktasına sahipse dizüstü bilgisayarınıza güç sağlayan entegre bir 6.000 mAh pil paketi de vardır.

Bugünün en iyi Skyroam Solis fiyatları Skyroam - Solis Mobile ... En İyi 99,99 $ Satın Al Skyroam - Solis Lite Wi-Fi ... En İyi Fiyat 119,99 $ Skyroam Solis Mobil WiFi'yi görüntüleyin ... Walmart149,99 Görünümİndirimli Fiyat Skyroam Solis: Mobil WiFi ... Amazon 248,27 $ 193,54 $ İncele Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

4. Kalça Cep Wifi

Solis'e benzer,Kalça Cep Wifiyüksek hızlı internet sunar, ancak yalnızca yazım sırasında Avrupa ile sınırlıdır. Fransız girişim şirketi, mobil yönlendiriciyi seyahatinizin sonunda geri göndermek için ön ödemeli bir zarfla birlikte otel odanıza teslim edecek.

Aynı anda en fazla 10 cihaz bağlanabilir ve 100Mbps'ye kadar indirme hızıyla sınırsız veri günlük 8 € 'dan kullanılabilir. Daha ucuz paketler günlük 1 GB ile sınırlıdır, ancak bunu aşarsanız, tamamen kesilmek yerine 0.2Mbps'lik bir indirme hızına indirilirsiniz - YouTube için iyi değildir, ancak yine de acil bir durumda size yardımcı olmaya yeterlidir.

En İyi 3 Mobil Fırsat

5. Üç GoRoam

Eğer sen birÜçmüşteri daha sonra dünyanın 71 noktasında aylık 15 GB'a kadar veriyi hiçbir ek ücret ödemeden kullanabilirsiniz. GoRoam hizmeti, Avrupa çapında müşterilere Üç Temel Plan kapsamında sunulurken, Gelişmiş Plan kapsamındaki müşteriler GoRoam'ı dünya çapında kullanabilir.

GoRoam, Skyroam Solis kadar çok ülkeyi kapsamaz, ancak Avrupa'nın çoğunu, ayrıca Avustralya, Brezilya, Kolombiya, Hong Kong, İsrail, Makao, Yeni Zelanda, Peru, Sri Lanka, Amerika Birleşik Devletleri, Vietnam ve daha fazlasını içerir. .

Üçü, Avrupa dışındaki ülkeler için yolculuk başına 12 GB, kullandıkça öde müşterileri için her yerde 12 GB ve Avrupa'yı ziyaret ederken 15 GB adil kullanım sınırı kullanıyor.

6. Yerel bir SIM kart satın alın

Aynı yabancı ülkede birkaç günden fazla kalacaksanız, yerel bir SIM kart satın almak iyi bir fikir olabilir.

Bu şekilde, önceden belirlenmiş miktarda 4G mobil veri satın alabilir ve ne kadar kullandığınızı daha fazla kontrol edebilirsiniz. Bu, çoğu ağın AB dışına seyahat etmek için ücretlendirdiği sabit ücretten daha ucuza gelebilir; bu, aylık veri ödeneğinizi yurtdışında kullanmak için günde £ 5 ila £ 6 civarındadır.

  • 2018'in en iyi kış tatili yerleri: Bu kış ziyaret etmeniz gereken 7 yer