Close
  • Ana
  • /
  • Mutfak Teknolojisi
  • /
  • Mükemmel krep nasıl yapılır: Yapışmaz tavanızın tozunu alın, hırpalayın, sonra savurmaya başlayın

Mükemmel krep nasıl yapılır: Yapışmaz tavanızın tozunu alın, hırpalayın, sonra savurmaya başlayın

Yine o zaman. Krep yapmayı seviyorsanız ve krep nasıl yapılacağına dair en iyi ipuçlarını arıyorsanız, yılın en büyülü günü. Bu doğru, bugün Krep Günü. Shrove Tuesday ve Lent'in başlangıcı olarak da bilinen Pancake Day, duvarları, zeminleri ve tavanları hamurla kaplamak için bir araya geldiğimiz zamandır.

Bu arada, karantina sırasında egzersiz yapıyorsanız bile bu doğrudur. Ve bizim için ayrı bir rehberimiz var.en iyi proteinli krep, kanıtlamak için.

Krep Günü tarihi olan bir gündür. Şunu düşünün: 40 günlük oruçla günahlarınızı bağışlamak üzere olan bir ortaçağ köylüsünüz ve bugün yemek yiyeceğiniz gün.tümEvinizde yumurta, tereyağı, un, jambon ve peynir, limon ve reçel. Bu şeylerin bazıları henüz mevcut olmasa bile!

Diğer ülkelerdeki Lenten Öncesi şölenleri muhteşemdir. İspanya'da sosisli tortilla yiyorlar. İsveç'te tatlı, krema dolgulu rulolar yiyorlar.semla. İngiltere'de tüm bu lezzetli şeyleri alıyoruz ve toplayabildiğimiz en basit, bej yemeği yapıyoruz: mütevazı gözleme.


Şaka yapıyoruz tabii. İyi bir gözleme ile yanlış bir şey yok; Ne de olsa gözleme, seçtiğiniz tatlı ve tuzlu dolgular için boş bir tuvaldir. Bununla birlikte, basitliğine rağmen bir gözlemeyi mahvetmek çok kolaydır ve kötü bir gözleme korkunç bir lastik meselesidir.

Bu nedenle, ister krep ister Amerikan usulü, ister rulo, ister üst üste dizilmiş, ister tatlı ister tuzlu olsun, Shrove Salı günü gelen kaliteli krepleri zahmetsizce çevirmenizi sağlayacak birkaç ipucu. Ve unutmayın, günün sonunda önemli olan tek şey eğlenmeniz ve sevdiğiniz birinin kafasına krep koymayı başarmanızdır.


Pankek günü

(Resim kredisi: Toplu)

İyi bir yapışmaz kızartma tavası kullanın

Önemli bir nokta ile başlayalım. Genel olarak, son on yılda yapışmaz pişirme kaplarına biraz fazla bağımlı hale geldik, ancak krepler dikkat etmeniz gereken birkaç şeyden biri.Gerçektenihtiyaç duymaken iyi yapışmaz tavaiçin. Henüz sahip değilseniz, yıllar boyunca Pingtwitter.com'da pek çok şey inceledik - iyi bir tava size 30-40 £ kadar düşük bir maliyete mal olabilir, ancak gerçekten en yüksek kalite için daha fazlasını ödemek için çekinmeyin.


Başlamadan önce tavayı doğru şekilde hazırlamak da önemlidir. Tava güzel ve sıcak olmalı - sıcak değil ama kesinlikle önceden ısıtılmış olmalı, böylece meyilli yüzeye çıkar çıkmaz pişmeye başlar. Tava ısındığında, tavada bir parça tereyağı eritin, ardından tavadaki fazla yağı silmek için bir parça mutfak havlusu kullanın. Bu, tavada krepin yapışmasını önlemeye yardımcı olacak ince bir tereyağı filmi bırakır. Hamurunuzu ekleyin, gözlemenizi pişirin, ardından tereyağlı mutfak havlusu ile tavayı tekrar silin ve işlemi tekrarlayın.

Mükemmel krep hamuru tarifi

Krepler sadece birkaç malzeme kullanır, bu nedenle kullandığınız malzemelerin kalitesi nihai sonucunuzda gerçekten fark yaratacaktır. Mümkünse en kaliteli yumurta, un ve tam yağlı sütü deneyin ve kullanın (ancak yarım yağlı veya bitki bazlı sütler iyi olacaktır).

İçindekiler:

100 gr sade un


1 tutam tuz

1 büyük yumurta- daha derin, daha yoğun krepler için ikiye çıkarmayı düşünün

300 ml süt

1 yemek kaşığı ayçiçek yağı (veya eritilmiş tereyağı)

1 topuz tereyağı

Yöntem:

Ununuzu büyük bir karıştırma kabına eleyerek başlayın - bu topaklardan kurtulacaktır. Bir çimdik tuz ekle.

Unun ortasını havuz gibi açıp içine yumurtayı kırın. Yumurtayı çatal veya çırpma teli ile çırpın, çırparken yumurta karışımına küçük un parçaları ekleyin.

Yumurta koyulaşmaya başlayınca bir miktar süt ilave edin ve çırpmaya devam edin, az miktarda un ekleyerek çırpmaya devam edin. Karışım koyulaşmaya başladığında bunu tekrarlayın ve tüm sütü hamura ekleyene kadar çırpmaya devam edin. Bu aşamada, unun çoğunu hamura katmış olmalısınız - değilse, pürüzsüz, homojen bir gözleme hamuru elde edene kadar devam edin.

Küçük topaklardan kurtulmak istiyorsanız bu noktada hamurunuzu eleyebilirsiniz. Yağı (veya eritilmiş tereyağını) hamura ekleyin ve glütenin gevşemesi ve nişasta hücrelerinin şişmesi için 45 dakika buzdolabında bekletin. Hamurunuz artık kullanıma hazır!

Ustaca bir karıştırma yöntemi

İyi bir gözleme hamuru yapmanın denenmiş ve test edilmiş bir yöntemi vardır ve her şey işleri doğru sırayla yapmakla ilgilidir. Her şeyi bir kasede bir araya getirirseniz, topaklı bir hamur elde edersiniz - Amerikan tarzı krep yapıyorsanız dünyanın mutlak sonu değil, ama gofret ince krepler yapıyorsanız kesinlikle istediğiniz gibi değil. .

Kuru malzemelerinizi bir kaseye eleyerek başlayın, ardından ortasını açıp yumurtalarınızı ekleyin. Yumurtaları çırparken biraz un ekleyin, böylece her şeyi bir araya getirmeye başlayın. Yumurta karışımı koyulaşmaya başlayınca küçük süt parçalarıyla köpürtmeye devam edin ve az miktarda un ekleyerek çırpmaya devam edin. Sonunda pürüzsüz, parlak bir gözleme hamurunun olduğu bir noktaya ulaşacaksınız.

kullanarak çok zaman kazanabilirsiniz.en iyi karıştırıcıBunu mekanik olarak yapmak zorundasınız - bu yöntemle topaklanma olasılığı sıfırdır. Yine de…

Pankek günü

(İmaj kredisi: Jennifer Banz)

fazla İŞ YAPMAYIN!

Bu bizi başka bir önemli noktaya getiriyor –olumsuzlukhamurunu fazla çalıştır. Bu klasik bir Krep Günü hatasıdır. Hamurunu bir araya getirmek için acele ediyorsun, bu yüzden tüm malzemeleri bir kaseye döküyor ve çırpma teli ile öldüresiye dövüyorsun. Sonunda pürüzsüz hale getirebilirsiniz, ancak unun içindeki glüteni sertleştiği noktaya kadar da çalıştırmış olacaksınız. Ekmek hamurunu yoğurduğunuzda ne olduğunu bir düşünün - hareket glüteni güçlendirir ve işte bu şekilde sert, lastikli krepler elde edersiniz.

Bunun yerine, hamuru bir araya getirirken biraz daha nazik olmaya çalışın. Doğru yöntemi izlerseniz, herhangi bir topak atmanıza gerek kalmayacak.

Yani, eğerNSMükemmel kreplere giden yolu kestirmek için bir blender kullanarak, karışımı gerekenden daha uzun süre karıştırmamaya dikkat edin.

Rahat bırak dostum!

Hamurunuzu bir araya getirdiğinizde, dinlenmeye ihtiyacı var. TV şefleri uzun zamandır etin dinlenmesinin önemini aşıladılar, ancak çoğumuz gözleme hamurunu dinlendirmenin ne kadar önemli olduğunun farkında değiliz. Bunun için birkaç sebep var. Dinlenme, glütenin gevşemesine izin verir, ancak nişasta tanelerinin şişmesine de izin verir, bu da daha hafif, daha narin kreplere neden olur.

Bu nedenle, biraz önceden plan yapmanız gerekecek. Çevirmeye başlamadan bir saat önce hamurunuzu yapın ve en az 45 dakika buzdolabında bekletin.

Bir kazanan gibi çevir

Böylece yapışmaz tavanızı ısıtmış ve gitmeye hazır hale getirmiş olursunuz. Topingler hazırlanır. Krep hamurunuz taze kremadan daha pürüzsüz. Yemek yapma zamanı.

Kreplerde bir dereceye kadar deneme yanılma vardır - ilerledikçe ocağın sıcaklığına ince ayar yapacaksınız ve her krep için mükemmel miktarda hamur elde etmek için birkaç deneme yapmanız gerekecek. İdeal olarak, tava tabanını tek bir gofret-ince tabaka halinde kaplamak için mutlak minimum meyilli miktarını istiyorsunuz. Krep pişmeye başladığında tavadan kendiliğinden ayrılmalıdır, ancak kenarlarından kaldırmak ve şekil vermek için silikon bir spatula kullanabilirsiniz.

Altında biraz iyi bir renk olduğunda, tüm önemli çevirme zamanı. Gözlemeyi tencerenin alt kenarına kaydırın, ardından gözlemeyi çevirmek için bileğinizle kepçe atma, hafifçe vurma hareketini kullanmak istiyorsunuz. Anahtar, yuvarlanmasına yardımcı olmak için tava kenarını kullanmak ve güvenle hafifçe vurmaktır!