Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Kavisli bir akıllı telefon ekranı nasıl değiştirilir - ve bu ne kadar kolay?

Kavisli bir akıllı telefon ekranı nasıl değiştirilir - ve bu ne kadar kolay?

Biz her zaman büyük hayranıyız samsung-galaxy-s7-review-edge-reviewEstetik açıdan akıllı telefon tasarımında büyük bir sıçramaydı, ancak bu güzel konikliğin pratikliği konusunda her zaman şüpheliydim.Yanlış dokunmanın yanı sıra, sorunum her zaman ekran onarımı ile ilgiliydi. Akıllı telefon kılıfları kullanmayı sevmiyorum - özellikle de mühendisler harika bir tasarıma ulaşmak için büyük çaba sarf ettiyse. Beni pervasız olarak çağırın (bu pek de pervasız değildir), ancak Niantic, elimde çok pahalı, kasasız akıllı telefonla Pokemon'u yakalamaya çalışan bir oyun yayınlayana kadar gerçekten bir sorun olmadı.

Daha fazlasını okuyun: Samsung Galaxy Watch incelemesi: Android kullanıcıları için en iyi akıllı saat


Vahşi bir Pokemon ortaya çıktı, şaşırmıştım ve samsung-galaxy-s7-review-edge-reviewelimden yuvarlandı, kaldırım ekranına çarptı. Ekran paramparça oldu, ama asıl canını yakan şey Pokemon'un sadece bir Pidgey olması.Eve koştum ve bir S7 Edge ekranını nasıl tamir edeceğimi Google'da araştırdım. Yapılabilir! Ancak akıllı telefonunuzu & ldquo; dokunulamayacak kadar sıcak olana kadar & rdquo; bir ısı tabancasıyla patlatmanızı gerektirir. Sanırım geçeceğim, teşekkürler.


Ardından, düzeltmek için yaklaşık 60 sterlin ödemeyi bekleyen ekran onarım şirketlerini Google'da aradım, ancak maliyet aslında 270 sterline yakındı. Şimdi, şükürler olsun ki adamlardan bir e-posta aldım.Hızlı Mobil Düzeltmebir süredir etrafta yatan akıllı telefonları tamir etmeyi teklif ediyorum.Bana bir indirim kodu verdiler ve onarımı web sitelerinden sipariş ettim. Telefonumu paketledim ve tamir için gönderdim. Birkaç gün içinde onarıldı ve iade edildi.


Quick Mobile Fix'e kavisli akıllı telefonları tamir etmenin ne kadar zor olduğunu sordum,& ldquo; Çatlak veya hasarlı ekranlar hala en popüler onarım türüdür, ancak bu yaygın sorun kavisli ekranlı telefonlarda daha zordur. Hasarlı bir ekranı tamir ederken camın LCD'den kaldırılması gerekir ve bu, standart bir tasarıma kıyasla kavisli bir ekranla daha hassas bir işlemdir.& ldquo; LCD'ye zarar vermemek için alınması gereken ekstra özen, örneğin çatlak, kavisli bir ekranın neden genellikle bir iPhone'u tamir etmekten daha pahalı olduğunu açıklar. & rdquo; dedimStefano Zampaletta, bir mobil onarım teknisyeni.& ldquo; Bu aynı zamanda, bir telefonda kendiniz bir DIY düzeltmesini denememek gerçekten çok önemlidir, bunu yapan her 10 müşteriden 9'u başladıklarından daha fazla sorunla sonuçlanır. Bir kez hasar gördüğünde, bir telefona olabildiğince az dokunmak ve emin değilseniz teşhis için bize göndermek en iyisidir.


& ldquo; Önleme aynı zamanda en iyi politikadır, telefonunuz için doğru koruyucu kaplamaya yatırım yapın. Bazıları için, cam koruyucular kauçuk alternatiflerden daha iyi çalışır - en iyisini bulmak için araştırmanızı çevrimiçi yapın. & Rdquo;


Telefon iade edildiğinde Pokemon Go'yu kurdum. Diğer ekran onarım hizmetleri mevcuttur.

Bunu beğendin mi?