Close

Android Wear saatinizi bir iPhone ile kullanma

Sallanan bir akıllı saatiniz varsaAndroid Wear 2.0bir Android telefonla eşleştirmeniz gerekmez - bunun yerine bir iPhone kullanabilirsiniz. Maalesef aynı işlevsellik seviyesine sahip olmayacaksınız, ancak bu, tek bir telefon platformuna bağlı kalmadığınız anlamına geliyor.

Bunların tümü, Google tarafından yapılan daha geniş bir desteğin parçasıdır (ve gerçekten de Apple) akıllı saatleri daha bağımsız ve bağlı bir telefona daha az bağımlı hale getirmek için. Bilek cihazınızda daha fazla işlev olması, el cihazınızın markasının o kadar önemli olmadığı anlamına gelir. İşte nasıl çalıştığı.

Android Wear'ı kurma

Android Wear'ı bir Android telefona veya iPhone'a bağlasanız da kurulum süreci aslında çok benzer. İkincisini burada yapıyoruz, bu yüzden ihtiyacınız varücretsiz Android Wear uygulamasıGoogle iOS için yapar ve tabii ki smartwatchAndroid Wear 2.0 çalıştırıyor. Saat daha önce başka bir cihaza bağlanmışsa, Ayarlar menüsünden sıfırlayın.


O zaman bu sadece aşağıdaki talimatların bir örneğidir: saatte, dilinizi seçin ve ardından iPhone'unuzda uygulamayı çalıştırın. Her şey yolunda, saatinizin listelendiğini görmelisiniz ve bağlantıyı kurmak için sadece bir kez dokunabilirsiniz (ancak önce telefonunuzda Bluetooth'u açmanız istenebilir).

Bu noktada Android Wear uygulaması, akıllı saatiniz için mevcut olabilecek güncellemeleri kontrol eder ve bu bir kez ortadan kalktığında, saatinize bir Google hesabı bağlamanız istenir - zaten varsa bunu yapmak yeterince kolaydır. iPhone'unuzdaki bazı Google uygulamaları.


Android Wear temelleri

Kurulumun ortadan kalkmasıyla, yeni kurduğunuz yeni Android-iOS ilişkisinin tadını çıkarmaya hazırsınız. Ana uygulamadan saat ayarlarına (mevcut yüzler vb.) Erişebilirsiniz ve ilk başta özet akışınızı açmanız için bir uyarı görürsünüz - bu, temelde Google'ın size bileğinizde daha kişiselleştirilmiş bilgiler göstermesine izin verir (örneğin uçuş bilgileri Gmail'den alınmıştır).


Uygulama ayrıca sizden konumunuzu Android Wear uygulamasıyla paylaşmanızı ister ve yine amaç daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmaktır, böylece işe gitmek için seyahat süreleri, yakındaki restoranlar hakkında öneriler vb. Alabilirsiniz.

Uygulamanın düzeni oldukça basit. Ayarlamak için herhangi bir saat yüzüne veya her zaman açık ekran ve uyandırmak için eğme özelliğinin etkin veya devre dışı olup olmadığı gibi daha fazla ayara ulaşmak için üstteki dişli simgesine dokunun.

Saatinizdeki işlevler

Söylediğimiz gibi, Android Wear 2.0, saatin kendisine çok daha fazla işlevsellik katar: uygulamalarınızı görmek için güç düğmesine dokunun (veyaGoogle Asistan için), hızlı ayarları görmek için saat yüzünden aşağı kaydırın veya özelleştirmek için yüze dokunup basılı tutun.


Bir kablosuz bağlantı eklemek için saatte Ayarlar'a, ardından Bağlantı'ya, ardından Wi-Fi'ye gidin (endişelenmeyin, iPhone'unuzda şifreyi yazabilirsiniz). Bu, daha sonra uygulamaları yüklemenize olanak tanır - Android Wear 2.0'da bu, saatin kendisinden yapılır, bu nedenle bileğinizdeki Play Store uygulamasını açın ve ne bulabileceğinizi görün. Küçük ekranda uygulama adlarına dokunmaktan kurtulmak için Google Play uygulamalarını web'den saatinize de gönderebilirsiniz.

Android Wear 2.0, komplikasyonları destekler, böylece çoğu yüz üzerinde gösterilen küçük bilgi widget'larını değiştirebilirsiniz - bunu yapmak için saat yüzüne dokunup basılı tutun, ardından dişli simgesine dokunun. Bazı saat yüzleri diğerlerinden daha fazla seçeneğe sahiptir - saat yüzünü akıllı saatin kendisinden değiştirmek için, bir seçimi görmek için sağa kaydırın.

İOS ile farklar

Android Wear 2.0 saatleri, iOS ile sorunsuz çalışır, ancak Android'den Android'e bağlantıyla karşılaştırıldığında bazı sınırlamalar vardır. Örneğin, metin mesajları için pingler alırken, Android'de olduğu gibi bileğinizden yanıtlayamazsınız. Telefon görüşmeleri de kısıtlanmıştır - gelen iPhone aramalarını bileğinizden kabul edebilir veya reddedebilirsiniz, ancak aramayı gerçekten iPhone'unuzdan yanıtlamanız gerekir.

Google dışı iOS uygulamalarının birçoğu için, çoğu zaman Android Wear'da gerçekten çok az sayıda gerçek etkileşim mevcut olduğundan, uyarı almakla yetinmeniz gerekir. Müzik uygulamaları bir istisnadır: Apple Music, Spotify,ve Google Play Müzikhepsi bileğinizden kontrol edilebilir, bu yüzden orada biraz etkileşim var. Bileğinizdeki dosyaları bile önbelleğe alabilirsiniz, ancak bu yalnızca Google Play Müzik ile kullanılabilir.

Gmail ayrıca doğrudan akıllı saatinizden yanıt vermenize de olanak tanır ve yapabileceğiniz başka bir ince ayar, Google Takvim etkinliklerini Apple Takvim uygulamanızdan olanlar yerine bileğinizde göstermektir - bunu yapmak için Android Wear uygulamasında saat ayarlarını açın. Bağımsız uygulama desteği ve iOS'a uygun bağlantılarla, iPhone'lar için Android Wear desteği her zamankinden daha iyi: aslında henüz orada olmasak da Android için olduğu kadar iyi olmaya yaklaşıyor.

  • Daha fazlasını öğreninAndroid Wear 2.0 test sürüşümüz