Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Apple Watch ile uykunuzu nasıl takip edebilirsiniz?

Apple Watch ile uykunuzu nasıl takip edebilirsiniz?

Uyku günlük hayatımızın hayati bir parçasıdır. Uyku düzeninizden mahrum kalırsanız, ertesi gün daha az üretken olursunuz ve hatta muhtemelen biraz moraliniz düşer.


Kendimizi sağlıklı tutmanın en iyi yollarından biri olarak, ne kadar iyi uyuduğunuzu takip edebilmekte fayda var. Apple Watch'ınız bunu yapabilir ve Apple Watch ile uykunuzu nasıl takip edeceğiniz hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıkladık.

Apple Watch uyku takibi nedir?

Geçmişte, birçok cihaz gibiFitbit'lerveGarminleruykuda geçirdiğiniz zamanı otomatik olarak takip edebildi ve ardından size ne kadar iyi dinlendiğinize dair bilgi sağladı. Bu özellik Apple Watch'a yalnızca geçen yıl WatchOS 7 ile geldi ve başladığınızda son derece kullanışlı.

Apple Watch, yerleşik ivmeölçer hareket sensörü aracılığıyla uykuyu takip eder. Hareket edip etmediğinizi veya hala uykuda olduğunuza inanacak kadar yeterli olup olmadığınızı belirlemek için kullanır.

Herhangi bir cihaz gibi, gün boyunca hareketsiz kalıyormuşsunuz gibi mükemmel değil, kafanız karışabilir, ancak makul derecede doğrudur, bu nedenle uyku düzeninizi değerlendirmek için harika bir başlangıç ​​noktasıdır.


Apple Watch Uyku Takibi

(Resim kredisi: Elma)

Hangi Apple Watch cihazları uyku izleme ile çalışır?

WatchOS 7 ve onunla ilişkili Uyku uygulaması yalnızca belirli Apple Saatleri ile uyumludur. Bunlar şunları içerir:Apple Watch Serisi 3,Apple Watch Serisi 4,Apple Watch Seri 5,Apple Watch Serisi 6, veElma İzle SE.


Orijinal bir Apple Watch veya Series 1 veya 2 modeline sahipseniz Uyku uygulamasını kullanamazsınız. Ayrıca iOS 14 çalıştıran bir iPhone'a da ihtiyacınız olacak, bu da iPhone 6s'ten daha yeni bir şey anlamına geliyor.

Apple Watch'ta uyku takibi nasıl kurulur

kurulumuyku takibiApple Watch'ınızda ilk kez, saatin kendisi veya iPhone'unuz aracılığıyla yapılabilir. Ne yaptığınızı görmek biraz daha kolay olduğu için ikincisini öneriyoruz. Hepsini açıkladığımız gibi okumaya devam edin.


1.iPhone'unuzda Sağlık uygulamasını açın.

2. Uyku Ayarla'ya ilerleyin ve Başlayın'a dokunun.

3.Etkinleştir'e dokunun.

Dört.Uyku uygulamasının sizin hakkınızda bilmesi gereken bilgileri girin. Bu, kaç saat uyumak istediğinizi, ne zaman yatmak istediğinizi ve ne zaman uyanmak istediğinizi içerir ve ayrıca yatma saatine yaklaştıkça gevşemenize yardımcı olacak kısayollar ayarlamanıza olanak tanır. Ayrıca burada bir alarm ayarlayabilirsiniz.


5.Bir şeyleri ayarlamadan önce uyku planlarınızın ne olduğunu düşünmeyi unutmayın.

Uyku'yu ayarladıktan sonra, uykunuzu takip etmek için tek yapmanız gereken yatağa saatinizi takmak. Uygulama (işin geri kalanını. Uykunuzu değil) sizin için halleder.

Apple Watch Uyku Takibi

(Resim kredisi: Elma)

Uyku verilerimi nerede görebilirim?

Apple Watch'unuzla birkaç gece uyuduktan sonra, nasıl olduğunuzu bilmek istersiniz, değil mi? Neyse ki, Sağlık uygulaması burada fikir verme konusunda oldukça kapsamlı.

1.iPhone'unuzda Sağlık uygulamasını açın.

2.Aşağı kaydırın ve Gözat'a dokunun.

3.Uyku'ya dokunun.

Dört.Haftanın her günü ne kadar iyi uyuduğunuzu gösteren, size sunulan çeşitli grafiklere göz atın.

Uyku süreniz, yatakta ortalama süreniz ve uykuda ortalama süreniz hakkında fikir edinebilirsiniz. Ayrıca, vücudunuzun günden sonra ne kadar iyileştiğini ve genel olarak sağlıklı olup olmadığınızı görmenin iyi bir işareti olan kalp atış hızınızı da takip eder.

Tipik olarak, uyku sırasındaki kalp atış hızı, ne kadar egzersiz yaptığınıza, içtiğinize ve rüya veya kabus görüp görmediğinize bağlı olarak 40-100 bpm arasında değişebilir.

Uyku hedefimi nasıl değiştirebilirim?

Hangi uykuya ihtiyacınız olduğunu az veya fazla tahmin ettiyseniz, uyku hedefinizi ayarlamak mantıklıdır. İşte nereye bakılacağı.

1.iPhone'unuzda Sağlık uygulamasını açın ve Uyku'ya dokunun.

2.Tam Program ve Seçenekler'e dokunun.

3.Uyku Hedefi'ne dokunun ve şimdi ihtiyacınız olan süreye ayarlayın.

Ayrıca programınızı, Apple Watch'unuzun haftanın gününe göre otomatik olarak ayarlanması için değiştirebilirsiniz. Cumartesi günü yatmak ister misin? Pazartesi sabahından daha uzun uyuyabilmek için cumartesi saatlerini ayarlayın.

Apple Watch Uyku Takibi

(Resim kredisi: Elma)

Apple Watch'ımla uyku takibi hakkında başka ne bilmem gerekiyor?

Herhangi bir Apple Watch izleme biçiminde olduğu gibi, uyku izleme de en iyi şekilde, Apple Watch'unuzu doğru bileğe ve rahat bir şekilde takıyorsanız çalışır. Saat çok gevşekse, ivmeölçer siz uyurken bile sizden çok fazla hareket kaydedebilir. Çok sıkı giyin ve muhtemelen uyumaya çalışırken biraz rahatsız hissedeceksiniz.

Bunun yanı sıra, Apple Watch'unuzu şarj ederken değiştirmeniz gerekebilir. Tüm gece uykunuzu başarılı bir şekilde takip edebilmesi için saatinizin pilinin %30 veya daha fazla olması gerekir. Aksi takdirde, Saat size önceden şarj etmenizi söyleyecektir.

Apple Watch SE veya Apple Watch Series 6'ya sahip olanlar için bu daha az sorun olacak, ancak eski modellerin yatmadan önce bir noktada kesinlikle sağlam bir doldurmaya ihtiyacı olacaktır. Günlük Bekleme hedefinize ulaşmanızı ve ardından, örneğin bir kitap okuyarak veya TV izlerken olduğu gibi, yatmadan önce Saatinizi bir saat kadar şarjda tutmanızı öneririz. Bu şekilde, süre dayanmalıdır.

Son olarak, yatakta takmak için daha rahat olacak bir saat kayışı satın almayı düşünün. Bu şart değil, ancak uyurken bol bol rahatlığa ihtiyacınız varsa, yardımcı olabilir.

Bugünün en iyi Apple Watch fırsatlarıApple Watch Series 6 - 44mm... elma izle 6 ebay 500 ABD Doları Görünüm Tüm fiyatları görİndirimli Fiyat Apple Watch SE (GPS, 40mm) -... Apple Watch SE Amazon 429 TL 398 TL GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli fiyatApple Watch Series 3 38MM... Apple Watch Serisi 3 Dick Smith 459 ABD Doları 209 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?

  • En İyi Elma Saati: Hangi modeli almalısınız?
  • En iyi uyku takipçisi: Uyku alışkanlıklarınızı izlemek için en iyi teknoloji
  • En iyi yatak
  • En iyi yastık: Başınızı mükemmel tutmak için rahat yastıklar ...