Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • İPhone 12'nizi nasıl korursunuz: kılıflardan hasar kapağına

İPhone 12'nizi nasıl korursunuz: kılıflardan hasar kapağına

Apple’ın yeniiPhone 12modeller, şimdiye kadar yapılmış en hızlı, en güçlü ve arzu edilen iPhone'lardır ve sizin sürekli arkadaşınız olmaya mahkumdur. Sonuçta iPhone'unuz sadece bir telefon değil, dijital yaşamınızın merkezidir. Bu, onu kaybetmemenizi, kırmamanızı veya çaldırmamanızı sağlamanın her zamankinden daha önemli olduğu anlamına gelir.


Apple’ın en yeni iPhone'u, şimdiye kadar üretilmiş en sağlam iPhone'dur, ancak Apple bile telefonunuzun hiçbir zaman hasar görmeyeceğini, kaybolmayacağını veya çalınmayacağını garanti edemez. Sonuç olarak, en önemli ve değerli eşyalarınızdan birini korumak için birkaç önlem almanın çok akıllıca olduğunu düşünüyoruz.

iPhone 12 ekran koruyucuları

İlk ve en basit koruma türü fiziksel korumadır. İPhone 12'deki yeni Seramik Kalkan camı, diğer akıllı telefon camlarından daha serttir, ancak yine de camdır ve bu, çizilebileceği ve hatta parçalanabileceği anlamına gelir.

Ekran koruyucular bizim için pek çok iPhone ekranını kurtardı ve temperli camları özellikle etkili bulduk: Ekran koruyucuyu parçalayan kalp durduran iPhone damlalarından sonra bile iPhone'un mükemmel durumda kalmasını sağladılar.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda temperli cam ekran koruyucusu vardır, ancak ekranı mükemmel bir şekilde yerleştirebilmeniz için kullanışlı bir plastik hizalama çerçevesi içeren Spigen Temperli Cam Ekran Koruyucusunu gerçekten değerlendiriyoruz.


Spigen iPhone kılıfları

(Resim kredisi: Spigen)

iPhone 12 kılıfları

Vakalar söz konusu olduğunda, iPhone sahipleri iki gruba girme eğilimindedir: umursamaz durumdan muaf ekip ve vakaların sadece telefonu değil, aynı zamanda satış değerini de koruduğunu zor yoldan öğrenen bizler.


Birçok farklı vaka stili vardır ve her türün artıları ve eksileri vardır. En ince, en zarif kasalar genellikle en az korumayı sağlarken, en ağır hizmet kasaları oldukça askeri görünümlü olabilir ve önemli miktarda hacim katabilir. Koruma ile boyut / ağırlık arasında kesinlikle bir değiş tokuş vardır ve iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max gibi daha büyük iPhone modelleri için sağlam kılıflarla işler biraz saçma olmaya başlayabilir. Sonra yine, tüm bu parayı Apple’ın en pahalı iPhone'larına harcarken, onları Batmobil gibi görünen ve inşa edilmiş bir şeye koymak kötü bir fikir olmayabilir.

Malzemeler de önemlidir. Bazı plastikler biraz ucuz görünebilir, bu nedenle renk seçimi burada çok önemli olabilir. Deri çantalar harika görünüyor, ancak çizildikçe ve yaşlandıkça görünümleri değişiyor (etkiyi seviyoruz ama bazılarının sevmediğini biliyoruz).


Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kasa üreticisi var ve hepsi halihazırda iPhone 12 modelleri sunan Spigen, Casetify, Belkin ve Mous gibi firmalardan harika sonuçlar aldık.

Şu anda üçüncü taraf iPhone 12 kılıfları yeni MagSafe bağlayıcısını tam olarak desteklemiyor. Birçoğu MagSafe şarj konektörüne müdahale etmez, ancak MagSafe deneyiminin tamamını vermez. Diğer üreticilerin MagSafe kasaları sunması kısa bir süre alacak; Tam MagSafe kullanımı istiyorsanız, şimdilik en iyi seçenekler Apple'ın kendi Silikon ve Şeffaf kılıfları ve Deri Cüzdanıdır, hepsi MagSafe ile.

iPhone 12

(Resim kredisi: Apple)

iPhone 12: AppleCare + buna değer mi?

Apple başka bir koruma biçimi sunar: AppleCare +. Her iPhone'un sizi donanım arızalarından koruyacak bir garantisi olsa da, kazara oluşabilecek hasarlara karşı korunamazsınız. AppleCare + ile sizsiniz. Biraz.


AppleCare +, her yıl en fazla iki kaza için tazminat talep etmenize olanak tanır ve aşırılıklar oldukça düşüktür: Ekran onarımı için 29 $ / 25 £ / AU $ 45 ve diğer hasarlar için 99 $ / 79 £ / AU $ 149.

Orijinal Apple onarımlarının yüksek fiyatı göz önüne alındığında, bu kötü bir yatırım değil, en azından iPhone 12'nizi Apple ile aynı onarım kalitesini sunmayabilecek biri tarafından tamir ettirmek için cazip olmayacağınız anlamına geliyor, ancak bir tane var. büyük dezavantaj: akıllı telefon sigorta poliçelerinin aksine AppleCare +, Birleşik Krallık'ta veya Avustralya'da sizi zarara karşı korumaz (ABD'de AppleCare + 'ı zararı kapsayacak şekilde yükseltebilirsiniz; bunun fazlalığı 149 $' dır) ve Apple'ın kapsama alamayabilirsiniz & ldquo; yıkıcı hasar & rdquo; çağırır.

Orijinal Apple onarımlarının yüksek fiyatı göz önüne alındığında, bu kötü bir yatırım değil, en azından iPhone 12'nizi Apple ile aynı onarım kalitesini sunmayabilecek biri tarafından tamir ettirmek için cazip olmayacağınız anlamına geliyor, ancak bir tane var. büyük dezavantaj: akıllı telefon sigortası poliçelerinin aksine, kayıplara karşı korunmuyorsunuz veya Apple'ın & ldquo; felaket hasarı & rdquo;

iPhone 12: sigorta hususları

Özel telefon veya cihaz sigortası, genellikle AppleCare + 'ın sağlamadığı bir teminat sağlar ve poliçeler genellikle standart ev poliçelerinden çok daha fazla telefon dostudur. Son yıllarda, Apple'ın & ldquo; felaket hasar & rdquo; olarak adlandıracağından oldukça emin olduğumuz bir acı çektik. ve sigortacılarımız bize zahmetsiz veya büyük aşırılıklar olmadan yedek cihazlar sağladı.

Telefon sigortasının en büyük yararı, sizi tam bir kayıp veya hırsızlık durumunda karşılamasıdır. Yüzlerce, hatta binlercesine varan bir telefonla dolaştığınızı düşündüğünüzde, iPhone 12'nizi sigortasız kaybetmek, tüm bu parayı başka bir iPhone için tekrar harcamak anlamına gelir - ve sizinkini Apple Card ile satın aldıysanız, başka bir finansmanda veya bir sözleşmenin parçası olarak, artık sahip olmadığınız bir telefonun ödemesini yaparken bunu yapıyor olacaksınız.

Sigorta, asla kullanmaya gerek kalmayacağınız umuduyla ödediğiniz şeylerden biridir - ancak ihtiyacınız olursa, sahip olduğunuza gerçekten çok sevineceksiniz.

Sigorta bulmak için en iyi yaklaşım, kendi koşullarınıza ve nerede olduğunuza bağlı olacaktır. Bazı ağ sağlayıcıları bunu sunacak, bazen banka hesaplarına veya diğer programlara bonus olarak dahil ediliyor ve hatta ev sigortanız bunu karşılayabilir.