Close
  • Ana
  • /
  • Özellik
  • /
  • Tüm akıllı ev kitinizin birlikte çalışmasını sağlamak için iPhone'unuzu nasıl kullanabilirsiniz?

Tüm akıllı ev kitinizin birlikte çalışmasını sağlamak için iPhone'unuzu nasıl kullanabilirsiniz?

Akıllı ev devrimi, hayatınızı biraz daha kolaylaştırmak için harikadır - evinizi güvende tutmak, görevleri otomatikleştirmek ve istediğinizde genellikle biraz daha tembel olmanıza yardımcı olmak.


Ancak büyüyen her endüstri gibi, bazı acılar var. Esas mesele, her şeyin sorunsuz bir şekilde nasıl birlikte çalışmasını sağlayabileceğinizdir. Farklı şirketlerden çok sayıda rakip seçenek var ve bunlar her zaman istediğimiz şekilde birbirine bağlanmıyor.

Daha fazlası: Philips Hue incelemesi ve kılavuzu: akıllı ev geleceğimize giden yolu aydınlatmak

Apple'ın Ev uygulamasının ve ürünler için HomeKit sertifikasının devreye girdiği yer burasıdır. Bu, her türden üreticinin uyumlu akıllı ev ürünlerini kontrol etmenin (ve birbirine bağlamanın) bir yolu, böylece istediğiniz şekilde hepsi tek bir cihaz olarak çalıştırılabilir .

Tüm akıllı ev ürünleri Home uygulamasıyla çalışmaz - HomeKit logosu ile bir şeyler satın aldığınızdan emin olun, ancak daha sonra diğer ürünleri de iPhone'unuzdan nasıl birlikte çalıştırabileceğinizi açıklayacağız.


HomeKit ile çalıştığı onaylanan ürünlerin birkaç avantajı vardır: Birincisi, kurulumları gerçekten çok kolay olacaktır çünkü HomeKit her şeyin, onu Home uygulamasına bağlamak için tarayabileceğiniz bir kodu vardır.

İkinci olarak, Home uygulamasında tüm HomeKit ürünlerinin birlikte çalışacağını garanti edebilirsiniz. Işıklarınızın ve akıllı prizinizin birlikte güzelce çalışıp çalışmadığı konusunda endişelenmenize gerek yok.


Son olarak, bir güvenlik garantisiyle gelmeleri gerekir. Akıllı ev ürünleri, güvenlik söz konusu olduğunda her zaman mükemmel olmadıkları için giderek daha fazla baskı görüyor, ancak HomeKit donanımı, sertifikasyonunun bir parçası olarak kilitlenmelidir.


HomeKit özellikli donanımınızı satın aldıktan sonra, hepsini iPhone'unuzda yerleşik olarak bulunan Home uygulamasını kullanarak kurabilirsiniz. Her ekipman parçasının kendi uygulaması olacaktır ve bunları yine de indirmek yararlı olabilir çünkü fazladan seçenekler ve ayarlar olabilir, ancak yalnızca sizihtiyaçEv uygulaması.

Uygulamada, & lsquo; Ana ekranda olduğunuzdan emin olun - bu, tüm cihazlarınızın bulunabileceği yerdir. Sağ üst taraftaki artı işaretine ve ardından & lsquo; Aksesuar Ekle'ye dokunun. Bir kamera görüntüsü belirecek ve sadece cihazla birlikte gelen (veya üzerinde görünen) benzersiz kodu taramanız gerekiyor. Şimdi cihazı aramak istediğiniz ve hangi odada olduğu gibi biraz bilgi ekleyin ve anında eklensin. Siri bunları ses kontrolü için kullanabilir.

Bir grup ekledikten sonra, bu ekranda bir simge ızgarasına sahip olursunuz - birine dokunmak genellikle cihazı açar veya kapatır, ancak sert basıldığında daha fazla seçenek açılır.


Bir Sahne oluşturmak, sahip olduğunuz ürünleri seçmek ve onlara ne yapacaklarını söylemekle ilgilidir.

Olay çıkarmak

Temel kısım budur. Şimdi hepsini birlikte çalıştıralım.

İlk olarak, Ev uygulaması & lsquo; Sahneler 'oluşturmanıza olanak tanır - bunlar, bir dizi akıllı ev teknolojisini aynı anda tetikleyen etkinleştirebileceğiniz modlardır. Örneğin, 'İyi geceler' adlı bir sahne oluşturabilirsiniz. Bu, merdivenlerdeki loş ışık hariç tüm ışıkları kapatabilir, otomatik panjurları kapatabilir, termostattaki sıcaklığı düşürebilir, akıllı bir kapı kilidini kilitleyebilir ve güvenlik kameranızı bir kerede çalıştırabilir.

Ev uygulamasında, alttaki Sahneler sekmesine gidin, ardından yeni bir tane oluşturmak için artıya ve ardından Sahne Ekle'ye dokunun. Apple, birkaç sahne seçeneği önerir, ancak Özel Ekle'yi seçerek sıfırdan bir tane oluşturabilirsiniz.

Sahnenize bir ad verin (bu adı kullanarak Siri'yi kullanarak açabilirsiniz), ardından ürünleri seçmeye başlamak için & lsquo; Aksesuar Ekle'ye dokunun!

Örneğin, akıllı ampullerin rengini ve parlaklığını değiştirerek, tam olarak ne yaptığını veya nasıl çalıştığını ayarlamak için her öğeye sertçe basabilirsiniz.

Dış mekan ışıklarınızın belirli bir zamanda yanmasını mı istiyorsunuz? Otomasyon ile çok kolay

Otomasyonların Oluşturulması

Tek dokunuşla birden çok şeyin gerçekleşmesi, akıllı ev ürünlerinizin birlikte çalışmasını sağlamanın bir yoludur, ancak akıllı donanımın bir başka avantajı da, hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan işleri gerçekleştirebilmenizdir.

Ana Sayfa'daki üçüncü sekmeye & lsquo; Otomasyon 'adı verilir ve burası, olayların bir zamanlayıcıda gerçekleşmesini veya başka bir şey olduğunda tetiklenecek bir şeyi ayarlayabileceğiniz yerdir.

Bunun en basit kullanımı, tatildeyken ışıklar için bir zamanlayıcı ayarlamaktır. Otomasyon sekmesini açın, 'Yeni Otomasyon Oluştur' a dokunun ve tetikleyiciniz olarak 'Günün Bir Saati' seçeneğini seçin. Bu otomasyonun ne zaman ve hangi günlerde tetikleneceğini belirleyebilir, ardından hangi ürünlerin kontrol edileceğini seçebilirsiniz.

Ürünlerin, uygulamadaki ana Ana ekrana biraz benzeyen bir ızgarada göründüğünü göreceksiniz ve tıpkı orada olduğu gibi, belirtilen zamanda kapanıp açılmayacağını değiştirmek için dokunuyorsunuz. İnce taneli kontrolleri ayarlamak için bir kez daha zorla basabilirsiniz.

Yine de, otomasyonlar için tetikleyici olabilecek sadece zaman değildir. Bir ürünü açmanın diğerlerini tetiklemesi için ayarlayabilirsiniz - bir Hue Anahtarı kullanarak bir Philips Hue ışığını açın ve diğer markaların ışıklarını veya akıllı fişlerini aynı anda yanacak şekilde tetikleyebilir. Bunu tıpkı yukarıdaki örnekte olduğu gibi yaparsınız, ancak 'Günün Bir Saati Oluşur' yerine 'Bir Aksesuar Kontrol Edilir' i seçerek.

Ayrıca ürünlerin hareket dedektörleri veya duman alarmları gibi HomeKit özellikli sensörlere yanıt vermesini sağlayabilirsiniz. Tetikleyiciniz olarak 'Bir Sensör Bir Şeyi Algılar' ı seçin, ardından hangi cihazlarınızın sensörlere sahip olduğunu ve hangi koşullar altında tetikleyebileceklerini görebilirsiniz. Daha sonra başka cihazlar eklersiniz, böylece bir duman detektörü tehlikeyi algıladığında, evdeki ışıkları kırmızıya çevirmesini sağlayabilirsiniz.

HomeKit ile çalışmayan bir ürününüz mü var? IFTTT kullanarak onu hala bir sistemin parçası yapabilirsiniz

Bu yardımcı olmazsa, o zaman

HomeKit ile çalışmayan akıllı ev cihazlarınız varsa, hepsini iPhone'unuzda bir araya getirmenin en olası yolu IFTTT'dir (Eğer Öyleyse, Öyleyse).

Birçok şirket, Home uygulamasındaki Otomasyon sekmesine benzer şekilde çalışan bu çevrimiçi hizmeti destekliyor - cihazların birbirini tetiklemesi için kullanabilirsiniz. Yani, kahve makineniz HomeKit ile çalışmıyor olabilir, ancak akıllı ışıklarınızı açarken aynı zamanda sabah açılmasını istersiniz.

İkisi de IFTTT'de olduğu sürece, ışıklarınız yandığında kahve makinesinin etkinleşmesi için onu ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde, yalnızca uyumlu olmayan ekstra ürünlerle IFTTT'den destek alarak Home uygulamasını ana kontrol noktanız olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ancak, IFTTT'nin Ev uygulamasında bulunmayan başka yararlı seçenekleri vardır. Bir hava durumu servisi yağmur yağacağını söylediğinde veya bir e-posta aldığınızda olduğu gibi diğer internet servislerine dayalı şeyleri tetikleyebilir. Bu, onu daha belirsiz kullanımlar için gerçekten esnek hale getirebilir ve tümü iPhone uygulaması aracılığıyla yapılabilir.