Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Android telefonunuzda Google'ı Microsoft ile değiştirme

Android telefonunuzda Google'ı Microsoft ile değiştirme

Belki de Google'ın uygulama ve varsayılan başlatıcı seçimine meraklı değilsiniz veya belki de gerçekten çok özlüyorsunuzWindows Phone- ancak nedeni ne olursa olsun, Android telefonunuzda kurulu varsayılan Google uygulamaları için bir dizi Microsoft değişikliği almak artık çok basit.


Bu kısmen Android'in açık doğasına ve ona uygulayabileceğiniz tüm özelleştirmelere, kısmen de Microsoft'un hem Android hem de iOS için birinci sınıf bir mobil uygulama paketi oluşturma çabalarına bağlıdır. Android telefonunuzu bir Microsoft telefona nasıl dönüştüreceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Daha fazlasını okuyun: Microsoft Surface Go incelemesi: yeni bir iPad Pro ve Galaxy Tab S4 katili mi?

Google Assistant'ı Cortana ile değiştirin

Microsoft, Cortana biçiminde çok yetenekli bir dijital asistana sahiptir ve play.google.com/store/apps/detailsGoogle Asistan'ın yapabileceği hemen her şeyi yapabilir - hatırlatıcılar ayarlayabilir, planlarınızı kontrol edebilir, web'de arama yapabilir vb.


Cortana, Android'de Ana Sayfa düğmesine uzun bastığınızda görünen varsayılan uygulama olarak Google Asistan'ı bile değiştirebilir: Ayarlar'a gidin, ardından Uygulamalar ve bildirimler, Gelişmiş, Varsayılan uygulamalar, Yardım ve ses girişi'ni seçin ve ardından Yardım uygulamasına dokunarak listeden Cortana'yı seçin (istediğiniz zaman geri dönebilirsiniz).

Cortana'yı Windows 10 dizüstü bilgisayar gibi başka cihazlarda kullanıyorsanız, etkinliklerinizi ve aramalarınızı senkronize edebilirsiniz - bunu ve diğer seçenekleri ayarlamak için uygulama menüsünden Ayarlar'a gidin.


Google'ı Bing ile değiştirin

Android'in pek çok yinelemesi artık gerçekten kurtulamayacağınız kalıcı bir Google arama çubuğuyla birlikte geliyor (Kaldır seçeneğinin görünüp görünmediğini görmek için üzerine dokunun ve basılı tutun). Yine de yapabileceğiniz şey, yanına bir Bing arama çubuğu koymaktır.

İndir play.google.com/store/apps/details, ardından ana ekranın boş bir alanına uzun basın ve Widget'ları seçin. Ardından, konumlandırmak için dokunup basılı tutabileceğiniz bir Bing arama çubuğu göreceksiniz (aynı ekrandan birkaç Cortana widget'ı eklenebilir).


Gmail'i Outlook ile Değiştirin

Google'ın popüler e-posta hizmetine veda edin ve bunun yerine Outlook'a merhaba deyin: play.google.com/store/apps/detailsgösterişli ve yetenekli bir alternatiftir ve elbette Microsoft hesabınızla oturum açtığınız her platformda güzel bir şekilde senkronize olur.

Kontrol etmeye bile devam edebilirsinizGmail mesajlarınızOutlook içinden yapmak istiyorsanız: sağ üst köşedeki dişli çark simgesine dokunun, Hesap Ekle ve E-posta hesabı ekle'yi seçin, ardından Gmail adresinizi girin ve ekrandaki talimatları izleyin.

Google Drive'ı OneDrive ile değiştirin

OneDrive, fotoğraflarınızı ve diğer dosyalarınızı çeşitli cihazlarda senkronize etmenin mükemmel bir yolu haline geldi ve bir play.google.com/store/apps/detailsyararlanabileceğiniz uygulama - sadece açın ve Microsoft hesabı kimlik bilgilerinizi kullanarak oturum açın.


OneDrive'ı kurduktan sonra, standart Android Share menüsünde görünecek ve ihtiyaç duyduğunuzda yeni dosyalar eklemeyi kolaylaştıracak. Uygulama, isterseniz Android telefonunuzla çektiğiniz fotoğrafları ve videoları otomatik olarak yedekleyebilir.

Google Dokümanlarını, E-Tablolarını ve Slaytlarını Microsoft Office ile Değiştirin

Hareket halindeyken belgeler, e-tablolar ve sunular üzerinde çalışmak için Google'ın varsayılan uygulamaları çok kullanışlı olabilir. Bununla birlikte, Microsoft'un aynı derecede yetenekli ve telefonlarda ücretsiz olarak kullanabilecekleri bir araç paketi vardır - bunları kullanabilmek için bir Office 365 aboneliğine kaydolmanız gerekmez.

play.google.com/store/apps/details, play.google.com/store/apps/detailsve play.google.com/store/apps/detailskurulumu ve kullanımı basittir ve dizüstü bilgisayarınızdan uzaktayken üretken kalmanıza yardımcı olur. Elbette tam masaüstü uygulamaları kadar yetenekli değiller, ancak akıllı telefonunuzda beklediğinizden daha fazlasını yapabilirsiniz.

Google Chrome'u Microsoft Edge ile Değiştirin

Microsoft Edge'in sadık bir kullanıcısıysanızWindows 10 makinenizartık Android cihazınızda da benzer bir deneyim yaşayabilirsiniz. play.google.com/store/apps/details- ancak yazım sırasında yalnızca erken bir beta sürüm aşamasındadır.

Aynı tarayıcıyı bir bilgisayarda ve bir mobil cihazda çalıştırmanın, web sayfalarını cihazlar arasında ışınlama ve yer işaretlerinizin ve göz atma geçmişinizin nerede olursanız olun kullanılabilir olması gibi tüm olağan avantajlarından yararlanabilirsiniz. Önümüzdeki aylarda Android için Edge'e eklenecek daha fazla özellik ve lehçe arayın.

Microsoft'un Başlatıcı ve Kilit Ekranı uygulamalarını yükleyin

(Microsoft) kasabasına gerçekten gitmek istiyorsanız, ayrıca play.google.com/store/apps/detailsve play.google.com/store/apps/detailsMicrosoft'tan uygulamalar. Yukarıda bahsettiğimiz bazı uygulamalara ve özelliklere erişmeyi daha da kolaylaştırırlar ve Microsoft hissiyle (ana ekranlar ve uygulama çekmecesi dahil) telefonunuzun görünümünü tamamlarlar.

Microsoft Launcher, Google arama çubuğunu bir Bing ile değiştirecek ve Outlook e-postalarınızı ve takvim ayrıntılarınızı öne çıkaracaktır. Dahası, cihazınızın duvar kağıdının Bing web sitesinde sergilenen bir dizi fotoğraf arasında geçiş yapmasını seçebilirsiniz. Ayrıca ana ekranların görünümü ve hissi üzerinde bol miktarda kontrole sahip olursunuz.

Sonraki Kilit Ekranı uygulaması, Microsoft uygulamalarını öne çıkarması bakımından benzerdir, ancak istediğiniz herhangi bir uygulamayla gerçekten kullanabilirsiniz - kilit ekranında yaklaşan takvim girişlerini, hava durumu tahminlerini ve çok daha fazlasını önizleyebilirsiniz.

  • Bunu beğendin mi? Belki bir Microsoft Surface dizüstü bilgisayarla da ilgileneceksiniz