Close

PC'nizde Netflix 4K nasıl izlenir

Zaten bol miktarda güce ve belki de oyun oynamak için 4K monitörüne sahip güçlendirilmiş bir bilgisayarınız varsa, artık 4K Netflix'i de desteklemesi gerektiğini duymaktan memnun olacaksınız.

Yakın zamana kadar PC sahipleri Netflix'i tüm UHD ihtişamıyla izleyemiyorlardı, ancak yeni bir güncelleme tüm bunları değiştirdi.

İşte PC'nizde 4K Netflix'i nasıl izleyeceğiniz.

Windows 10: neden Mac'inizi terketmenize neden olacak


PC'de 4K Netflix izleyin: Doğru donanımı edinin

Her şeyden önce 4K ekrana sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir, böylece tüm bu muhteşem yüksek çözünürlüklü akış uygun bir yerde görünebilir. Ardından, görevi yerine getirebilecek bir PC'ye ihtiyacınız olacak.

Bir bilgisayarın tam 4K Netflix deneyimini yayınlayabilmesi için 7. Nesil Intel Core İşlemciye sahip olması gerekir. Evet, bu, yüksek tanımlı akış hizmetine erişmek için Intel Kaby Lake donanımına ihtiyacınız olacağı anlamına geliyor.


PC'de 4K Netflix izleyin: Yazılımınızı yükseltin

Şu anda 4K Netflix'i çalıştıracak PC'deki tek Windows yazılım platformu Windows 10'dur. Bu nedenle, henüz yükseltme yapmadıysanız bu ideal motivasyon olabilir.

Windows 10'u çalıştırdıktan sonra, başlamak için Microsoft Edge tarayıcısını açmanız gerekir. Evet, 4K akışına erişmenin tek yolu bu. Ana tarayıcınız olarak kullanmazsanız, yalnızca 4K Netflix için ayrılmış özel bir tarayıcıya sahip olmanın iyi bir yolu olabilir - en azından ana sayfanızı neye ayarlayacağınızı bilirsiniz.


Elbette tam UHD akışını destekleyen bir Netflix aboneliğine de ihtiyacınız olacak. Her şeye sahip olduğunuzda, Netflix tarafından sunulan ve sürekli büyüyen 4K video kitaplığının keyfini çıkarmaya hazır olacaksınız.