Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Ateşin olup olmadığını nasıl anlarsın

Ateşin olup olmadığını nasıl anlarsın

Koronavirüsün semptomlarından biri ateştir. Ama ateşin olup olmadığını nasıl anlarsın? Hangi vücut ısısı ateş olarak kabul edilir? Yardım etmek için buradayız.


Başlamadan önce, ateşin olması kesinlikle koronavirüsün olduğu anlamına gelmez (koronavirüs evde test kitleriyolda olsa da). Ateş, COVID-19'un yaygın semptomlarından biridir, öksürük ve nefes alma güçlüğü ile birlikte.

KİME38 ° C veya üzeri sıcaklıkgenellikle ateşi işaret ettiği düşünülür. Göğsünüze veya sırtınıza dokunmak için sıcak hissediyorsanız, bu ateşinizin olduğunu gösterebilir. Bir tıbbi termometre kullanarak da ateşinizi ölçebilirsiniz.

İdeal olarak, şunlardan birini almak istersiniz:en iyi termometreler. Ancak, şu anda pek çok şeyde olduğu gibi (el dezenfektanı jelivetuvalet kağıdı), tıbbi termometre stoğu düşük görünüyor, bu yüzden biraz dallanmanız gerekebilir. Aşağıdaki pencere öğesi, ülkenizdeki mevcut termometreleri çekecektir.

Günümüzün en iyi Termometreleri Yetişkinler, Çocuklar, Bebek ve Çocuklar için Dijital Termometre | Kullanımı kolay, hızlı ve ... Yetişkinler, Çocuklar, Bebek ve Çocuklar için Dijital Termometre | Kulak, Ağız ve Vücut için kullanımı kolay, hızlı ve doğru Tıbbi Sıcaklık Termometresi ... Amazon £ 2.79 Upsy Daisy Dijital Termometreyi Görüntüle (1'li paket) Upsy Daisy Digital ... Amazon £ 3,89 Termometre Termometreyi Görüntüle Amazon £ 3.99 Dijital Termometre Dijital Termometreyi Görüntüle Amazon £ 4,85 GörüntüleiHealth Temassız Kızılötesi Termometre Elektronik LED Dijital Termometre Gövde ... iHealth Temassız Kızılötesi Termometre Elektronik LED Dijital Termometre Vücut Sağlığı DedektörüiHealth Temassız Kızılötesi ... Gearbest Türkiye32,65 £ GörünümIHEALTH PT-3 Kızılötesi Termometre IHEALTH PT-3 Kızılötesi ... Currys PC World £ 69.99 £ 44.99 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Çocuklarda ateş

Bebeklerde veya çocuklarda normal sıcaklık 36,4 ° C civarındadır. 38 ° C veya üzerindeki bir sıcaklık genellikle ateş olarak kabul edilir. Yüksek sıcaklıklarküçük çocuklarda çok yaygınve genellikle 3-4 gün sürer. Ayrıca,HKM, 'doğrulanmış COVID-19'u olan çocuklar genellikle hafif semptomlarla başvurmuştur'.


Termometre kullanarak çocuklarda veya bebeklerde ateşi kontrol edin. Çocuk beş yaşın altındaysa, ateşini koltuk altından bir dijital termometre kullanarak ölçmeniz önerilir. Sıcaklık göstergesini kolunun altına yerleştirin ve üreticinin talimatlarında önerildiği süre boyunca (genellikle yaklaşık 15 saniye) orada tutun.

Bir çocuğun ateşini ölçüyorsanız, başka bir nedenden ötürü ateşini yükseltecek hiçbir şey olmadığından emin olun. Bu nedenle, sıcak bir banyodan yeni çıkmışlarsa, etrafta koşuyorlarsa veya bir battaniyeye veya sıcak giysilere sarılmışlarsa, sıcaklıkları normalden daha yüksek olabilir.