Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • Twitter'ı kullanımı daha katlanılır hale getirme

Twitter'ı kullanımı daha katlanılır hale getirme

TwitterSon dakika haberleri, canlı video yayınları, ünlülerle ilgili dedikodular ve yol boyunca pek çok şakaya güvenilebilir, ancak zaman zaman ortaya çıkabilen çevrimiçi suistimali engelleme konusunda bir sorunu var - ve orada olmak çok hoş değil sonu.

Yardım elinizin altında, çünkü Twitter'dabir sürü özellikzaman çizelgenize ve sözlerinize sakinlik kazandırmak için tasarlandı. Önünüze gelen istenmeyen dikkatlerin üstesinden gelmek ve Twitter'da görmek istemediğiniz içeriklerden kaçınmak için yapabilecekleriniz burada.

Hesapları sessize alma

Birinin tweet'lerini zaman çizelgenizde görmek istemiyorsanız, o zaman onlara hoşçakal diyebilir ve takibi bırakabilirsiniz, ancak bu yapmak isteyeceğiniz bir şey olmayabilir - belki de fark edecek bir aile üyesi veya iş arkadaşıdırlar ve örneğin takibi bırakıldıysa gücenmek.


Söz konusu hesapları sessize almak daha nazik ve daha diplomatik bir seçenektir çünkü bu tweetleri zaman çizelgenizden gizler, ancak tweeter hiç de akıllıca değildir. Birinin sesini kapatmak için, zaman çizelgenizdeki tweet'lerinden birinin yanındaki açılır menüyü tıklayın veya profiline gidin ve sessize alma seçeneğini bulmak için sağdaki üç noktayı tıklayın.

Daha ileri giderseniz ve birisinin hem sesini kapatır hem de takibi bırakırsanız, o kişi zaman çizelgenizden ve yanıtlarınız ve bahsedenler listenizden de kaybolur. Birisi can sıkıcıysa, ancak aslında taciz edici değilse bu iyi bir seçenektir ve yine susturulduklarına dair herhangi bir bildirim almazlar.


Bildirimleri sessize alma

Hesapları sessize alabilmenin yanı sıra, yapabileceğiniz bir dizi bildirim sessize alma seçeneğiniz de vardır.burada web'de bulun(Twitter'a giriş yaptıktan sonra). Örneğin yeni hesapları veya takip etmediğiniz hesapları veya varsayılan Twitter avatarının değiştirilmediği hesapları sessize alabilirsiniz.


Bunun da ötesinde, 'düşük kaliteli' tweet'lerin bildirim akışınızdan otomatik olarak elenmesi için Kalite filtre kutusunu tıklayın. Twitter, bunun otomatik botlardan gönderilmiş gibi görünen yinelenen tweet'leri ve tweet'leri içerdiğini, ancak bu özelliğin nasıl çalıştığı hakkında çok fazla paylaşmadığını söylüyor (muhtemelen spam yapanlardan bir adım önde olmak için).

Aynı ekranın solundaki Sessiz kelimeler bağlantısını takip edin ve görmek istemediğiniz belirli kelimeleri de susturabilirsiniz ve bu, zaman çizelgeniz ve bildirimleriniz için geçerlidir - bu, Twitter'da da spoilerlardan kaçınmanın kullanışlı bir yoludur. küfürlü tweetler olarak.

Hesapları engelleme ve bildirme

Hesapları ve uyarıları sessize almak istenen etkiyi yaratmıyorsa, hesapları engelleyerek işleri bir adım öteye taşıyabilirsiniz. Seçenek, insanları sessize alma seçeneğiyle aynı menüdedir - her tweet'in yanındaki açılır menü ve profil sayfalarındaki üç noktanın arkası.


Engellediğiniz hesapları takip edemez veya takip edemezsiniz ve engellediğiniz biri Twitter profilinizi ziyaret ederse, engellendiklerini görürler (ancak bir uyarı almazlar). Engellediğiniz kişiler tweet'lerinizi göremez, size doğrudan mesajlar gönderemez veya sizi fotoğraflarda etiketleyemez - bu, herhangi bir nedenle birisini Twitter deneyiminizden tamamen çıkarmanın bir yoludur.

Birisi ihlal ettiyseTwitter kurallarıveyakullanım Şartları- belki de hizmette sürekli taciz veya taciz alıyorsunuz - daha da ileri gidebilir ve birisini Twitter'daki yetkilere bildirebilirsiniz. Bildirmek için herhangi bir tweetin yanındaki açılır menüyü tıklayın veya belirli bir hesabı bildirmek için herhangi bir profil sayfasındaki üç noktayı tıklayın.

Kamera ARKASI

Twitter ayarlarınızda görebileceğiniz tüm seçeneklerin yanı sıra, şirketin mühendisleri meşgulperde arkasında çalışmaksiteyi ve mobil uygulamaları tüm kullanıcıların vakit geçirebileceği daha keyifli yerler haline getirmek.

Yakın zamanda tanıtılan özelliklerden bazıları, geçmişte Twitter'dan yasaklanan kişilerin yeni hesaplar oluşturmasını durdurmak ve engellenen ve sessiz hesaplardan tweet'leri genel arama sonuçlarından çıkarmaktır. Dahası, Twitter'ın 'düşük kaliteli' olduğunu düşündüğü tweetler, herkesin zaman çizelgesini daha okunaklı ve tutarlı hale getirme çabasıyla sohbetlerin alt kısmına geliyor.

Twitter, yardım yolunda daha fazla özellik olacağına söz veriyorçevrimiçi tacizle mücadele etmekve hizmetteki spam hesaplarıyla ilgilenin ve bu, kötü oyuncuların Twitter'dan daha hızlı bir şekilde başlatılmasını sağlamak için bildirilen tweetlere ve hesaplara daha duyarlı olmayı içerir.

Özel seçenek

Tweetlerinizi gizli ve korumalı hale getirmek için bir seçeneğiniz daha var. Bu, sizi takip etmek ve tweetlerinizi görmek isteyen herkesin sizin tarafınızdan özel olarak onaylanması gerektiği anlamına gelir - özellik hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.buraya.

Twitter'ı çok daha özel ve kapalı bir alan haline getirir, ancak bazı özelliklerini kaçırdığınız anlamına gelir - örneğin, takipçilerinizin tweetlerinizi retweet etme seçeneği yoktur, çünkü daha sonra daha geniş Twitter tarafından görülebilirler. topluluk. Tweetleriniz başkaları tarafından da alıntılanamaz, bu yüzden tweet'lerine ne olacağı konusunda tam kontrol sahibi olmak isteyenler içindir.

GitTwitter ayarlarınızweb'de ve soldaki Gizlilik ve Güvenlik bağlantısını tıklarsanız, üstte bir Tweetlerimi koru kutusu göreceksiniz. Herkese açık bir hesaptan korumalı bir hesaba geçerseniz, sizi zaten takip eden herkes otomatik olarak takipçi olarak onaylanır.

  • Daha fazla tavsiyeye mi ihtiyacınız var? İşte Twitter'da asla yapmamanız gereken 10 şey