Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • NEAT ile nasıl kilo verilir ve yağ yakılır: basit günlük ayarlamalar işe yarayabilir

NEAT ile nasıl kilo verilir ve yağ yakılır: basit günlük ayarlamalar işe yarayabilir

Kilo vermek için yeni bir yaklaşım benimsemek istiyorsanız, kendinizi destekleyin. Çünkü tam buraya dalacağız ve size güçlü bir bilim konuşmasıyla vuracağız. Egzersiz dışı aktivite termojenez veya kısaca NEAT, kasıtlı egzersiz dışındaki aktivitelerden yaktığımız kalorilerdir. Çoğu insan için bu, günlük aktivitelerinin en büyük kısmı ve artırılması en kolay aktivite türüdür.


Kısacası, dikkatinizi bir an için egzersizden uzaklaştırıp gün boyunca kalori yakan diğer tüm şeylere odaklanarak yağları eritebilir, zindeliği ve fiziğinizi geliştirebilirsiniz.

• Daha fazla yolmetabolizmayı doğal olarak hızlandırmak

& ldquo; Enerji dengeniz, tükettiğiniz enerji (kalori) ile harcadığınız enerji (kalori) arasındaki dengedir. Kilo alımı, tüketim harcamayı aştığında gerçekleşir. Harcama tüketimi aştığında kilo kaybı meydana gelir. Gerçekten bu kadar basit & rdquo; Fitness Koçluğu Başkanı Don Graham,Goal Master Fitness.

Bazı insanlar, bir koşu bandında günde bir saatin kilo vermenin en iyi yolu olduğuna inanıyor. Bir koşu bandında geçirilen bir saatin kalori yakacağına hiç şüphe yok - öncelikle kilonuza ve egzersiz yoğunluğuna bağlı olarak ortalama 500 ila 750 kalori. Ancak çoğu insan için bir koşu bandında bir saat geçirmek sıkıcı, tatsız, sıkıcı ve zordur. Ve çoğu insan kasıtlı egzersiz yaparak yaktıkları kalori miktarını abartıyor.


  • Nasıl hızlı kas inşa edilir: Optimum kazançlar için 5 adımlı kolay bir kas geliştirme kılavuzu
  • Nasıl hızlı kilo alınır: kas kütlesi oluşturmak ve daha kolay kilo almak için en iyi ipuçları

Fitness Koçluğu Başkanı Don GrahamGoal Master Fitness

(Resim kredisi: Goal Master Fitness)

& ldquo; Çoğu insan için, her gün yakılan kalorinin yüzde 70'i veya daha fazlası istirahatte yakılan kaloridir, yaktığımız kalorinin yüzde 10'a kadarı gıdanın termik etkisidir ve çok egzersiz yapan insanlar genellikle yanmaz Günlük kalorilerinin yüzde 10'undan fazlası kasıtlı egzersiz yapıyor. Bu da yüzde 10 ila 20 kalori daha bırakır & rdquo; Don diyor.


& ldquo; Harcadığınız enerjiyi - ya da yaktığınız kaloriyi, başka bir deyişle - artırmak istiyorsanız, NEAT'i artırmak, koşu bandına atlamaktan fiziksel ve psikolojik olarak daha kolaydır. NEAT hızla toplanabilir, & rdquo; diyor.

Ama bunu nasıl yapıyorsun? Ağladığını duyuyoruz. Aslında tahmin ettiğinizden çok daha kolay.

Gün içinde merdiven çıkmak çok miktarda kalori yakar.


(Resim kredisi: Pexels)

Peki NEAT ile nasıl yağ kaybederim?

Günlük rutininizde yapacağınız birkaç küçük ayar, ortalama bir günde yakabileceğiniz kalori miktarı üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Elbette, kasıtlı egzersiz hayallerinizin bedenine ulaşmak için hala mükemmel bir yoldur, ancak bu önerilerden birkaçını ekleyin ve daha hızlı sonuçlara tanık olun.

Merdivenleri kullan

Bunu daha önce duymuştunuz, ama gerçekten taahhüt ettiniz mi? Sadece iki kat merdiven çıkmak, kilonuza, hızınıza ve uçuş başına merdiven sayısına bağlı olarak 5-10 kalori yakar. Bu nispeten küçük çabayı her gün yapın ve her şey eşit olduğunda (sabit bir ağırlıkta olmak, kalori alımında veya başka bir yerde harcamada artış veya azalma olmaması), bu bir yıl içinde yarım kilo yağ kaybına neden olabilir. Şimdi her zaman asansör yerine merdiven kullanırsanız ne kadar kaybedebileceğinizi hayal edin.

Beslenme üzerine bir kelime

Frankie, 'Herhangi bir kas grubunu büyütmek için yeterli uyaran ve yeterli kalori ve protein gerekir,' diye açıklıyor.

Kas inşa etmek için vücudunuzun kalori fazlası olması gerekir, bu yaktığınızdan daha fazla kalori tüketmek anlamına gelir. Ortalama bir insanın aynı kiloyu korumak için günde yaklaşık 2.500 kaloriye ihtiyacı var, bu yüzden eğer sıkı çalışıyorsanız günde yaklaşık 250 kalori fazla kalori almak istersiniz '' diye ekliyor.

Ayrıca protein hakkında çok şey söylendiğini duyacaksınız, çünkü kas kütlesini onarmak ve oluşturmak çok önemlidir, bu yüzden diyetinize daha fazlasını enjekte etmeniz gerekecektir.

Diyete protein açısından zengin sağlıklı yiyecekler eklemek en iyi yoldur, ancak bunu protein tozlarıyla da tamamlayabilirsiniz ve bizde en iyileri arasından seçim yapabilirsiniz.buraya.

Frankie, 'Protein söz konusu olduğunda, vücut ağırlığınızın kilogramı başına iki gram protein hedeflemek istersiniz,' diyor.

Örneğin 90 kg ağırlığındayım ve bu nedenle günde 180 gr protein yemeyi hedefliyorum. Ama aynı zamanda karbonhidrat alımını antrenman etrafında zamanlamaya çalış. Bacak eğitimi çok fazla enerji gerektirir, bu nedenle ağır setlerinizi tükenmiş karbonhidrat depolarıyla yapmak istemezsiniz 'diye ekliyor.

En iyi ev dambıllarında bugünün en iyi fiyatları Düşük Stok Bowflex SelectTech 1090 ... Bowflex SelectTech Dumbbells Amazon $ 684.98 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Hızlı sonuçlar için işe gidip gelme yolculuğunuzu en üst düzeye çıkarın

(Resim kredisi: Pexels)

İşe gidip gelme süresini ayarlayın

Kalan mesafeyi yürümek için bir durak önce toplu taşıma araçlarından inmek işe gidip gelmenizi geciktirebilir, ancak form koruma yolculuğunuzu hızlandıracaktır. Evet, merdiven çıkmak gibi, bu da başka bir eski kestane, ama ikisi de gerçekten işe yarıyor. Bunun nedeni, tamamen yeni bir faaliyete başlamanızı gerektirmek yerine, zaten yaptığınız bir şeyi yapmadığınız bir şeyle birleştirmeleridir. Bu, yeni bir alışkanlığın gerçekleşmesini çok daha muhtemel hale getirir.

NEAT

Vücut yağını parçalamak için adım sayısını alın

(Resim kredisi: Pexels)

Fantastik Bir Ayak Sesi Ligi Başlatın

Bu esasen Fantezi Futbol, ​​sporcuların bunu sizin için yapmasına güvenmek yerine fiziksel işi sadece siz yapacaksınız. FitBit ve diğer bilekte takılan aktivite izleyiciler, meslektaşlar, arkadaşlar ve aile ile adım atma mücadeleleri oluşturma becerisine sahiptir. Sağlıklı bir rekabet dozu ekleyerek, daha önce hiç var olmayan yerlerde ilgi yaratabilirsiniz. Başkalarının kaç adım attığınızı görebilmesinin sorumluluğu sizi tam anlamıyla ayak parmaklarınızda tutacaktır. Ödüller olabilir. Bağış toplama olabilir. Bunu eğlenceli ve anlamlı kılmak için ne yaparsanız yapın, o kadar iyidir. Araştırmalar, toplum öncülüğünde müdahalenin alışkanlık değişikliği yaratmak için oldukça etkili bir yöntem olabileceğini bulmuştur.