Close
  • Ana
  • /
  • Seyahat
  • /
  • Otel odanızı nasıl yükseltebilirsiniz: Daha iyi bir oda elde etmenize yardımcı olacak 5 ipucu

Otel odanızı nasıl yükseltebilirsiniz: Daha iyi bir oda elde etmenize yardımcı olacak 5 ipucu

Çoğumuz artık ucuz uçuşlardan ucuz otellere kadar bir bütçe deneyimi olarak seyahat etmekten vazgeçtik. Bununla birlikte, otellerdeki uçuşlarda ve executive süitlerde business sınıfının varlığı, bazıları için seyahatin tamamen lüksle ilgili olduğunu sürekli olarak hatırlatır.

Peki bir sonraki seyahatinizde beş yıldızlı yaşamanın tadına bakmaya ne dersiniz? Bir oda yükseltmesi yapmak kolay değildir, ancak kim bir şehrin güzel bir manzarasını, ayrı bir oturma odasını veya kendi evinizden daha büyük bir banyoyu kim istemez.

  • Pingtwitter'ün nihai ürününe göz atınseyahat rehberi
  • Bunlaren iyi valizler

Bunların hepsi büyük otellerin çoğunda sunulan şeylerdir. Kendinizi ekstra özel bir alana nasıl sokabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

1. Bir bağlılık kartı alın

Bir otel zinciri ile ne kadar çok harcarsan, o kadar çok geri alırsın. Sadakat programları oldukça yaygındır ve çoğunlukla iş seyahatinde olanlar ve otele sık sık gelen diğer ziyaretçileri hedefler.


Yükseltmeler normalde anlaşmanın bir parçasıdır; bazıları check-in sırasında size mevcut en iyi odayı vermeyi vaat ederken, diğerleri planın bir parçası olarak süit yükseltmelerini içerir. İşle çok seyahat ediyorsanız ve kurumsal seyahat düzenlemeleriniz üzerinde herhangi bir etkiye sahipseniz, mümkün olan her zaman aynı otel zincirinde kaldığınızdan emin olun - ve daha sonra kişisel seyahatlerinizde kullanabileceğiniz bir sadakat kartı edinin.


2. Manzaralı bir oda isteyin

İyileştirilmiş bir odanın sizin için tam olarak ne anlama geldiği, içinde kaldığınız otele bağlıdır. Birçok büyük otel zincirinin executive süitleri ve başkanlık süitleri vardır, ancak bir tarafta dağlara bakan bir otele vardığınızda ve bazı çirkin alışverişler diğer yandan alışveriş merkezi, gerçekten ne istediğiniz oldukça açık olacak; manzaralı bir oda. Bu yüzden check-in yaparken bunu şansa bırakmak yerine tam olarak isteyin.

3. Personele özel bir durum olup olmadığını söyleyin

Sevdiğiniz birini bir doğum gününü, evlilik yıl dönümünü kutlamak için götürüyorsanız ve kesinlikle balayındaysanız, her zaman bir yükseltme istemeye değer.


Ancak, bunu check-in sırasında deneyebilseniz de, önceden arayıp geziyi gerçekten özel kılmanıza yardımcı olacak herhangi bir şey olup olmadığını sormanız akıllıca olacaktır. Şanslıysanız, sizi yükseltebilirler, boş odalar izin verir veya belki odanızda güzel bir şey bulacaksınız. Her iki durumda da, sormazsan anlamazsın.

4. Personeli sorunlar konusunda uyarın

Bazen bir oda tam olarak doğru değildir. Hiç gece geç saatte, tamamen bitkin bir şekilde, sadece duşun düzgün çalışmadığını görmek için otele giriş yaptınız mı? Böyle bir durumda, ambalajı açmayın ve telefon görüşmesi yapmayın. Muhtemelen sizi başka bir odaya koyabilirler - özellikle gece geç ise - bu, hangi odaların boş olduğuna bağlı olarak kolay bir yükseltme anlamına gelebilir.

Kırık bir lamba veya düzgün çalışmayan bir fiş gibi çok daha önemsiz bir şey fark etseniz bile, geldikten hemen sonra resepsiyonu bilgilendirmeye değer. Ses tonunuzu tavsiye olarak tutun. Sonuçta, talepkar olmaktan çok yardımcı olarak karşılaşırsanız, nezaketten bir oda yükseltmesi alabilirsiniz. Kesin olan şey şu ki, bir şey söylemezseniz, hiçbir şey anlamayacaksınız.


5. Vardığınızda odanız hakkında tweet atın

Bu aslında size bir oda yükseltmesi getirmeyebilir, ancak size bir sonraki en iyi şeyi sağlayabilir; ücretsiz şeyler. Otelin kullanıcı adlarını Twitter ve Instagram'da bulmak için biraz zaman ayırın ve bunları oteli büyüten, güzel bir fotoğraf içeren ve belki de #luxuryhotel ve #awesomeplaces gibi birkaç hashtag kullanan olumlu bir gönderiye dahil ettiğinizden emin olun.

Otel sosyal medya meraklısıysa, tweetlerinizi ve gönderilerinizi görürler ve odanıza çikolata, şampanya, çiçekler gibi güzel bir şeyler gönderebilirler. Sandığınızdan daha fazla oluyor.

İşte otel odanızı kendiniz yükseltmenin beş yolu:

1. Bir Bluetooth hoparlör getirin

Lüks bir yönetici veya başkanlık süitinde kalacaksanız, odada muhtemelen bir Sonos Play: 1 veya benzeri bir tür ses sistemi bulacaksınız.

Ancak, kendi kablosuz Bluetooth hoparlörünüzü alarak bu tür bir ses kalitesini çoğaltabilirsiniz. Etrafta tonlarca var; Anker SoundCore mini iyi bir değerdir, Sony SRS-XB10 daha güçlüdür ve JBL Flip 3 banyoda kullanışlıdır.

  • Pingtwitter'lere göz atınen iyi bluetooth hoparlörlerinin listesi

2. Bir seyahat adaptörü alın

Telefon, tablet, dizüstü bilgisayar ve kamerayla seyahat ediyorsanız, otel odanızdayken cihazlarınızı şarj etmek günlük bakım listenizin en üstünde olmalıdır. Bu nedenle, yalnızca birkaç ülkede çalışmayan (bazı ülkelerin birden fazla fiş tipi kullandığını unutmayın), aynı zamanda bol miktarda USB yuvasına sahip bir uluslararası seyahat adaptörü seçtiğinizden emin olun.

Tek seferde birkaç USB işe yarayacak, ancak bugünlerde Syncwire Seyahat Duvar Şarj Cihazı, MLPC Aksesuarları Evrensel Seyahat Adaptörü veya AmazonBasics 4 Bağlantı Noktalı USB Duvar Şarj Cihazı gibi dört USB yuvalı bir tane bulmak mümkün. Çeşitli Apple Lightning, mikro USB ve USB-C kablolarını getirmeyi unutmayın.

3. Kendi eğlencenizi getirin

Bu günlerde hangi odada kalırsanız kal, muhtemelen bir tür düz ekran TV'ye sahip olacaktır. Bazıları özellikle oteller için tasarlanmıştır, bu nedenle neredeyse tüm harici HDMI ve USB yuvaları devre dışı bırakılmıştır.

O zaman tek seçeneğiniz videolarınızı dizüstü bilgisayarınızda veya telefonunuzda izlemektir. Bununla birlikte, bazı otel TV'lerinde çalışan HDMI ve USB yuvaları vardır, bu nedenle TV ve video ile dolu bir USB flash sürücü veya benzeri bir USB dongle alabilir.Google ChromeCastveya yayın yapmanıza izin vermek için Amazon Fire TV Stick (WiFi hızlarına izin verir). Bir dizüstü bilgisayara takmak için bir HDMI kablosu da getirebilirsiniz.

Bu tür düzenler, çoğunlukla işler arasında biraz zaman kaybetmek isteyen iş seyahatinde olanlara hitap edecek; Kısa bir tatile çıkıyorsanız, muhtemelen odanızda fazla zaman geçirmeyeceksiniz.

Çapa Kablosu

4. Güç oyununuzu planlayın

Her otel odasında, hem USB yuvaları hem de en azından evrensel bir seyahat adaptörünü bağlamak için elektrik prizleri olan yatağın her iki yanında bir komodin olmalıdır. Her otel odasında böyle şeyler var mı? Kesinlikle hayır ve ertesi sabah telefonunuzun alarmı çalmaya başladığında telefonlarımızı bir gecede şarj etmesi ve yakınınızda tutması gerekenler için bu bir sorun.

Buna yaklaşmanın iki yolu var. İlki, Syncwire Apple Lightning Kablosu (6,5ft / 2m) veya CSL 5m Premium mikro USB kablosu gibi ultra uzun bir USB kablosunu paketlemektir, böylece telefonunuz şarj olurken size mümkün olduğunca yakın olmasını sağlayabilirsiniz. Alternatif olarak, yalnızca telefonunuzu gece şarj etmek için kullanmak üzere, yerleşik Apple Lightning bağlantı istasyonuna sahip iWalk 3300mAh veya yerleşik mikro USB'li Iceworks 3000 gibi çok küçük bir taşınabilir pili (tercihen yerleşik kablolarla) paketlemektir. Sadece sabaha kadar düz olacağını ve yeniden şarj edilmesi gerektiğini unutmayın, bu nedenle gün içinde dışarı çıkıp dolaşmak için iyi olmayacaktır.

5. Bir seyahat kupası hazırlayın

David Attenborough's sayesindeMavi gezegenDizilerde, tek kullanımlık plastiğin çevreyi nasıl büyük ölçüde etkilediğinin çok daha fazla farkına vardık. Oteller ne yazık ki çevre dostu yerler değil; Her gün otel odanızda bırakılan su şişelerini ve odanızdaki su ısıtıcısı ve ücretsiz banyo malzemelerinin yanında sonsuz plastik gereçleri düşünün. Bu küçük kahve ve şeker poşetlerinde yapabileceğiniz pek bir şey yok, ancak BODUM Vakumlu Seyahat Kupa veya Thermos ThermoCafé gibi bir şey alarak fincanları azaltmaya yardımcı olabilirsiniz.

  • Uçuş yükseltmesi nasıl alınır: Kabinde ücretsiz olarak yukarı çıkmanıza yardımcı olacak 5 ipucu