Close

PS4'e VPN nasıl kurulur

Çoğumuz uzaktan çalışmaya başladıkça, VPN çevrimiçi hayatımızın bir parçası haline geldi. İster gelişmiş gizlilik sağlamak isterse içerik üzerindeki coğrafi kısıtlamaları atlamak için olsun, bir VPN size geniş internet ortamına daha fazla ve daha güvenli erişim sağlar. Daha da iyisi, günlük kullanıcıların artıken iyi VPNpazarda hizmetler.


Bilgisayarınıza ve telefonunuza bir VPN hizmeti yüklemek nispeten basit bir iş olsa da, PS4'e yüklemek biraz daha karmaşıktır. Bu makalede, PS4'e nasıl VPN kurabileceğinizle ilgili adım adım talimatlar sunuyoruz.


ExpressVPN -Yönlendiriciniz için 1 numaralı VPN önerimizi indirin
Hız, güvenlik özellikleri ve favori akış hizmetlerimizin kilidini açma yeteneği söz konusu olduğunda en iyi performans gösteren ExpressVPN, genel olarak en iyi VPN olarak üstündür. ile tamamlayın30-gün para iade garantisi, yeni müşteriler de keyfini çıkarabilirbir yıllık planlarına ücretsiz olarak eklenen üç ay, size %49 tasarruf sağlar.Fırsatı Görüntüle

PS4'e VPN nasıl kurulur: Hazırlık

Sony PlayStation mağazası VPN kullanımını desteklemediğinden PS4'e diğer cihazlarınızda yaptığınız gibi bir VPN hizmeti yükleyemezsiniz.


Ancak, PS4'ünüzde VPN kullanmanın iki yöntemi vardır. Birincisi, Wi-Fi yönlendiriciyi kullanan basit bir işlemdir ve bunun için bir VPN sağlayıcısına erişmeniz gerekir. NSyönlendirici VPNyöntem, kılavuzumuzda açıklayacağımız yöntemdir.

İkinci yöntem daha ayrıntılıdır ve VPN hizmeti ve ethernet kablosu olan bir bilgisayara ihtiyaç duyar. Bunu makalede ele almayacağız.


Adım 1: Yönlendiricinizde oturum açın

Yönlendiricinizde oturum açmak için internet tarayıcınıza IP adresini girin. Genel olarak, yönlendiricilerin varsayılan adresi 192.168.1.1'dir, ancak oturum açma kimlik bilgilerinizden emin değilseniz, bilgi için yönlendiricinizin kılavuzuna bakabilirsiniz.

2. Adım: VPN ayarını güncelleyin

Yönlendiricinize giriş yaptıktan sonra VPN bölümünü bulmanız gerekecek. Bu bölüm yönlendiriciden yönlendiriciye değişir, bu nedenle yönlendiricinizin yönetici panelinde aramanız ve ardından VPN bağlantınızın ayrıntılarını girmeniz gerekir. Bu bilgiler, VPN hizmetinin adını, kullanıcı adınızı, şifrenizi ve VPN sunucu kimliğini içerir.


Ayrıntıları ekledikten sonra kaydedin. Bu bilgileri toplamak için yardıma ihtiyacınız olursa VPN sağlayıcınızla iletişime geçebilirsiniz.

Yönlendirici yönetici paneli

Yönlendiricinizin yönetici panelinde VPN bölümünü bulun

(İmaj kredisi: Gelecek)

3. Adım: PS4'ü yönlendiricinize bağlayın

PS4'ünüzü açın ve Ayarlar > Ağ > İnternet Bağlantısını Kur > WiFi Kullan > Kolay'a gidin. Son olarak Proxy Sunucu Kullanmayın seçeneği işaretlenmelidir.


Ayarları kaydettikten sonra, VPN'nin çalışıp çalışmadığını görmek için bağlantınızı test edin.

İnternet bağlantısı kurulumu

İnternet bağlantısını kurarken Kolay'ı seçin

(İmaj kredisi: Gelecek)

Özet

PS4'te bir VPN kurmak, kesinlikle diğer cihazlarda yapmaktan daha sıkıcıdır. Ancak yukarıda verilen adımlarla PS4'ünüzde bir VPN kullanabilir ve sınırsız internet özgürlüğünün keyfini çıkarabilirsiniz.en iyi oyun VPN'i, belirli oyunlardaki coğrafi kısıtlamaları atlamanıza ve internet sağlayıcınızın bant genişliği kısıtlamasını önlemenize olanak tanır.

Ayrıca ihtiyaçlarınız için mükemmel bir VPN bulduğunuzdan emin olun. ExpressVPN bir kez daha oyun için en üst sırada yer alıyor. Daha da iyisi, doğrudan kaydolursanız yararlanabilirsiniz3 ay ücretsiz ve 30 günlük para iade garantisi, uzun mesafe için tamamen taahhütte bulunmadan önce bir koşuşturma vermenize izin verir.