Close
  • Ana
  • /
  • Uzay
  • /
  • Işıktan daha hızlı nasıl seyahat edilir

Işıktan daha hızlı nasıl seyahat edilir

Bu haftanın uzun okumasında, Pingtwitter'ün bilim uzmanı Laura Mears, hafif yolculuktan daha hızlı fiziği, kuantum mekaniği ve sicim teorisinin yanı sıra bunların günümüzün en popüler bilim kurgularının bazılarında nasıl sunulduğunu araştırıyor.


Günümüzün en iyi Mass Effect 2 fırsatları 837 Amazon müşteri yorumu MASS EFFECT 2 Amazon $ 8,33 İndirimli Fiyatı Görüntüle Mass Effect 2 - PC Amazon Prime 19,99 $ 9,95 $ Mass Effect 2'yi (PC DVD) Görüntüle Walmart13,52 ABD doları GörünümMass Effect 2 Yeşil Adam Oyunu19,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Neden ışıktan daha hızlı gidemiyorsun?

Hepsi Einstein'ın hatası. Bir uzay aracı ne kadar hızlı olursa, o kadar büyük olur ve daha hızlı gitmesi için daha fazla enerji harcamanız gerekir. Ne kadar çok enerji koyarsanız, uzay aracı o kadar büyük olur ve ne kadar büyük olursa, içerideki zaman o kadar yavaşlamaya başlar.

Ama asla korkmaTau Zero Vakfıuzay yolculuğumuzu hızlandırmak için çalışıyoruz. Hızla eşleşirlerse,Seyahat80.000 yıl içinde en yakın yıldızımıza ulaşabilirler.Güneş yelkenleribunu birkaç bin yıla kadar hızlandırabilir. Roketler tarafından desteklenmektedirnükleer fisyonbunu yüzlerce kişiye indirebilir vefüzyon roketlerion yıllara.

Ne yazık ki, ışık hızı engelini aşmak için yeni fiziğe ihtiyacımız olacağını düşünüyorlar, o halde hangi bilim kurgu yöntemi en iyisidir?

Warp hızı ve Alcubierre sürücüler


(Resim kredisi: X-ışını: NASA / CXC / UA / J. Irwin ve diğerleri; Optik: NASA / STScI)

Einstein'a göre uzay ve zaman, dört boyutlu bir uzay-zaman dokusu olarak birbirine bağlıdır: sol ve sağ, yukarı ve aşağı, ileri ve geri, geçmiş ve gelecek.

Bu kumaşa kütle eklendiğinde trambolinde bowling toplarının yaptığı ezikler gibi eğriler oluşturur. Ne kadar fazla kütle, ezikler o kadar büyük ve ezikler ne kadar büyükse, ilerledikçe daha fazla yerçekimi kuvveti hissederiz.


Öyleyse, Einstein'ın uzay-zamanı bizi yavaşlatıyorsa, ya onu şekilden bozabilirse?

TARDISYapabilmekve Star Trek'teki gemiler de olabilir.


(Resim kredisi: NASA)

Fizikçi ve Star Trek gözlemcisi Miguel Alcubierre, bu tür bir FTL'nin, uzay zamanı içeride düz tutan (kütle ve zamanı geminin yan tarafındaki normal tutarak), ancak dışarıda sıkıştıran bir balonla çevreleyerek elde edilebileceğini öne sürdü.

Onun varsayımsalAlcubierre sürücüsüuzay zamanını geminin önünde katlar ve arkaya genişleterek varış noktanızı etkin bir şekilde yakınlaştırır ve başlangıç ​​noktanızı daha uzağa iter.

Teknik olarak ışık hızından daha hızlı seyahat edemezsiniz, ama öyleymişsiniz gibi hissedersiniz.


(Resim kredisi: AllenMcC)

Star Trek'te bu, madde ve antimaddeyi, adı verilen bir maddeden oluşan kristallerde birbirine vurarak yapılır.dilityum, warp sürücüsüne güç vermek için gazı plazmaya çeviriyor.

ne yazık kiçılgın miktarda enerji ve negatif kütle gerektirir, bir Alcubierre sürücüsünün gerçek hayatta çalışmasını sağlamak, bu da bizi FTL için bir sonraki bilim kurgu hacklerimiz olan Mass Relays'e düzenli bir şekilde getiriyor.

Kütle Röleleri ve negatif kütle

(Resim kredisi: Bioware)

Hedefinize ulaşmak için beklemek istemiyorsanız, bir atlama sürücüsü sizin için en iyi ulaşım modu olabilir. Bunlar esasen warp sürücüsünün bir uzantısıdır, ancak neredeyse anlık bir varış için ışık hızını sudan dışarı üflerler.

Bioware'in Mass Effect evreninde,element sıfır; Kitleye ve uzay zamanına garip şeyler yapan bir tür egzotik madde.

Günümüzün en iyi Mass Effect 3 fiyatları 815 Amazon müşteri yorumu Electronic Arts 207270 Mass ... Amazon $ 2,49 Mass Effect 3'ü (PS3) görüntüleyin ... Amazon $ 3,99 Mass Effect 3'ü Görüntüleyin (PlayStation 3) Amazon 4,99 $ PlayStation için İndirimli Fiyat Mass Effect 3'ü Görüntüleyin ... Walmart15,85 ABD doları 9,47 ABD doları GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Bir elektrik akımına maruz kaldığında, eezo birKütle Etkisi alanıbu, herhangi bir alandaki kütle miktarını artırabilir veya azaltabilir. Ve bu, FTL'ye ulaşmanın anahtarıdır.

Denklemden kütleyi çıkarırsanız, aniden ışık hızı mümkün hale gelir. Ve eğer kitlesel negatif yaparsanız, göz açıp kapayıncaya kadar Samanyolu boyunca ilerleyerek bir fotondan daha hızlı gidebilirsiniz.

Bu teknoloji, Kütle Rölelerinin açılmasına izin verirkütlesiz koridorlaryolculuğu mümkün kılan uzaydabinlerce kezIşık hızı.

(Resim kredisi: Electronic Arts)

İnanılmaz bir şekilde, bu yılın başlarında Washington Üniversitesi'ndeki araştırmacılarnegatif kütleli bir sıvı yarattıitildiğinde geriye doğru hareket eder.

Bunu rubidyum atomlarını o kadar soğuk yaparak yaptılar ki parçacıklar gibi davranmayı bıraktılar ve dalgalar gibi davranmaya başladılar. Daha sonra sıvıyı bozmak, bazı atomların dönüşünü tersine çevirmek ve negatif kütleleri varmış gibi davranmalarını sağlamak için lazerler kullandılar.

Bir Kütle Rölesini güçlendirmek için ihtiyacımız olan şey tam olarak bu değil, ama kara delikleri ve zor kuzenleri olan solucan deliklerini araştırmak için ilginç bir araçtır. Bu da bizi Portal'a getiriyor.

Portal silahlar ve solucan delikleri

(Resim kredisi: Valve)

Einstein'ın uzay-zamanı eğimli olabilir, öyleyse bir yeri diğerine bağlamak için kendi üzerine kıvrılmasını ne engelleyecek? Hiçbir şey değil,görünüşe göre. Solucan delikleri, Genel Göreliliğin matematiğiyle oldukça rahat bir şekilde oturan kullanışlı kozmik kısayollardır.

Ne yazık ki gerçekte var olduklarına dair henüz bir kanıt yok, ancak Valve's Portal'da bunları talep üzerine açabilirsiniz.

Bugünün en iyi Portal fırsatları 16 Amazon müşteri yorumu Portal 2 - Xbox 360 Amazon Prime 17,99 $ Portal 2'yi Görüntüle - Xbox 360 En İyi Satın Al 19,99 $ İndirimli Fiyat Portalı 2 Amazon Prime $ 30,05 $ 21,50 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Einstein-Rosen köprüleriilk önce tekillikten kaçınarak ve onu bir yeri diğerine bağlayan bir huni ile değiştirerek kara deliklere matematiksel bir alternatif olarak varsayıldı. Ancak korkunç derecede dengesizler, o kadar hızlı açılıp kapanıyorlar ki, bir ışık zerresi bile geçemez.

Kullanmadığınız süreceCasimir enerji,yani. Bu, kuantum fiziğinin daha da fazla beyin eritme alanına giriyor ve negatif enerji ve enerji ödünç alınmasına izin veriyor. Aşağıdaki videoda daha fazlası.

Cambridge Üniversitesi'nden bir fizikçi olan Luke Butcher'a göre, Casimir Energyuzun, ince solucan deliklerini açık tutabilirsadece bir ışık darbesinin sızmasına yetecek kadar uzun.

Bırakın bütün bir uzay gemisi bir yana, portal çökmeden önce Chell'i geçmek hala yeterli değil, ancak Halo evreninin sicim teorisinden ödünç alan bir çözümü var.

Kayma akışları ve sicim teorisi

Sicim kuramcıları, Einstein'ın dördü yerine 10 boyut olduğunu düşünüyor.

Fazladan olanlar ya onları algılamayacağımız kadar küçültüldü - bu bir numara 'kompaktlaştırma'. Veya daha yüksek boyutlu bir alan oluştururlar.topluama bildiğimiz her şey bir superstringtheory.com/experm/exper51.

Teorik fizikçi Kip Thorpe yukarıdaki videoda açıklıyor.

(Resim kredisi: Bungie)

Bilim kurguda, bu ekstra boyutlar, aslında bizi yavaşlatan tüm uygunsuz fizik yasaları olmadan, bir otoyol gibi normal uzay boyunca uzanan bir hiperuzayı oluşturur. Halo'da gemiler böyle dolaşıyor.

Evrenlerinde 11 boyut vardır 'kayma alanı 've Einstein fiziği veya kurallarına uymazlar.Öklid geometrisi. A'nın yardımıylaShaw-Fujikawa Translight MotoruUNSC, onların bir yerden diğerine farklı bir boyutla seyahat etmelerine izin veren mikroskobik kara delikler yaratıyor.

(Resim kredisi: XMM-Newton, ESA, NASA)

Tam bir fantezi gibi geliyor, değil mi? Pek iyi değil. CERN aslındaekstra boyutlara dair kanıt aramakHalo bilgisinde olduğu gibi küçük kara delikler arayarakvaroluşun bir saniyesinin kesirleri içinde kaybolur.

Elbette, tamamen yeni fizik biraz sıçrama, ancak bilim kurgu tahmin ettiay ziyaretleri,klonlamavekulaklıklar., bu yüzden FTL konusunda da haklı olacaklarını umuyoruz.

  • Transformers bilimi: ikonik robotların arkasındaki gerçek teknoloji