Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Geceleri nasıl daha iyi uyuyabilirsiniz: Rüya gibi bir gece uykusuna 9 adım

Geceleri nasıl daha iyi uyuyabilirsiniz: Rüya gibi bir gece uykusuna 9 adım

Hayatın bazı yönleri inanılmaz derecede anlaşılmaz görünüyor. İyi ödeme yapan, ödüllendirici bir iş bulmak, ne kadar dondurma sizi tatmin edecek, ancak hasta hissetmeyecek ve güne nasıl daha fazla saat kaçabileceğinizi. Belki de hayatın en zor yanlarından biri, nasıl daha iyi uyuyacağıdır. İşlevselliğimizin özünde uyku vardır. Hepimiz, bir önceki gece zar zor uyuduğumuz gün boyunca halsiz, puslu halsizlik hissini biliyoruz. Ama uyku neden bu kadar zor ve nasıl daha iyi uyuyabiliriz ve daha iyi hissedebiliriz?


Uyku için gizli bir evrensel tarif olmasa da, birkaç basit ipucu uyku kalitesinde tüm farkı yaratabilir ve karşılığında ruh halini, sağlığı ve enerji seviyelerini olumlu yönde etkileyebilir. Hepimiz farklıyız ve tazelenmiş ve enerji dolu olarak uyanmak için farklı miktarlarda uykuya ihtiyacımız var, bu nedenle sizin için en iyi olan şey eşiniz veya en iyi arkadaşınız için işe yaramayabilir. İşte daha iyi uyumanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.

Kara Cuma 2020
Tatil indirimleri, her türlü uyku seti için bir pazarlık yapmak için mükemmel bir zamandır - en iyisiBlack Friday yatak fiyatlarısize mutlak bir paket tasarrufu sağlayabilir ve genellikle fiyat indirimleri oluruyandırma ışıkları,uyku izleyicilerive daha fazlası. Kara Cuma (29 Kasım) öncesinde, burada Pingtwitter'te ve aynı zamanda en iyi tekliflerin tümünü rapor edeceğiz.Siber Pazartesive ötesinde.1. Karanlığı kucaklayın

Hiç ideal olmayan bir durumda uyumayı denediyseniz, uyuduğunuz alanı olabildiğince konforlu hale getirmenin önemini anlarsınız. Rahat bir şekilde uyumakyatakrahatyorgangüzel ileyastıklarkesinlikle iyi uyku denkleminin önemli bir bileşenidir, ancak bu konu bunun biraz ötesine geçmektedir.

Yatak odanızda ideal bir sahne oluşturmak, rahatlatıcı bir ortam yaratmak için sakinleştirici bir renk paleti seçmek gibi unsurları içerir. Yatak odanızda odanın karanlık kalmasına izin veren pencere kaplamaları olduğundan emin olun - bu özellikle yüksek miktarda ışık kirliliği yaşayan bir şehirde yaşıyorsanız önemli olabilir.


2. Serin tutun

Oda sıcaklığına dikkat etmeye değer. Çok sıcak veya çok soğuk olan bir oda, vücudun sirkadiyen ritmine veya uyku / uyanma döngüsüne müdahale edebilir. Bu özelliklesıcak hava. Uyku ortamınızı rahat bir sıcaklık aralığında tutmaya çalışın.

Odanızın aşırı ısındığını fark ederseniz, rehberimize gidin.en iyi hayranlar(hattaen iyi klima) işleri bir adım aşağı çekmek için. Sıcaklık, yatağınızı seçerken de dikkatli olmanız gereken bir konudur - bazı hafızalı köpük modelleri ısıyı hapsedebilir, bu nedenle serin bir üst tabakaya sahip olanları arayın.


Emma yatak anlaşması |T28 indirim kodu ile site genelinde% 28 indirim
Orijinal Emma, ​​Pingtwitter'ün en üst sıradaki yatağıdır. Son derece rahattır, rakipsiz bir destek kombinasyonu, soğutma üst katmanı ve yüzer bir yüzey sunar. Şu anda bu özel Pingtwitter indirim kodu ile% 28 indirim alabilirsiniz. Anlaşmayı Görüntüle

3. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde diyete dikkat edin

Bazı insanlar yatma vaktine kadar kahve içip bebek gibi uyuyabilirken, diğerleri mücadele edebilir. Günün herhangi bir saatinde beslenme, uyku kalitesinde güçlü bir rol oynar. BirJaponya'dan eğitimdaha fazla tatlı ve karbonhidrat tüketen kadınların meslektaşlarına göre daha düşük uyku kalitesi bildirdiklerini gösterdi. Yetersiz uyku bildirenler ayrıca daha fazla enerji içeceği ve şekerli içecek tüketti. Yağsız protein ve sebzelere odaklanan dengeli bir diyet vücudunuzun daha iyi uyumasına yardımcı olabilir.

Gün geçtikçe, her ikisi de uyku kalitesini olumsuz etkileyebilecek kafein ve alkol tüketimine dikkat edin.Kafeinuyarıcı görevi görür ve uyku bozuklukları ve uykusuzlukta bir faktör olabilir.AlkolVücudun doğal uyku döngüsüne müdahale ederek daha sık bölünmüş uyku düzenine neden olan bağlantılar gösterdi - gece yarısı uyanma.


Sabah kahvenizi ve akşam yemeğiyle birlikte bir kadeh şarap içtikten sonra iyi bir gece uykusu çekmek tamamen mümkündür, ancak yatma vakti yaklaştıkça alımı sınırlayın.

geceleri daha iyi uyu: kahve

(Resim kredisi: Unsplash'ta Clay Banks)

4. Rahat nevresim ve kıyafet seçin

Çizik çarşaflar bu pijama partisine davet edilmedi ve rahatsız edici pijamalar da değil. Yatağınızı ve ne uyuyacağınızı seçerken, yumuşak dokunuşlu ve cildi tahriş etmeyecek veya uykunuzu rahatsız etmeyecek kumaşlar seçin.

Goldilocks ve Three Bears gibi, size uygun bir yatak bulmak, geceleri daha iyi uyumanın anahtarıdır. Yatırımen iyi yatakyapabilirsiniz, beğendiğiniz çarşaflar ve rahat pijamalar. Bu üç unsur tek başına daha iyi bir gece uykusu için biletiniz olabilir.

5. Ağırlıklı bir battaniye düşünün

Son zamanlarda ağırlıklı battaniyeler hakkında bir dedikodu duymuş olabilirsiniz. Bir süredir - başlangıçta daha uzman tıbbi kullanımlarla - ve son zamanlarda uykusuzluğun giderilmesindeki kullanımları sayesinde ana akıma girdiler. Rehberimize gidinen iyi ağırlıklı battaniyelerdaha fazla bilgi için, ama özünde bunlar ağırlıkları dikilmiş battaniyelerdir. Kullanıcının vücuduna karşı nazik, eşit bir baskının, tam vücut kucaklaması gibi yatıştırıcı olması, huzursuzluğu azaltmaya ve gevşemeye yardımcı olması gerekir.

6. Yatmadan önce zihninizi boşaltın

Günün sonunda yatma vakti rutini için biraz zaman ayırın. Bu, günden sonra gevşemeye odaklanmak ve bedeninizi ve zihninizi sakinleştirici ve rahat bir duruma sokmak için bir fırsattır. Dünya bütün gün etrafımızda dolanırken, geceleri stres ve endişenin ağırlığını hissetmek yaygındır. Bununla mücadele etmek için yoga veya meditasyon gibi zihninizi temizlemenize yardımcı olacak bir aktivite bulun veya bunları deneyin.nefes egzersizlerisizi sakinleştirmek için tasarlandı. Birçoğu, ertesi gün için yapılacaklar listesi oluşturmanınzamanı kısalttıgece uykuya dalmak gerekiyordu.

7. Hafta sonu bile bir programa bağlı kalın

Geç yatıp uyumak mükemmel bir hafta sonu ikramı gibi görünse de, normal yatma saatinizden çok daha geç yatmak ve uyumak,kusmaksirkadiyen ritim - vücudun doğal uyku / uyanma döngüsü. Bu, hafta sonları kendinizi harika ve dinlenmiş hissetmenize neden olabilir, ancak haftanın geri kalanında uyku programınızı bozma potansiyeli vardır. Elinizden gelen en iyi şekilde, benzer bir yatma zamanı sağlayın ve uyanma zamanı.

Şunlardan birine yatırım yapın:en iyi çalar saatlerboş günlerinizde (makul ölçüde) parlak ve erken olmanızı sağlamak için. Bu çok rahatsız edici geliyorsa,gündoğumu lambası (veya uyandırma ışığı)- bunlar sizi daha doğal bir şekilde uyandırmak için yavaş yavaş odanızı aydınlatır.

8. Uyku vakti rutinini benimseyin

Kulağa monoton ve sıkıcı gelse de, her gece takip ettiğiniz bir uyku vakti rutini oluşturmak daha iyi uyumanın anahtarı olabilir. Bu rutin dişlerinizi fırçalamak, biraz esnemek ve sonra bir kitapla yatağa girmek kadar basit olabilir. Bir rutinden geçme eylemi, hem günün yavaşladığını hem de uykuya dalmadan önce sakin, huzurlu rahatlama zamanının geldiğini gösteren bir zihin ve beden alışkanlığı haline gelecektir.

geceleri daha iyi uyu: yatakta okuyan adam

(Resim kredisi: Unsplash'ta Somnox Sleep)

9. Gün içinde egzersiz yapın

Kalp atış hızını yükseltmek ve daha iyi uyumak için endorfin salgılamak mantıksız gelse de, gün boyunca egzersiz yapmaketkiligeceleri yüksek kaliteli, dinlendirici uyku. Gün içinde egzersiz yapan kişiler daha az uykusuzluk vakası ve uykuya dalmaya çalışmak için daha az zaman harcadıklarını bildirdi. Kendini sert hissediyorsan, deneyebilirsinHIIT egzersiziama bu biraz fazlaysa endişelenme. Her gün 30 dakika yürüyüş yapmak kadar basit olabilir.

Bu egzersiz dışarıda yapılırsa bonus puanları vücuda sağlar.D vitamini, içinbilinen oyuncuiyi uykularda (sadece unutmaGüneş kremiveGüneş gözlüğükapıdan çıkmadan önce).

Pingtwitter'te Sağlık Haftası
Yeni kardeş sitemiz Fit & Well ile birlikte Wellness Week'i sizlere sunuyoruz.Salla. Yeni bir sağlık çağı için yeni bir standart olan Fit & Well, daha iyi, daha sağlıklı, daha mutlu ve daha uzun bir yaşam sürmenize yardımcı olur. Bugün şu adresten kontrol edin:www.fitandwell.comve sağlıklı yaşam yolculuğunuzu hızlandırın.