Close
  • Ana
  • /
  • İnternet
  • /
  • Amazon Fire TV ve Fire TV Stick'e VPN nasıl kurulur

Amazon Fire TV ve Fire TV Stick'e VPN nasıl kurulur

En yaygın kullanımlardan biriVPN(veya sanal özel ağ), kendi ülkenizden uzaktayken BBC iPlayer ve Netflix gibi coğrafi kısıtlamalı içeriği izlemek içindir. Oldukça harika bir şekilde bu, Amazon Fire TV Sticks'e kadar uzanır, yani nerede olursanız olun sevdiğiniz tüm programları yakalayabilirsiniz.

Bu, Fire TV'nizin HDMI bağlantı noktasına takılması için yeterince şanslı olan herhangi bir TV'ye internet bağlantınız üzerinden aktarılan yüksek çözünürlüklü görüntüleme anlamına gelir. Bu bir otel odasında, denizaşırı bir akrabanın evinde veya tabii ki oturma odanızdaki büyük televizyonda olabilir.

Ayrıca ek güvenlik avantajına da sahipsiniz. Evet, bir VPN çevrimiçi kimliğinizi gizli tutar, böylece tüm izleme alışkanlıklarınız sizin işiniz ve yalnızca sizin olur.

Ancak bir VPN hizmetini - dizüstü bilgisayarınızda veya cep telefonunuzda daha sık görülen bir şey - bir Amazon Fire TV Stick'e nasıl alırsınız? Şey, sorduğunuza sevindik ...


VPN, Fire TV ve TV Stick'te çalışır mı?

Kısa cevap evet, hem Amazon Fire TV'de hem de TV Stick'te bir VPN kullanabilirsiniz. Ama fark nedir?

Fire TV, HDR ile 4K çözünürlükte akış yapmanızı sağlayacak daha güçlü bir cihazdır. TV Çubuğu daha kompakt ve güç açısından sınırlıdır, bu da 1080p'de öne çıktığı ve daha az kanal ve oyunu desteklediği anlamına gelir.


Bunlardan birini kullanarak Netflix'i herhangi bir konumdan, Hulu, BBC iPlayer, Amazon Prime Video,Disney Plusve dahası. ABD içeriğine erişmek veya Avrupa'da yalnızca ABD Hulu izlemek için Birleşik Krallık'tayken ABD'deymişsiniz gibi görünebilirsiniz. Veya İngiltere'den uzaktayken iPlayer'ı izleyin, olasılıklar uluslararası olarak çok geniştir.

Fire TV App Store'u kullanarak VPN nasıl kurulur

Amazon Fire TVuygulamaları kullanarak çalışır ve seçtiğiniz VPN'in Fire TV Mağazasında bulunan bir VPN'i varsa, o zaman bu sizi kurup çalıştırmanın en kolay yollarından biri olacaktır. İyi haber şu ki, 'en iyiler' listemizdeki neredeyse tüm VPN seçenekleri Amazon yangınını destekliyor.


Fire TV'nizi veya TV Stick'inizi kullanarak Arama bölümüne gidin ve VPN'inizin adını yazın. Bu noktada VPN'inizin bir uygulama olarak mevcut olup olmadığını öğreneceksiniz. Aşağıdaki ikinci seçeneğe kaydırmazsanız. Uygulama açılırsa, uygulamayı ve İndir simgesini seçin.

Uygulama indirildikten sonra, VPN'yi açın, oturum açın ve Bağlan seçiminden görünmesini istediğiniz sunucu konumunu seçin. Bir VPN bağlantı isteği açılırsa, Tamam'ı seçin.

Artık akış uygulamalarınızı açabilir ve VPN'inizde göründüğünüz ülkeden içerik göreceksiniz. Bakın ... size kolay olduğunu söyledi!

VPN'inizi Fire TV veya TV Stick'e yüklemek için bir APK dosyası kullanın

VPN'inizin Amazon'un donanımı için bir uygulaması, yani istemci yoksa (genellikle daha yaygın bir eksiklik)ücretsiz VPN'ler) sonra hepsi kaybolmaz, Fire TV App Store'u kullanmadan kurulum yapmanın daha manuel bir yolu vardır. Bu, esasen uygulama olan, ancak Store'dan indirmeden bir APK dosyası kullanmaktır.


VPN'iniz için APK'yi web sitesinde bulabilmelisiniz. Bu da mevcut değilse, aşağıda sizin için başka bir seçeneğimiz olduğundan kaydırmaya devam edin.

Fire cihazınızda Downloader'ı arayın ve bu uygulamayı indirin ve açın. VPN'inizin web sitesinde APK'nın doğrudan URL'sini girin. İndirin ve istenirse kurabilirsiniz. Herhangi bir istem yoksa, aşağıdakileri yapın. S

Downloader uygulamasının İndirilenler bölümüne gidin ve orada APK dosyasını bulun. İleride açmak için Ayarlar> Uygulamalar> Yüklü Uygulamaları Yönet'e gitmeniz gerekir. VPN, açabileceğiniz, oturum açabileceğiniz ve çalışmaya başlamak için sunucu konumunuzu seçebileceğiniz bir yerde listelenmelidir.

Fire TV'ye bağlanmak için VPN'i yönlendiricinize yükleyin

Fire TV'yi bir VPN aracılığıyla çevrimiçi hale getirmenin bir başka yolu, onu yönlendirici düzeyinde kurmaktır. Bu, o Wi-Fi'yi kullanan herhangi bir cihazın seçtiğiniz VPN sunucu konumu üzerinden gideceği anlamına gelir.

Bu kurulum süreci VPN'inize göre değişiklik gösterecektir. VPN yönlendirici uygulamasını sağlayıcının web sitesinden indirerek başlayabilirsiniz.

Amazon Fire TV için en iyi VPN hangisi?

Birigenel olarak en iyi VPN'ler ExpressVPN'dir, çok sayıda uluslararası sunucu, yüksek hızlı bağlantı ve harika 7/24 canlı sohbet müşteri desteği sunan. Çok çeşitli konumlar, tüm gezegende coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişmek için harikadır.

ExpressVPN için uygulama seçimi çok büyük ve yüklemeyi süper basit hale getiren özel bir Amazon Fire uygulaması içeriyor. Ayrıca uygulama iyi çalışıyor ve kullanımı çok kolay.

Anlık rehberlik için 7/24 canlı bir sohbette karşılaşabileceğiniz herhangi bir sorununuz olduğu için müşteri hizmetleri burada gerçekten yararlıdır.

Daha fazla oku:

Spesifikasyonlara göre en iyi VPN hizmetlerini karşılaştırın: Express VPN 12 aylıkTam incelemeyi okuyunSurfshark 24 AylıkTam incelemeyi okuyunIPVanish 1 YılTam incelemeyi okuyunNordVPN 2 YılTam incelemeyi okuyun12 aylık fiyatlandırma6,67 $ / ay Görünüm-deExpress VPN24 ay2,21 $ / ay Görünüm-deSurfshark12 ay2,34 ABD doları / ay Görünüm-deIPVanish VPN24 ay go.nordvpn.net/aff_c go.nordvpn.net/aff_c-de go.nordvpn.net/aff_cHer Şey İçin En İyi - # 1 en iyi VPN Torrenting ve P2P trafiği Seçeneklerin dengesi ve kullanım kolaylığı Uyumlu Cihazlar MacOS ChromeFirefox, Konum Sayısı ile Çalışır 160 60 60 55 Eşzamanlı Bağlantılar 5 999999 5 6 Sınırsız Bant Genişliği P2p Trafik Dağıtımı Orta İndirmeDisk İndirmeDisk İndirmeDisk Durumu yenilenmişyeni yenilenmişyeni yenilenmişyeni yenilenmişyeni Deneme Süresi