Close
 • Ana
 • /
 • Oyun
 • /
 • Kendi oyunlarınızı ücretsiz nasıl yapabilirsiniz: Pingtwitter'ün bağımsız oyun geliştirme yazılımı kılavuzu

Kendi oyunlarınızı ücretsiz nasıl yapabilirsiniz: Pingtwitter'ün bağımsız oyun geliştirme yazılımı kılavuzu

Kendi oyunlarınızı yapmak için profesyonel bir geliştirici olmanıza gerek yok. Bu hafta sonu yalnız bitti7.000 yeni oyunhobiler ve tamirciler tarafından oluşturulmuştur.Global Game Jam. 48 saat boyunca dünyanın dört bir yanındaki ekipler, tek kelimelik meydan okuma teması 'dalgalar' temelinde oyunlar tasarlamak, geliştirmek ve yayınlamak için kafa kafaya verdi.


Bunun gibi olaylarher zaman oluyorve web ücretsiz araçlarla doludur.öğreticiler,video kılavuzlarıveforumlarBaşlamak için. İster yeni bir meydan okuma arayan deneyimli bir programcı olun, ister tek kelime kod yazmamış olun, bağımsız geliştirme maceralarınıza başlamak için daha iyi bir zaman olamaz.

Bunlar, kendi oyunlarınızı ücretsiz yapmak için en iyi seçimlerimiz.

 • En iyi Android oyunları: Google Play'den en iyi oyunları seçtik

Acemi? Stencyl ile başlayın

(Resim kredisi: Stencyl, LLC)

Oyun geliştirmede tamamen yeniyseniz, aşağıdaki gibi bir sürükle ve bırak editörüŞablonbaşlamak için harika bir yerdir. Kod, oluşturmak için birbirine yapıştırılabilen yapboz benzeri programlama mantığı parçalarıyla & lsquo; ne görürsen onu alırsın 'arayüzünün arkasında gizlidirbunun gibi oyunlar.


Stencyl'i ilk kez başlattığınızda, size onların uygulamalarını başlatmak isteyip istemediğiniz sorulur.yoğun program. Bu ücretsiz kit, Noni adlı animasyonlu bir oyuncu karakteri, dost canlısı bir palyaço düşmanı ve ilk 2D seviyenizi oluşturmak için bir harita seti ile birlikte gelir. Oyun mantığını işleyen sesler ve bir dizi davranış da vardır.

Davranışlar, klipsli programlama parçalarınızdır ve altta yatan kodu görmek zorunda kalmadan klavye girişleri, oyuncu hızı ve oyun içi yerçekimi gibi şeylerle uğraşmanıza izin veren kullanışlı açılır menülerle birlikte gelirler (istemediğiniz sürece) .


(Resim kredisi: Stencyl, LLC)

Çevrimiçi eğitici size yavaşça yol gösterir ve kısa sürede palyaçoları ezmeye başlarsınız. Ve derinlemesineStencylpediaparmaklarınızın ucunda, iOS, Android, Windows, Mac, Linux, Flash ve HTML5 için geliştirme sürecine hızla girebilirsiniz.

Alternatif olarak, Ink'i deneyin:

Inkle Studios80 günlük mobil metin maceralarının ve Büyücülük'ün arkasındaki geliştiriciler! Onlarınmürekkep betik dilianlaşılması kolaydır ve yazarların kendi dallara ayrılan anlatılarını hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmalarına olanak tanır. Eski tarz maceralar size göreyse, başlamak için harika bir yer burası.

Daha fazla özellik mi arıyorsunuz? GameMaker Studio'yu Edinin


(Resim kredisi: YoYo Games Ltd)

YoYo oyunları, oyun geliştirmeyi olabildiğince akıcı ve akıcı hale getirmek ister veGameMaker Stüdyosusadece bunu yapar. Stencyl gibi, programlama deneyimi olmadan bloklar halinde kod bloğu oluşturmanıza izin veren bir sürükle ve bırak arayüzüne sahiptir.

Bu, olaylar ve eylemler üzerine inşa edilmiş güçlü bir oyun yapma aracıdır. Düğmeye basma veya çarpışma gibi bir olay meydana geldiğinde, oyun, oyuncuyu hareket ettirmek veya bir sesi tetiklemek gibi bir eylem gerçekleştirir.

Kolayca bir araya getirebileceğiniz önceden hazırlanmış eylemlerle dolu olarak gelir veya kendinizi daha maceraperest hissediyorsanız, GML'yi (Game Maker Dili) kullanarak kendinizinkini yazabilirsiniz. GML'yi öğrenmek, C ++ veya Java gibi dillerden çok daha basittir veiyi tempolu çevrimiçi öğreticilerayaklarınızı bulana kadar temel bilgilerde size yol gösterecek. Kendi asteroit klonunuzu oluşturmaya yönelik bu video kılavuzu, başlamak için iyi bir yerdir.

Ücretsiz sürümle elde edebileceklerinizin sınırları vardır, ancak öğrenmek için harika bir yerdir. Tam stüdyo ile Android, HTML5, iOS, OS X, PS4, PS3, PS Vita, Ubuntu, Xbox One, Windows 8, Windows Phone 8 ve Windows RT dahil olmak üzere birden çok platformda oynanan oyunlar oluşturabilirsiniz.

Alternatif olarak, PlayCanvas'ı deneyin:

Hareket halindeyken oyun yapmak istiyorsanız, doğrudan web tarayıcınızda deneyinPlayCanvas. Basitçe bir hesap oluşturun ve doğrudan doğruya bir top yuvarlama öğreticisine dalın.

Maceracı mı hissediyorsun? Unity'ye atla

(Resim kredisi: Unity Technologies)

Düzeltmeniz gereken düzinelerce özellikle profesyonel kalitede oyun geliştirme arıyorsanız vegelişen çevrimiçi topluluk,Birlikilk uğrak noktanız olmalıdır. Kalbi zayıf olanlar için değil, bu anlaşılması biraz zaman alan karmaşık bir motordur, ancak bunu yaptığınızda ödüller çok büyüktür.

Motor, aşağıdaki gibi en kaliteli sürümlerin arkasındaki güç merkezidirLaraCroft GOtarafından Square Enix Montreal veMax: Kardeşliğin LanetiPlay tuşuna basın. Gerçekçi fizik, güzel aydınlatma ve çoklu platformlar için 2D ve 3D oyunlar oluşturmanıza olanak sağlar.rüzgarda sallanan özel ağaçlar.

Bir www.assetstore.unity3d.com/en/önceden hazırlanmış kaynaklarla dolu ve temel indirme, oyuncu denetleyicileri ve animasyonlar dahil olmak üzere bir dizi ücretsiz içerik içerir. Ancak, bu motorun sunduğu heyecan verici şeyleri gerçekten derinlemesine incelemek için JavaScript veya C # konusunda kafa yormaya değer. Unity her ikisini de destekliyor ve 4 yıl önce tek bir kod satırı yazamayan biri olarak bu göründüğünden daha kolay.

Bu& lsquo; top yuvarla 'öğreticisibaşlamanıza yardımcı olur ve kendinizi rahat hissettiğinizde,çevrimiçi kılavuzUnity'nin her bir özelliği hakkında anlaşılması kolay bilgi parçalarını bulmak için. Ve adım adım komut dosyası yazma eğitimi arıyorsanız, Codecademy'deki ücretsiz derslere göz atın.

Alternatif olarak Unreal'i deneyin:

Unreal Engineby Epic Games, Bioshock Infinite, Mass Effect 3 ve Gears of War 4 gibi AAA oyunlarının arkasındaki motordur. Ve neredeyse inanılmaz bir şekilde, indirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir.

Oluşturmaya başlayın

(Resim kredisi: Blender Foundation)

Yeni motorunuzu kurduğunuzda, oyunlarınıza hayat vermek için sanata ve seslere ihtiyacınız olacak ve bunun için de ücretsiz yazılım var.

 • Kullanarak web tarayıcınızda piksel sanatı oluşturunIslık
 • Sprite, doku ve arkaplanları çizinGIMP
 • Temiz vektör grafikleri tasarlayınInkscape
 • 3B modelleri oluşturun, donatın ve canlandırınBlender
 • Oyun müziği size göreyse, çok kanallı kayıtlar oluşturun ve düzenleyin.Audacity

Peki ne bekliyorsunuz?