Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Siri'ye telaffuz edemediği isimleri tanımayı öğretme

Siri'ye telaffuz edemediği isimleri tanımayı öğretme

Apple, insan üstünlüğünü daha iyi anlamak için Siri'yi sürekli olarak iyileştirme konusunda iyi bir iş çıkardı, ancak bazen devreye girmemiz gerekiyor. Aslında Siri telaffuzlarını geçersiz kılmanız mümkündür, böylece kişi adlarını hem doğru anlar hem de söyler.


Kişi listenizde Siobhan gibi bir adla bir arkadaşınız varsa, Siri telaffuzu yanlış anlayabilir. Siobhan genellikle 'karıştırma' olarak yanlış duyulabilir. Bu kişiyi aramak veya mesaj göndermek istediğinizde daha iyi anlamak için Siri'ye doğru telaffuzu öğretebilirsiniz; Apple Watch kullanıyorsanız idealdir.

Telaffuzu değiştirmek için kişinin adını yazarak iletişim bilgilerini isteyin. Siri, kişinin bilgilerini buradan getirmeli ve ardından sadece 'Siri, yanlış telaffuz ettin' diyebileceksin. Daha sonra, bahsettiğiniz kişi olup olmadığı sorulacak, evet'e dokunun, ardından adı doğru bir şekilde söylemeniz istenecektir. Basitçe bunu yapın ve ardından Siri bunun bazı varyantlarını verecektir, hepsi kulağa kulağa çok benzeyecek, böylece doğru olanı seçebilirsiniz.

O zaman gelecekte bu kişiyle ilgili herhangi bir şey istediğinizde, Siri adı daha iyi tanıyacak ve aynı zamanda doğru bir şekilde telaffuz edecektir.

Siri'yi düzeltmek için Siri'yi kullanmak aptalca görünüyorsa, bunu yazarak da yapabilirsiniz. Alan eklemek için iletişim bilgilerine gidin, ardından aşağıya doğru telaffuz bölümünü ekleyin ve adı fonetik olarak yazın.


Bunların hepsi, Siri size doğru bir şekilde hitap etmiyorsa adınız için de işe yarar. Basitçe 'Siri, ben kimim?' Deyin, ardından yanıt verdikten sonra 'Siri, bunu yanlış söylediniz' diyorsunuz ve en sevdiğiniz düzeltme sürecinden geçin.

Siri, Google Assistant, Cortana ve Alexa