Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Sıcakken Nasıl Uyunur: Sıcağı Yenmek İçin 6 Harika İpucu

Sıcakken Nasıl Uyunur: Sıcağı Yenmek İçin 6 Harika İpucu

Bu bir yaz sıcak hava dalgası! Bu harika bir haber ... genel olarak. Gün içinde güneşlenme ve mangal yakma fırsatından heyecan duysanız da, muhtemelen saat 23: 00'e geldiğinde çok fazla keyif almayacaksınız, hala bir milyon derece ve pijamalarınızı terletiyorsunuz .


İlk durağınız, genel kılavuzumuza gitmek olmalıdır.geceleri nasıl daha iyi uyuyabilirim, ancak özellikle daha yüksek sıcaklıklarla mücadele etmenin yollarını arıyorsanız, okumaya devam edin.

Elbette sıcakken nasıl uyuyacağınıza dair bariz çözümler var.en iyi şiltelergünümüzde serin bir üst katman var (daha ucuz bir hafızalı köpük oluşumunuz varsa, bu canavarların ısıyı nasıl hapsedebileceğini bilirsiniz) ve nefes alabilen pamuklu çarşaflar, kaliteli yazlıkyorganve terbiyeliyastıkbunların hepsi şeylerin çok terlemesini önlemeye yardımcı olabilir.

Odanız gerçekten ısınırsa, şunlardan birine yatırım yapmak isteyebilirsiniz:en iyi hayranlarhatta birtaşınabilir klimaeğer gerçekten uğraşmak istemiyorsan.

Sıcakken nasıl uyuyacağınıza dair en iyi ipuçları

Mükemmel kurulumunuz var ve hala terli bir karmaşa mı var? Sıcakken nasıl uyuyacağınıza dair daha beklenmedik ipuçları için okumaya devam edin.Kazan Planı.


1. Çoraplarınızı buzdolabında saklayın

Araştırma, 'Ayaklarınızı soğutmak genel vücut ısınızı düşürür' diyor. Ayak parmaklarınızı soğutmanın bir yolu, buzdolabının kapağına biraz (temiz) çorap koymak ve yatmadan önce onları çıkarmaktır. Garip, evet, ama bunlar çaresiz zamanlar. Vücudunuzun geri kalanını soğutmanın daha az tuhaf bir yolu, yatmadan önce sıcak su şişenizi soğuk suyla doldurmak olabilir.

ne zaman uyuyabilirim


(Resim kredisi: Unsplash'ta Gabrielle Henderson)

2. Giyin

Havalar ısındıkça gece kıyafetlerini dökmek doğaldır. Bu araştırma, çıplak uyumanın aslında sizi daha sıcak hissettireceğini gösteriyor. Bunların yanı sıra .. ee ... soğutulmuş çoraplar, bu araştırma pamuk gibi doğal bir kumaştan yapılmış bir çift pijama giymeyi öneriyor. '[Bu] terin buharlaşması için yüzey alanını artırır ve bu nedenle kendinizi daha serin hissetmenizi sağlar.'

Sizi serinleten sadece pamuk değildir: yün doğal olarak ısıyı düzenler (bu nedenle, yün yorganlar bizim kılavuzumuzda bulunmaktadır.en iyi yorganlar).


3. Telefonunuzun fişini çekin

Aygıtlarınızı bir gecede sıkmak uygun olabilir, ancak fişe takılan herhangi bir şeyin büyük olasılıkla ısı üreteceğini unutmayın. Gündüz şarj edin ve gece vakti bir veya iki değerli derece geri çekin. Veya bir gecede telefonunuz olmadan yaşayabiliyorsanız, başka bir odaya takın.

4. Taraftarlara dikkatle yaklaşın

Size girişte anlattığımızın aksine, Kazan Planı'nın araştırması bir hayranın işleri daha da kötüleştirebileceğini öne sürüyor. 'Bir kez ısındığında, fanı takmak isteyebilirsiniz, ancak şaşırtıcı bir şekilde, ısı zaten odaya hapsolduğundan, bu kadar fazla bir etkiye sahip değillerdir. Bunun yerine pencerenizi rahat hissettiğiniz kadar geniş açın. ' Bunu neden şimdiye kadar düşünmemiş olduğunuzu anlayamıyoruz, ancak hayranlık uyandırmak için cazip gelirdikvepencere açma seçeneği.

Tavan vantilatörü olanlar için daha fazla gizemli tavsiye var. Görünüşe göre, saat yönünde bir hareket seni daha sıcak yapıyor olabilir. Daha soğuk havayı kendinize doğru yönlendirmek için saat yönünün tersine ayara geçin.


(Resim kredisi: Meaco)

5. Soğuk duştan uzaklaşın

Güzel bir soğuk duşun yardımcı olacağını mı düşünüyorsun? Ellerinizi sıcaklık kadranından uzaklaştırın, çünkü bu araştırma, soğuk bir duşun aslında vücut ısınızı yükselteceğini söylüyor. Bunun yerine ılık suda duş alın ve bilekleriniz gibi basınç noktalarınıza serin tutmak için soğuk pamuklu pedler veya bezler yerleştirin.

6. Gün boyunca güneşe çıkın

Güneş ışığına maruz kalmak, vücudumuzun uyku düzenimizi düzenleme yollarından biridir, bu nedenle gün boyunca D vitamini içinize çekin (bazılarına yatırım yapın.en iyi güneş kremi, elbette). Ardından, yatma vakti geldiğinde odanızı güzel ve karanlık hale getirdiğinizden emin olun: 'İki senaryo arasındaki keskin zıtlık vücudunuza yatma zamanını hatırlatacaktır.'