Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • Kokular Nasıl Katmanlanır: 5 temel ipucu

Kokular Nasıl Katmanlanır: 5 temel ipucu

Güzel koktuğunun söylenmesinden daha büyük bir iltifat var mı? Elbette, 'komik' havalı ve 'yakışıklı'nın avantajları var ama güzel kokmak mı? Bu, her erkeğin arzu ettiği sırt sıvazlamasıdır. Bununla birlikte, erkek nüfusun çoğunluğunun eau de toilette'e maruz kalmasıyla, öne çıkmak için gerçekten benzersiz bir şey gerekir.


Elbette, bilindik bir butiğin tezgahının arkasına saklanmış nadir bulunan kolonyaları aramak için saatler harcayabilirsiniz.en iyi erkek kokularıveyaen iyi parfümler. Ya da lavabo çıkıntınızı kaplayan malzemeleri kullanarak basitçe kendinizinkini yapabilirsiniz.

Kokuları nasıl katmanlayacağınızı öğrenmek, kendinizi başka hiçbir kokuya benzemeyen bir kokuyla donatmanın en basit yoludur. Ama sahip olduğunuz her tıraş losyonunu büyük kokulu bir çorbaya atmaktan daha fazlası var. Başlamak için şu beş ipucunu izleyin:

1. Temel Bilgileri Öğrenin

Tarz ve mizah anlayışının yanı sıra, koku alma şeklimiz de büyük ölçüde kişisel bir zevk meselesidir. Bununla birlikte, kokuları katmanlarken düşünülmesi gereken birkaç yönerge vardır. En iyi sonucu elde etmek için kokularınızı temiz, nemli cilde uygulayın ve dengeyi sağlamak için birden fazla sürmeyin. Tabii ki, karıştırma sanatında ustalaşana kadar, her zaman önce bir kağıt parçası üzerinde kombinasyonları deneyin, böylece hataları ovalayarak takılıp kalmazsınız.

2. Neyin Olduğunu Bilin

Gözlüklerinizi takmadan ve laboratuvar önlüğünüzü giymeden önce, koku ailelerini anlamak iyi bir fikirdir. Geleneksel olarak narenciye, çiçek, odunsu ve oryantal gibi bu gruplardan altı ila yedi tanesi vardır. Kokuları daha önce hiç katmanlamadıysanız, ortak bir notaya sahip iki tane arayın - örneğin vetiver - ve birlikte nasıl çalıştıklarını görün. Kendinizi daha güvende hissettiğinizde, oryantal kakule ve narenciye bergamot gibi zıt notaları birleştirmeye başlayabilirsiniz.


3. Maksimum Çıkış

Koku kokteyli söz konusu olduğunda, onu Commonwealth'ten daha çok bir Cuba Libre yapın. Başka bir deyişle, ne kadar az bileşen olursa o kadar iyi. Daha az karmaşık parfümlerin karıştırılması daha kolaydır, bu nedenle adlarında bir veya iki nota vurgulayan minimalist kokuları tercih edin. Jo Malone, Molton Brown ve Maison Margiela gibi markaların hepsi değerli başlangıç ​​noktalarıdır. Ayrıca Fils de Dieu du riz et des agrumes Etat Libre d'Orange gibi daha karmaşık karışımlara geçtiğinizde sağlam bir temel sağlayacaktır. (Biz de.)

4. Kokunuzu Yayın

Kokuları katmanlamak, iki parfümü doğrudan üst üste püskürtmek anlamına gelmez. Bu günlerde, koku alma tekmelerini almanın birçok yolu var - silindir topları, vücut yağları, katı kolonyalar - bu yüzden denemekten korkmayın. Sabunlu vücut yıkamanızı günlük eau de toilette'inizi tamamlayan veya kontrast oluşturan notalar içeren bir şeyle değiştirerek başlayın ya da bir kokuyu bileklerinize ve bir diğerini boynunuza püskürtebilirsiniz.


5. Hafif Tutun

Ne yazık ki, çok fazla iyi şeye sahip olabileceğiniz ortaya çıktı - özellikle kolonyanız söz konusu olduğunda. Kendinizi yürüyen bir kimyasal silaha dönüştürmekten kaçınmak için, hem karanlık hem de baş döndürücü iki kokuyu bir araya getirmekten kaçının. Örneğin, kalın, kösele kokusuyla ud katmanı yerine, biraz narenciye ile lezzetli bir zing ekleyin veya vanilya ile tatlılığı artırın. Ne için giderseniz gidin, her zaman önce en ağır olanı uygulayın, böylece daha hafif spritz'e baskın gelmesin.

Bugünün en iyi erkek parfümü fırsatları: TOM FORD Private Blend Neroli... Tom Ford Private Blend Neroli Portofino Amazon 260 $ GörüntüleTüm fiyatları görChristian Dior Sauvage için... Christian Dior Sauvage Amazon $45.33 GörüntüleTüm fiyatları görPaco Rabanne Bir Milyon... Paco Rabanne Bir Milyon 100ml Amazon $66.94 GörüntüleTüm fiyatları görErkek Eau de Toilette Twist & ... Chanel Bleu De Chanel Eau De Toilette Macy'nin 85 $ GörünümüTüm fiyatları görCreed Aventus Eau de Parfum ... Creed Aventus Eau de Parfum Amazon $ 405 GörünümTüm fiyatları gör Hugo Boss Boss Şişelenmiş #6 Erkek... Hugo Boss Boss, Hugo Boss Eau Tarafından Şişelenmiş QVC 80 dolar Görünüm Tüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?