Close
  • Ana
  • /
  • Yayın Akışı
  • /
  • Sky Q, Disney Plus, Netflix ve Amazon Prime Video akış savaşını nasıl bitirir?

Sky Q, Disney Plus, Netflix ve Amazon Prime Video akış savaşını nasıl bitirir?

Şu anda en yüksek akışlı savaş bölgesine doğru gittiğimizi söylemenin adil olduğunu düşünüyorum. On yıl öncesinden farklı olarak, temelde sadeceNetflixsavaş alanında kamp kurdu, şimdi de dahil olmak üzere bir dizi akış hizmeti var.Disney Artı, Amazon Prime Video, Apple TV+ ve Paramount Plus birbirini kovalıyor.


Şu anda akış savaşı, Hobbit film üçlemesindeki beş ayrı ordunun tek bir yerde birleştiğinde, tek bir kraliyet gürlemesi için o kısma benziyor. Ve savaş için silahlanmak için etrafta dolaşıyor ve mümkün olduğunca çok mühimmat (okuma: içerik) topluyorlar.

Butakım kurmakArtık kesinlikle Disney Plus, Netflix, Amazon Prime Video, Apple TV+ ve Paramount Plus'tan oluşan akış hizmeti krallarının sayısı, tartışmasız daha önce hiç görmediğimiz gibi içeriklerin ayrıştırılmasına yol açtı. İçerik artık pek çok farklı akış hizmeti arasında bölünmüş durumda ve bunun insanların cüzdanları üzerindeki mali etkilerinin yanı sıra, tüm bu hizmetlerin birleşik ücretleri yılda yüzlerce kişiye çıkıyor, kaliteli içeriği takip etmek ve ardından izlemek, kaliteli içeriği takip etmekten çok uzak hale geldi. ideal.

Akış savaşının nedenselliklerinin olması zorunludur (şu anda yeni başlatılan Paramount Plus buna benziyorbu dünya için uzun olmayabilir), ama benim bakış açıma göre, kolayca erişebildiğim sürece içeriğe kimin sahip olduğu veya içeriği yaptığı umurumda değil.

Bence sorun, en azından benim için, içeriğin belirli kamplara yığılmasının mali yükü bile değil (kesinlikle ideal olmasa da), daha çok ona erişim ve bunu yapabileceğim kolaylık. Ve bence bu modelGökyüzü Qşimdi teslim ediyor, akış savaşının nasıl sona erdiği konusunda büyük bir rol oynayabilir.


Şu anda Sky Q aracılığıyla Netflix, Disney Plus ve Amazon Prime Video'ya erişebiliyorum ve giderek bu içeriğe yalnızca uygulamalar aracılığıyla erişilemiyor, aynı zamanda Sky deneyimine dönüştürülebiliyor. Ve bunun sonucu, akış servisleri tarafından kurulan sanal barikatların kaldırılmasıdır.

Sevdiğim içeriğin tadını çıkarmak için sürekli olarak hain olmak ve çeşitli kamplar arasında gezinmek yerine, Sky Q ile hepsine tek bir yerden erişiyorum. Kolay, kullanışlı ve işe yarıyor. Onları birleştiren ve akıcı, sınırsız erişime izin veren bu içerik kitaplıklarının üstüne yapışmış bir üst uçtur.


Bu sadece Sky Q'nun deneyimi kolaylaştırdığı donanım tarafında değil, aynı zamanda Sky + Netflix abonelik paketinde ve Sky Q'ya kaydolmanın ne kadar kolay olduğunu daha önce gördüğümüz gibi, bunu işaret açısından yapıyor. -ups ve ödemeler de. Sky Q bunun üzerine inşa edebilir ve kullanıcıların sistem aracılığıyla akış hizmetlerinin büyük çoğunluğuna kaydolabilecekleri bir aşamaya gelebilirse, o zaman bu içeriğin sisteme bir UI düzeyinde eklenmesini, hatta belki de oynatılmasını sağlayın.doğrudanBir uygulamayı bile açmak yerine kullanıcı arayüzünü açarsanız, birdenbire en büyük eğlence paketine bakıyorsunuz.

Çünkü günün sonunda çoğu insanın sadece eğlenmek ve en sevdikleri içeriğin mümkün olan en kolay şekilde erişilebilir olmasını istediğini düşünüyorum. İnsanların TV şovlarını ve filmlerini yapma ve izleme şekli değiştikçe, akış hizmetleri tarafından gösteri ve içerik yığını kaçınılmazdır, ancak bu, her zaman şu anda olduğu kadar kanlı ve kafa karıştırıcı olması gerektiği anlamına gelmez.


Ve en azından benim için Sky Q, akış gücüne denge getirmek için herkesten fazlasını yapıyor. Netflix, Disney Plus ve Amazon Prime Video gibi içerik mağazalarını birleştirmeyi giderek artan bir oranda başarıyor ve umarım devam eder.